Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Ramazan Yemek Tarifleri


Yağı tencereye alın. üzerine kuzu etini alın. Soğanını kıyıp ekleyin. yüksek ateşte sulanmasını engelleyerek soteleyin. Biraz sotelendikten sonra bezelyeyi de ekleyin.
Çıtır Tavuk Baget Tarifi

Yağı tencereye alın. üzerine kuzu etini alın. Soğanını kıyıp ekleyin. yüksek ateşte sulanmasını engelleyerek soteleyin. Biraz sotelendikten sonra bezelyeyi de ekleyin. .  
Çıtır Tavuk Baget Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

500 Gram Kuzu Eti
1 Soğan
2 Diş Sarımsak
2 Defne Yaprağı
1 Çorba K.Salça
2 Biber
1 Domates
2 Patates
2 Havuç
1 Kase Bezelye
Kaşar Peyniri
Tuz
Karabiber
Kekik
Mısırözü Yağı

 
Hazırlanışı:
 

Yağı tencereye alın. üzerine kuzu etini alın. Soğanını kıyıp ekleyin. yüksek ateşte sulanmasını engelleyerek soteleyin. Biraz sotelendikten sonra bezelyeyi de ekleyin.

Tuzunu ve karabiberini ekleyin. Diğer taraftan patates ve havucu küp doğrayarak kızartın. Daha sonra yağlı kağıda sotelenmiş eti üzerine kızarmış patates ve havucu alın. En son defne yaprağı,domates ve biberi doğrayarak üstüne ekleyin.

Kağıdın kenarlarını kıvırarak fırında pişirin. Pişince kağıdın ortasını açın ve üzerine rendelenmiş kaşar peynirini serpiştirin.

 
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 
yesil elma, kure.tv, oktay usta, oktayusta, yemek tarifleri, yemek nasil hazirlanir, oktayustam.com, oktay usta resmi web sitesi, kağıt kebabi tarifi, kağıt kebabı tarifleri, oktay usta kağıt kepabı, etli yemek tarifleri
 
Yemek Sözlüğü: Sarımsak Nedir?
 

Sarımsak; Sarımsak (Allium sativum) dünya tarımında önemli bir paya sahip olmamakla beraber, birçok ülkede üretilmekte, bu ülkelerin ihracat ve ithalatında önemli bir yer tutmaktadır. Sarımsağın üretimi, emek yoğun bir faaliyet olması nedeniyle bir çok ürüne göre daha az gerçekleşmektedir.

Neolitik çağdan bu yana, dünyadaki hemen her kültüre ait insanlar tarafından bilinen Sarımsağa ilişkin en eski yazılı bilgiler, Sümerlilerin M.Ö. 2600-2100 yıllarına tarihlenen tabletlerine dayanmaktadır. Sümerlilerle başlayan bu serüvenin yayılma yönüne göre Sarımsağın, önce İndus Vadisine, ardından da Çin’e ulaştığı anlaşılmaktadır.

Buradan da Kore yoluyla Japonya’ya girmiş ve Japonlar bu bitkiyi soğuk algınlığının tedavisinde kullanmışlardır.


Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
#
Yorum Ekle
Adınız Soyadınız
 
Email Adresiniz
Yorumunuz

#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker