Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Sözlüğü


19. Yüzyılın sonunda ABD’ de, 20. Yüzyılın sonunda da Kanada’da popüler kare çikolatalı kek.
Yoğurt Nedir
Brownie hakkında farklı duyumsal bir hikaye vardır. Üç şef kek hazırlamak ister. Birinci şef, tarifi hazırlarken, bisküvi hamuruna eritilmiş çikolata ekler.
 
 
Brownie Tarifleri
 

19. Yüzyılın sonunda ABD’ de, 20. Yüzyılın sonunda da Kanada’da popüler kare çikolatalı pişmiş kek tarifidir.

Brownie hakkında farklı duyumsal bir hikaye vardır. Üç şef kek hazırlamak ister. Birinci şef, tarifi hazırlarken, bisküvi hamuruna eritilmiş çikolata ekler.

İkinci şef, unu eklemeyi unutur. Üçüncü şef de kabartma tozu olmadığı için, doğaçlama olarak bir kek ortaya çıkar. Daha sonrasında tarifi tekrarlarken, içerisine ceviz, fındık ve fıstık gibi kuruyemiş eklerler.

Böylece çikolatalı düz bir kek olarak brownie ortaya çıkar. Bu arada brownie’yi ıslak kek ile karıştıranlar var. Oysa ikisi de birbirinden farklı kek tarifleridir.

Islak kek, normal kek gibi hazırlanıp içinin sünger gibi olması için hepimizin bildiği gibi kek hamurundan pişmeden ayrılan bir bardak karışımın sonradan üzerine dökülmesi ile hazırlanır.

Brownie’ler ise keke nazaran daha çıtır, bolca fındık, ceviz veya çikolata parçaları konularak hazırlanır. Ayrıca hamuru çikolata sosu veya eritilmiş çikolata ile yapılır.

Islak keki yerken ağzınıza attığınız dilimlerin içinden akışkan bir kıvamda, ağza yumuşak bir tat verir. Brownie de ise ağıza ceviz, fındık ve çikolata parçaları gelir.

 

3 Katlı Brownie Tarifi

 
Türk Kahveli Brownie Tarifi
 
Portakallı Fındıklı Brownie Tarifi
 
Brownie Cheesecake Tarifi
 
Çikolata Irmaklı Muzlu Brownie Tarifi
 
Cevizli Pudingli Brownie Tarifi
 
Ebruli Brownie Tarifi
 
 
Etiketler: tikla, ögren, kazan
 

brownie tarifleri, oktay usta brownie tarifleri, brownie tarifleri oktay usta, sütsüz brownie tarifleri, brownie yapılışı, brownie yemekleri, brownie yapımı, browni tarifleri, brownie tarifi, kurabiye tarifleri, browni tarifleri oktay usta, browni tarifi oktay usta, browni tarifi, ev yapımı browni tarifi, browni yapımı video, browni yapılışı, kurabiye tarifleri, tatlı tarifleri, yemek sepeti, değişik kek tarifleri, oktay usta ve yeşil elma, küre tv, browni tarifi oktay usta, ıslak kek browni tarifi, kolay browni tarifi, cevizli browni tarifi,brownie nasıl yapılır, kolay brownie tarifi, browni tarifi resimli, oktay usta, pasta tarifleri, kolay kek tarifleri oktay usta, tatlı tarifleri, özel tarifler, kek tarifleri oktay usta, ıslak kek, kurabiye tarifleri, yemek oyunları, özel tarifler, brownie nasıl yapılır, kolay brownie, kakaolu kek tarifleri, pasta tarifleri, sade kek tarifleri oktay usta, kolay kek tarifi, oktay usta kek tarifleri, oktay usta sade kek tarifleri, oktay usta kek tarifleri kakaolu, özel brownie tarifi, oktay usta kek tarifleri, ıspanaklı kek, pratik brownie tarifi, oktay usta pasta tarifleri, pratik brownie tarifi, çocuklar için brownie tarifi, çocuklar için kek tarifi, pratik kek tarifi, oktay usta kolay kek tarifi, kek tarifi oktay usta, oktay usta kek tarifleri portakallı, kek tarifi, oktay usta kek tarifleri ıslak kek, oktay usta kek tarifleri sade kek

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker