close

Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Balık Yemekleri Tarifleri


Yayvan ve geniş bir tencerenin yarısına kadar su koyuyoruz. Ocağa alıp, kaynamaya bırakıyoruz.
Fırında Pazılı Levrek Tarifi

Su kaynadıktan sonra üzerine defne yaprağını atıyoruz. Tane karabiberini atıyoruz. Fileto levrek balığını da tencereye alıyoruz. 
Fırında Pazılı Levrek Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

2 Demet Pazı
1 Levrek
1 Adet Soğan
Tane Karabiber
Defne Yaprağı
Tuz
Maydanoz
Taze Nane
Dereotu
Dil Peyniri
Yeşil Soğan

 
Hazırlanışı:
 

Yayvan ve geniş bir tencerenin yarısına kadar su koyuyoruz. Ocağa alıp, kaynamaya bırakıyoruz.

Su kaynadıktan sonra üzerine defne yaprağını atıyoruz. Tane karabiberini atıyoruz. Fileto levrek balığını da tencereye alıyoruz. Soğanı iri iri doğrayıp, tencereye alıyoruz.

Tencerenin kapağını kapatarak orta ateşte pişmeye bırakıyoruz. Balığın pişmesine yakın tuz serpiyoruz. Balık piştikten sonra ocağın altını kapatıp, soğumaya bırakıyoruz. Ayr bir tarafta geniş ve çukur bir tencereye su koyup, kaynatıyoruz.

Geniş bir kaseye de soğuk su koyuyoruz. Pazıların sapından tutup, sıcak suya daldırıyoruz. 2 dakika kadar sıcak suda tutup, soğuk suya alıyoruz. Soğuk suyun içinde de 1 dakika tutup, süzgece alıyoruz. Dikdörtgen cam fırın kabının zeminine pazı yapraklarının yarısını döşüyoruz.

Soğuyan levrek balığını didiyoruz. Pazı yapraklarının üzerine serpiştiriyoruz. Ayrı bir tarafta taze naneyi, dereotunu ve maydanozu ince kıyıyoruz. Yeşil soğanı da ince kıyıyoruz. Doğradığımız yeşillikleri de levrek balıklarının üzerine yayıyoruz.

Yeşilliklerin üzerine dil peynirini rendeliyoruz. Ayırdığımız pazı yapraklarını da dil peynirinin üzerine yayıyoruz. Ardından önceden ısıtılmış 180 derecelik fırında pişiyoruz.

 
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

fırında pazılı levrek tarifi, oktay usta fırında pazılı levrek tarifi, resimli fırında pazılı levrek tarifi, pratik fırında pazılı levrek tarifi, yeşil elma, yemek oyunları, tavada levrek tarifi, ayşe aral kimdir, levrek tarifi oktay usta, milföyde levrek, fırında levrek tarifi oktay usta, ızgara levrek tarifi, fırında levrek tarifi, sebzeli levrek tarifi, tuzda levrek tarifi, kağıtta levrek tarifi, yemek sepeti, pazılı levrek sarma, oktay usta ve pratik balık yemekleri, hamsili ekmek, kolay yemek tarifleri, mısır ekmeği, prtaik salata tarifleri, mezeler, hamsi pilaki, ayşe aral nerede, pazılı levrek tarif, patatesli pazılı levrek, pazılı levrek yemek, levrek yapılışı, pazı yaprağında evrek, levrek buglama, oktay usta balık yemekleri, fırında balık yemekleri, balık yemekleri tarifleri, ayşe aral ve oktay usta, alabalık yemekleri, içecekler, özel tarifler, balık soteli beğendi, etli yemek tarifleri, sebze yemekleri, fırında balık, hamsi yemekleri, balık yemekleri palamut, ayşe aral hangi programda, balık yemekleri çipura

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
  • Diğer
  • Balık Yemekleri Tarifleri
Geriİleri
#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker