close

Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Çorba Tarifleri


Tencereye kaynar suyu alıyoruz. 2 adet havucu küp olarak kesiyoruz.Tencereye havuçları alıyoruz. 2 adet patatesi küp olarak kesiyoruz.
Makarnalı Sebze Çorbası Tarifi

Tencereye patatesleri ilave ediyoruz ve haşlıyoruz.Daha sonra üzerine makarnayı ve bezelyeyi ilave ediyoruz. 
Makarnalı Sebze Çorbası Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

2 Adet Patates
2 Adet Havuç
1 Çay Bardağı Bezelye
2 Çorba Kaşığı Boncuk Makarna
3 Çorba Kaşığı Un
1 Su Bardağı Süt
1 Su Bardağı Et Suyu
1 Çorba Kaşığı Tereyağı
Kereviz Sapı
Su
Tuz

 
Hazırlanışı:
 

Tencereye kaynar suyu alıyoruz. 2 adet havucu küp olarak kesiyoruz.Tencereye havuçları alıyoruz. 2 adet patatesi küp olarak kesiyoruz.

Tencereye patatesleri ilave ediyoruz ve haşlıyoruz.Daha sonra üzerine makarnayı ve bezelyeyi ilave ediyoruz. Başka bir tencereye 1 çorba kaşığı tereyağını alıyoruz. Üzerine 3 çorba kaşığı unu alıyoruz ve unu kavuruyoruz. Un kavrulduktan sonra 1 su bardağı sütü soğuk olarak ilave ediyoruz ve kıvamı açıyoruz.

Daha sonra sıcak su ilave ediyoruz. Üzerine haşlanan bezelye, patates, havuç ve makarnayı ilave ediyoruz. Ocaktan almaya yakın ince kesilmiş kereviz sapı ilave ediyoruz ve bir taşım kaynadıktan sonra servis tabağına alıyoruz.

 
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

makarnalı sebze çorbası tarifi, oktay usta makarnalı sebze çorbası, pratik sebze çorbası tarifi, kolay sebze çorbası tarifi, ezme sebze çorbası, yemek sepeti, yemek oyunları, sebze çorbası tarifi, kremalı sebze çorbası, sebze çorbası oktay usta, sebze yemekleri, sebze çorbası tarifi oktay usta, sebze çorbası terbiyesi, sebze çorbası blender, sebze çorbası tarifi oktay usta, sebze çorba tarifleri, meyaneli sebze çorbası, sebze corbasi tarifleri, bebek sebze çorbası tarifi, diyet sebze çorbası tarifi, kremalı sebze çorbası tarifi, terbiyeli sebze çorbası tarif, kek tarifleri, pasta tarifleri, kurabiye tarifleri, poğaça tarifleri, oktay usta yemek tarifleri, çorba tarifleri, aperatif yemek tarifleri, mercimekli sebze çorbası, oktay usta ile yeşil elma, kure.tv, sebzeli kış çorbası, sebze çorba yapılışı, sebze çorbası nasıl yapılır

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker