close

Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Haberler


Oktay Ustaya göre bir yemek pişirecek şekilde paketlenecek etleri saklamak gerekiyor.
Kurbanlar kesiliyor etler parçalanıyor ve dağıtıma hazır hale geliyor .Peki artan etler nasıl saklanmalı işte uzmanların bu konudaki tavsiyeleri
 
a
 

Hepsi bir anda tüketilemeyeceği için etlerin tazeliğini koruyarak saklanması çok önemli. Televizyonumuz Yeşil Elma programından tanıdığınız , ünlü aşçı Oktay usta bakın hangi yöntemleri tavsiye ediyor.

Et iri parçalar halinde kesilirse daha kolay saklanacağını söyleyen Oktay Usta Etleri mutlaka streç filme tek tek sarıp, tek tek sarılırması gerekir dedi . Aslında Etleri uzun süre taze saklamak için alınacak önlemler çok basit. Oktay Ustaya göre bir yemek pişirecek şekilde paketlenecek etleri saklamak gerekiyor . Çünkü Bu şekilde saklanırsa yemek yaparken etin tamamını çözmeye de gerek kalmıyor. Bir önemli unsurda Etler geldikten sonra derin dondurucuya koyup kesinlikle çıkarıp hepsini çözüp tekrar dondurmayın. Derin dondurucuya konulan et tek seferde çözülüp tüketilmeli. Birçok defa çözülüp dondurulursa et üzerinde bakteri üreme riski artıyor.Derin dondurucuya tek tek sarıldığında derin dondurucuya koyduğumuzda, çıkarıp çözmesi de kolay.Yapılacak yemek ölçüsüne göre, kurbanlık etler küçük küçük paketlere bölündüğü takdirde etin bozulması engellenmiş oluyor.Kıyma için de aynı saklama yöntemi geçerli. Derin dondurucuya koymadan önce sahan köfte,İzmirköfte yapılıp hazırlana bilir . Sonra porsiyonlara bölüp öyle saklayalım.böylece yemek yapacağımız zaman hazır olur. Kuşbaşı et için ise buzdolabı poşetine ihtiyaç var. Eti bir poşete aldıktan sonra havasını alıp bağlamamız gerekiyor. Bu yöntemle hem etler buzdolabının derin dondurucu raflarında fazla yer kaplamıyor ve daha düzenli duruyor hem de aylar boyunca ilk günkü tazeliğini koruyor.

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
#
Yorum Ekle
Adınız Soyadınız
 
Email Adresiniz
Yorumunuz

#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker