close

Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Özel Tarifler > Parti Tarifleri


Kek dilimleri için: Hazır rulo keki biber santim birer santim şeklinde dilimliyoruz. Üzerlerine süt reçeli sürüyoruz.
Süt Reçelli Fındık Topları Tarifi

Sütlü çikolatayı bir kaseye koyuyoruz. Ocakta kaynayan çaydanlığın üzerine kaseyi koyuyoruz. 
Süt Reçelli Fındık Topları Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

1 Adet Yuvarlak Hazır Rulo Kek
200 Gram Süt Reçeli
80 Gram Sütlü Çikolata
1 Avuç Fındık
40 Gram Bitter Çikolata

 
Hazırlanışı:
 

Kek dilimleri için: Hazır rulo keki biber santim birer santim şeklinde dilimliyoruz. Üzerlerine süt reçeli sürüyoruz.

Sütlü çikolatayı bir kaseye koyuyoruz. Ocakta kaynayan çaydanlığın üzerine kaseyi koyuyoruz. Çikolatayı benmari usulü eritiyoruz. Süt reçeli sürdüğümüz kek dilimlerini eriyen çikolataya batırıyoruz.

Ve yağlı kağıdın üzerine diziyoruz. Soğumaya bırakıyoruz. Çikolatalar donduktan sonra, servise hazırlıyoruz. Fındık toplarını hazırlarken; bir adet fındık alıyoruz. Fındığı önce süt reçelinin içerisine batırıyoruz.

Daha sonra benmari usulü erittiğimiz çikolataya buluyoruz. Yağlı kağıdın üzerine alarak soğumaya bırakıyoruz. Ayrı bir tarafta bitter çikolatayı da bir kaseye alıyoruz. Ocakta kaynayan bir çaydanlığın üzerine koyuyoruz.

Benmari usulü eritiyoruz. Yağlı kağıt üzerine donan, kek dilimleri ve fındık toplarının üzerine benmari usulü eriyen bitter çikolatayı gezdirerek çizgi çizgi şekiller yapıyoruz.

Üzerindeki çikolatalar da donduktan sonra kek dilimlerini ve fındık toplarını servise hazırlıyoruz.

 
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

süt reçelli fındık topları süt reçelli kek dilimleri tarifi, pratik süt reçelli kek dilimleri tarifi, , çikolatalı dulche de leche(süt reçeli) tarifi, resimli süt reçelli kek dilimleri, resimli süt reçelli fındık topları, çikolatalı dulche de leche(süt reçeli) tarifi, kürdan böreği, resimli çikolatalı dulche de leche(süt reçeli) tarifi, yemek oyunları, sizden gelenler çikolatalı dulche de leche(süt reçeli) tarifi, oktay usta ve yeşil elma, kahvaltılık tarifler, özel tarifler ve oktay usta, mezeler, içecekler, kahvaltılık tarifler oktay usta, kahvaltılık sos tarifleri, kahvaltılık aperatifler, kahvaltılık krep tarif, kahvaltılık yumurta tarifleri, kahvaltılık çemen, kahvaltılık salça, kahvaltılık tarifler resimli, pratik sizden gelen tarifler, sizden gelen tarifler, disal yemek tarifleri, çikolatalı enfes pankek tarifi, özel gün kurabiye ve pastaları, kek tarifleri, tart tarifleri parfe tarifleri, yemek sepeti, oktay usta ve kolay yemek tarifleri, saliha duru yemek tarifleri, aperatif yemek tarifler, özel tarifler, pratik yemek tarifleri, kahvaltı tarifleri, bayat ekmek tarifleri

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker