Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Etli Yemek Tarifleri


Biftek etini ince ince kesip, ardından küp küp doğruyoruz. Böylece minik kuşbaşı etleri elde ediyoruz.
Mantarlı Saç Kavurma Tarifi

Mantarları da küçük küçük doğruyoruz. Biberlerin iç çekirdeklerini ayıklıyoruz. Küp küp doğruyoruz. Soğanları da küp küp doğruyoruz. 
Mantarlı Saç Kavurma Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

3 Adet Soğan
1 Paket Mantar
4 Adet Yeşil Biber
700 Gram Biftek
3 Adet Domates
Kekik
Karabiber
Tuz
Pulbiber

 
Hazırlanışı:
 

Biftek etini ince ince kesip, ardından küp küp doğruyoruz. Böylece minik kuşbaşı etleri elde ediyoruz.

Mantarları da küçük küçük doğruyoruz. Biberlerin iç çekirdeklerini ayıklıyoruz. Küp küp doğruyoruz. Soğanları da küp küp doğruyoruz. Ardından domatesleri de minik küpler halinde doğruyoruz.

Tüm malzemeleri hazırlamış oluyoruz. Ocağa sacı veya geniş ve yayvan bir tencere alıyoruz. İçerisine az sıvıyağ döküyoruz. Üzerine doğradığımız etleri alıp, karıştırarak kavuruyoruz. Et, suyunu bırakıp çektikten sonra üzerine doğradığımız biber ve soğanı ilave ediyoruz.

Tahta kaşıkla karıştırarak kavuruyoruz. Sebzeler sotelendikten sonra üzerine mantarları alıyoruz. Karıştırıyoruz. Mantarlar da piştikten sora üzerine domatesleri ekliyoruz. Üzerine tuz, karabiber, kekik ve pulbiber serpiyoruz. Karıştırıyoruz.

Sac kavurma kıvamını alıp, piştikten sonra ocağın altını kapatıyoruz. Servis tabağımıza alıyoruz. Sac kavurmanın yanında ekmekle servise hazırlıyoruz. 

 
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

mantarlı saç kavurma tarifi, oktay usta mantarlı saç kavurma tarifi, resimli mantarlı saç kavurma tarifi, pratik mantarlı saç kavurma tarifi, oktay usta ve yeşil elma, yemek oyunları, saç kavurma nasıl yapılır, saç kavurma oktay usta, sebzeli saç kavurma, ekrem düzgünoğlu kimdir, saç kavurma tarifi, tavuk saç kavurma, saç kavurma yapılışı, kuzu saç kavurma, çoban kavurma, et sote, mantarlı çoban kavurma tarifi, mantarlı çoban kavurma tarifleri, mantarlı kavurma yemek tarifi, oktay usta ve ekrem düzgünoğlu, bayram kavurması, mantar kavurma, soğanlı mantar kavurma, oktay usta ve pratik kavurma tarifi, et kavurma tarifi, sac kavurma tarifi, ekrem düzgünoğlu nerede, kavurma nasıl yapılır oktay usta, kavurma tarifi, et kavurma tarifleri, kavurma tarifleri oktay usta, et yemekleri, yaprak kavurma, kışlık kavurma tarifleri, ekrem düzgünoğlu ve yeni albümü, yemek sepeti, etli yemek tarifleri, köfte yemekleri, tavuklu yemekler, kebap tarifleri, pratik salata tarifleri, aperatif yemek tarifleri, pratik etli yemek tarifleri, mezeler, içecekler, menemen tarifi, kıymalı tost, mantarlı yemek tarifleri

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker