Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Pilav Tarifleri


İlk önce pilavı hazırlamaya başlıyoruz. Pirinci iyice yıkayıp, suyunu süzüyoruz.
Salatalı Kavurmalı Pilav Tarifi

Üzerine yıkayıp, suyunu süzdüğümüz pirinçleri ilave ediyoruz. Tahta kaşıkla karıştırarak kavuruyoruz. Tereyağını ekliyoruz. 
Salatalı Kavurmalı Pilav Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

Pilavı İçin:
2 Yemek Kaşığı Tereyağı
3 Su Bardağı Pirinç
1 Su Bardağı Tavuk Suyu
Sıvıyağ
Su
Tuz
Tavuklu Sote İçin:
2 Yemek Kaşığı Tereyağı
2 Adet Bütün Tavuk But
5 Adet Yeşil Biber
3 Adet Domates
2 Adet Soğan
5 Diş Sarımsak
Taze Kekik
Karabiber
Sıvıyağ
Tuz
Salatası İçin:
Kıvırcık
Domates
Taze Soğan
Zeytinyağı
Tuz

 
Hazırlanışı:
 

İlk önce pilavı hazırlamaya başlıyoruz. Pirinci iyice yıkayıp, suyunu süzüyoruz. Geniş ve yayvan bir tencereye biraz sıvıyağ döküyoruz.

Üzerine yıkayıp, suyunu süzdüğümüz pirinçleri ilave ediyoruz. Tahta kaşıkla karıştırarak kavuruyoruz. Tereyağını ekliyoruz. Pirinçleri bir müddet kavurduktan sonra tavuk suyunu ekliyoruz. Karıştırıyoruz. Pilavın kıvamına göre sıcak suyu ilave ediyoruz. Tuz serpiyoruz.

Tencerenin kapağını kapatarak kısık ateşte pişmeye bırakıyoruz. Kemiksiz tavuk butunu küçük kuşbaşı şeklinde doğruyoruz. Sarımsakları ince kıyıyoruz. Biberlerin iç çekirdeklerini ayıklıyoruz. Küp küp doğruyoruz. Soğanı da küp küp doğruyoruz.

Domatesleri de küp küp doğruyoruz. Geniş bir tencereye tereyağını alıyoruz. Az da sıvıyağ döküyoruz. Üzerine doğradığımız tavuk etlerini ilave ediyoruz. Kavurmaya başlıyoruz. Tereyağını da ekliyoruz. Tavuklar kavrulduktan sonra üzerine sarımsak ve soğanı ilave ediyoruz. Kavuruyoruz.

Soğanlar pembeleştikten sonra üzerine doğradığımız biberleri ekliyoruz. Karıştırıyoruz. Biberi de bir müddet kavurduktan sonra domatesleri ekliyoruz. Tuz ve karabiber serpiyoruz. Taze kekiği ince kıyıp, tencereye alıyoruz. Karıştırıyoruz.

Pişmeye bırakıyoruz. Diğer taraftan kıvırcıkları ve taze soğanı ince ince doğruyoruz. Domatesi küp küp doğruyoruz. Doğradıklarımızı bir kaseye alıyoruz. Üzerine tuz serpiyoruz. Zeytinyağını gezdirerek döküyoruz. Karıştırıyoruz.

Geniş servis tabağımızın ortasına pasta çemberinin zeminini çıkartarak yerleştiriyoruz içerisine pişen pilavı boşaltıyoruz. Bastırıyoruz. Üzerine de pişirdiğimiz tavuklu soteyi boşaltıp, bastırıyoruz. Çemberi dikkatlice çıkartıyoruz. Kenarlarına da hazırladığımız salatayı yayıyoruz. Yemeğimizi servise hazırlıyoruz.

 
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

salatalı kavurmalı pilav tarifi, oktay usta salatalı kavurmalı pilav tarifi, pratik salatalı kavurmalı pilav tarifi, yemek sepeti, cem belevi kimdir, oktay usta ve yeşil elma, dana kavurma tarifi, dana eti kavurma tarifi, kavurma tarifi oktay usta, jasmin pilavı tarifi, kuzu kavurma tarifi, kurban kavurma tarifi, yemek sepeti, pratik yemek tarifleri, cem belevi nerede, çoban kavurma tarifi, kavurma nasıl yapılır, saç kavurma tarifi, şehriyeli pilav tarifleri, resimli pilav tarifleri, salata tarifleri, iç pilav tarifleri, zeytinyağlıu yemek tarifleri, körili tavuk pilav tarifi, yemek oyunları, pilav tarifi, pirinç pilav tarifleri, cem belevi ve yeni albümü, pilav tarifleri oktay usta, resimli pilav tarifleri oktay usta, lezzetli pilav tarifleri, kolay pilav tarifleri, pratik pilav tarifleri, pirincin faydaları, bulgurun faydaları, tavuklu pilav, sebzeli pilav tarifi, domatesli pilav, resimli pilav çeşitleri, pilav nasıl yapılır, tavuklu yemek tarifleri, etli yemek tarifleri, salata tarifleri, pratik salata tarifleri, mezeler, içecekler, aperatif yemek tarifleri, değişik pilav tarifleri, özel tarifler, özel gün yemek tarifleri, cem belevi ve şarkıları, içli pilav, pilav yapılışı, oktay usta ve pratşk yemek tarifleri

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker