Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Ramazan Yemek Tarifleri


Tel kadayıfı çok ince olarak kesin. Tencereye tel kadayıfı alın. Üzerine 1 çorba kaşığı tereyağı ve 3 çorba kaşığı ...
Altı Çıtır Üstü Çıtır Ortasına Krema Yatır Tarifi

Tel kadayıfı çok ince olarak kesin. Tencereye tel kadayıfı alın. Üzerine 1 çorba kaşığı tereyağı ve 3 çorba kaşığı toz şekeri ilave edip karıştırın. 1 avuç fındığı parçalayıcıdan geçirin.  
Altı Çıtır Üstü Çıtır Ortasına Krema Yatır Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

Çıtırı İçin:
250 Gr.Tel Kadayıf
1 Çorba Kaşığı Tereyağı
3 Çorba Kaşığı Toz Şeker
1 Avuç Fındık
Kreması İçin:
1 Litre Süt
1 Su Bardak Toz Şeker
3 Çorba Kaşığı Un
2 Çorba Kaşığı Nişasta
1 Yumurta Sarısı
1 Su Bardak Krema
1 Çorba Kaşığı Vanilya

 
Hazırlanışı:
 

Tel kadayıfı çok ince olarak kesin. Tencereye tel kadayıfı alın. Üzerine 1 çorba kaşığı tereyağı ve 3 çorba kaşığı toz şekeri ilave edip karıştırın. 1 avuç fındığı parçalayıcıdan geçirin.

Fındığı tel kadayıfın üzerine ekleyin. Tel kadayıfı sürekli karıştırarak kızarana kadar karıştırın. Kreması için tencereye 1 litre sütü alın. Sütün üzerine 1 su bardağı toz şeker, 3 çorba kaşığı un, 2 çorba kaşığı nişasta 1 adet yumurta sarısı, 1 çorba kaşığı vanilya ilave edin.

Kremayı ocağa alıp kremayı sürekli karıştırarak kremayı pişirin. Krema soğuduktan sonra mikserle çırpın. Daha sonra üzerine 1 su bardağı kremayı ilave edip karıştırın.

Kavrulan tel kadayıfı yarısını fırın kabına alın. Krema sıkma torbasına kremayı alın. Tel kadayıfların üzerine kremanı ilave edin. Kremanın üzerine kalan telkadayıfı ilave edin.

Tel kadayıfların üzerine bütün fındık batırın. Tatlı soğuduktan sonra servis edin.

 
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 
yesil elma, kure.tv, oktay usta, oktayusta, yemek tarifleri, yemek nasil hazirlanir, oktayustam.com, oktay usta resmi web sitesi, kadayıf tarifi, kadayıf tarifleri, oktay usta kadayıf tarifi, oktay usta kadayıf tarifleri, kadayıf nasıl hazırlanır, pratik kadayıf tarifi, kolay kadayıf tarifi, kadayıf malzemeleri, Altı Çıtır Üstü Çıtır Ortasına Krema Yatır Tarifi, ye babam ye tarifi, ye babam tarifi, yedim ama doyamadım tarifi, tatlı tarifleri
 
Yemek Sözlüğü: Kadayıf Nedir?
 

Kadayıf; Şeker şerbetiyle pişirilip tatlı yapılmak üzere çeşitli şekillerde dökülmüş hamurdan yapılan, tatlı olarak tüketilen çeşitli biçimlerde üretilen bir hamur çeşididir. Genelde hamurun tel tel akıtılarak bir zeminde fabrikasyon şeklinde üretilmesiyle elde edilir.

Daha çok doğu anadolu ve Erzurum bölgesinde tüketilir. En meşhur kullanımları tel kadayıf, yassı kadayıf, yapılan tatlılar ise kadayıf dolması, burma kadayıf, ekmek kadayıfı, yassı kadayıf biçiminde olanlardır.

Ekmek kadayıfı; Yassı, daire şeklinde olup birbiri üstüne ikisi birlikte ve koyu şerbetle büyük tabakta pişirilerek arasına kaymak konulan cinsi.

Yassı kadayıf; Ufak daire şeklinde olup yumurta ile tavada pişirileni. 


Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
#
Yorum Ekle
Adınız Soyadınız
 
Email Adresiniz
Yorumunuz

Yorumlar
1
Thought it woduln't to give it a shot. I was right.
yVNgOecEHULXY|27 Aralık 2012 Perşembe Saat : 03:50
#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker