Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Ramazan Yemek Tarifleri


Terbiyeyi tencereye ilave edin. Üzerine 1 su bardağı et suyu ilave ve tekrar sıcak su ilave edin ve kaynamaya bırakın.
Aş Çorbası Tarifi

Terbiyesi için 1 kase yoğurdun içine 2 çorba kaşığı un ve su ilave edin ve karıştırın.  
Aş Çorbası Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

2 Su Bardağı Haşlanmış Buğday
125 Gram Kıyma
1 Soğan
1 Su Bardağı Et Suyu
Tuz
Karabiber
Terbiyesi İçin:
1 Kase Yoğurt
2 Çorba Kaşığı Un
Soğuk Su
Üzeri İçin:
1 Çorba Kaşığı Tereyağı
Aşotu

 
Hazırlanışı:
 

Tencereye 2 su bardağı haşlanmış buğdayı alın ve su ilave edin ve kaynamaya bırakın. Terbiyesi için 1 kase yoğurdun içine 2 çorba kaşığı un ve su ilave edin ve karıştırın.

Daha sonra terbiyeye sıcak su ilave din ve karıştırın. Terbiyeyi tencereye ilave edin. Üzerine 1 su bardağı et suyu ilave ve tekrar sıcak su ilave edin ve kaynamaya bırakın.

Çorba kaynadıktan sonra ocaktan almaya yakın içine yağda kızartlmış minik köfteler ekleyerek 5 dk. kadar daha kaynatın.

Üzeri için ise tavaya 1 çorba kaşığı tereyağı ilave edin ve aşotu ilave edin ve aynatın. Çorbayı servis tabağına alın ve üzerine tereyağlı aşotunu ilave edin ve servis edin.

 
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 
yesil elma, kure.tv, oktay usta, oktayusta, yemek tarifleri, yemek nasil hazirlanir, oktayustam.com, oktay usta resmi web sitesi, aş çorbası tarifi, aş çorbası nedir, erzurum aş çorbası, yoğurt çorbası tarrifi, ayran çorbası tarifi, aş otu nedir, aşotu, çorba tarifleri, yöresel yemek tarifleri
 
Yemek Sözlüğü: Aşotu Nedir?
 

Aşotu; Anayurdu Akdeniz havzası olan aşotu, günümüzde birçok yerde ve ülkemizde yabani bitki ya da kültür bitkisi olarak yetiştiriliyor. 60 santimetreye kadar boylanabilen bir yıllık otsu bitki olan aşotu, gövdesi yuvarlak kesitli, boylamasına oluklar halinde çizgili, soluk yeşil renkli ve dallara ayrılan yapıda.

Aşotunun alt ve üst bölümündeki yaprakları farklı görünüşte olur, alt yaprakları maydanoz bitkisininkilere benzer. Yaz başı ile ortası arasında gevşek şemsiyeler oluşturarak açan, beyaz ya da pembemsi açık mor renkli küçük çiçekleri olgunlaşınca, 2-7 mm. çapında yuvarlak, açık kahverengi tohum kılıfını taşıyan kokulu, kuru meyvelere dönüşür.

Bol güneşli yerleri, bitek ve hafif topraklan seven kişniş bitkisi, tohumları sonbaharda ekilerek çoğaltılır.
Anayurdu Akdeniz havzası olan aşotu, günümüzde birçok yerde ve ülkemizde yabani bitki ya da kültür bitkisi olarak yetiştiriliyor.

60 santimetreye kadar boylanabilen bir yıllık otsu bitki olan aşotu, gövdesi yuvarlak kesitli, boylamasına oluklar halinde çizgili, soluk yeşil renkli ve dallara ayrılan yapıda. Aşotunun alt ve üst bölümündeki yaprakları farklı görünüşte olur, alt yaprakları maydanoz bitkisininkilere benzer.

Yaz başı ile ortası arasında gevşek şemsiyeler oluşturarak açan, beyaz ya da pembemsi açık mor renkli küçük çiçekleri olgunlaşınca, 2-7 mm. çapında yuvarlak, açık kahverengi tohum kılıfını taşıyan kokulu, kuru meyvelere dönüşür.

Bol güneşli yerleri, bitek ve hafif topraklan seven kişniş bitkisi, tohumları sonbaharda ekilerek çoğaltılır.


Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
#
Yorum Ekle
Adınız Soyadınız
 
Email Adresiniz
Yorumunuz

#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker