close

Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Salata Tarifleri


Buğdayı yıkayıp, süzüyoruz. Tencereye boşaltıyoruz. Buğdayların üzerine su koyup, kaynatıyoruz. Buğdayların daha çabuk şişmesi için ...
Buğdaylı Sağlık Salatası Tarifi

Buğdayların üzerine su koyup, kaynatıyoruz. Buğdayların daha çabuk şişmesi için, buğdayları kaynatıyoruz. 5 dakika kadar altını kapatıyoruz. Sonra tekrar ocağın altını yakıp, kaynatıyoruz. Gene 5 dakika kadar daha ocağı kapatıyoruz. 
Buğdaylı Sağlık Salatası Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

1,5 Su Bardağı Buğday
4 Adet Köz Kırmız Biber
5 Adet Enginar
5 Kornişon Turşu
2 Adet Haşlanmış Yumurta
Kıvırcık
Limon
Zeytinyağı

 
Hazırlanışı:
 

Buğdayı yıkayıp, süzüyoruz. Tencereye boşaltıyoruz. Buğdayların üzerine su koyup, kaynatıyoruz. Buğdayların daha çabuk şişmesi için, buğdayları kaynatıyoruz. 5 dakika kadar altını kapatıyoruz. Sonra tekrar ocağın altını yakıp, kaynatıyoruz. Gene 5 dakika kadar daha ocağı kapatıyoruz.

Bu işlemi birkaç defa daha tekrar edersek, buğdaylar daha çabuk şişip, patlayacaktır. Artık en son olarak buğdayların altını kapatıp, soğumaya bırakıyoruz. Suyu varsa süzüp, karıştırma kabına alıyoruz. Buğdayları soğuk suya tutmuyoruz. Kendi halinde soğutuyoruz.

Kendi halinde soğuyan buğdayın üzerine limon sıkıyoruz. Zeytinyağı döküyoruz. Başka bir tencereye enginarı koyuyoruz. Yağını ve tuzunu koyup, haşlıyoruz. Kıvırcık yapraklarını servis tabağına dizip, yerleştiriyoruz. Yeşilliklerin ortasına buğdayı döküyoruz.

Haşladığımız enginarı küp küp doğruyoruz. Haşlanmış yumurtayı, kornişon turşuyu, zeytini ve köz kırmızı biberleri ayrı ayrı doğruyoruz. Buğdayın üzerine doğradığımız malzemeleri istediğiniz şekilde ayrı ayrı yerleştirip, süslüyoruz. Üzerine dereotunu da koyarak servise hazır hale getiriyoruz.

 
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

buğday salatası tarifi, enginar salatası tarifi, biber salatası tarifi, Kornişon Turşu salatası tarifi, yumurta salatası tarifi, salata tarifleri, oktay usta salata tarifleri, kıvırcık salatası tarifi, limon salatası tarifi, limon, kıvırcık, buğday, enginar, oktay ustadan salata tarifeleri

Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
#
Yorum Ekle
Adınız Soyadınız
 
Email Adresiniz
Yorumunuz

Yorumlar
1
Another home run Sara! Simple, sweet, salty. All my fave s'! I can't wait until my strawberries are ready for picnikg. HURRY!!!! I need to make a salad.
YsYCuoFXstra|19 Kasım 2012 Pazartesi Saat : 12:45
#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker