Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Etli Yemek Tarifleri


Kuzu etini küp küp kuşbaşı şeklinde doğruyoruz. Soğanı da iri küpler halinde doğruyoruz.
Kuzu Etli Soğan Yahnisi Tarifi

Sarımsağı da iri iri kesiyoruz. Yeşil biberin iç çekirdeklerini ayıklıyoruz. İri iri doğruyoruz. Geniş ve yayvan bir tencereye az sıvıyağ döküyoruz. 
Kuzu Etli Soğan Yahnisi Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

3 Adet Soğan
1 Çay Bardağı Domates Sosu
1 Yemek Kaşığı Domates Salçası
500 Gram Kuzu Eti
4 Diş Sarımsak
2 Defne Yaprağı
2 Adet Biber
5-6 Adet Tane Karabiber
Sıvıyağ
Tuz
Su

 
Hazırlanışı:
 

Kuzu etini küp küp kuşbaşı şeklinde doğruyoruz. Soğanı da iri küpler halinde doğruyoruz.

Sarımsağı da iri iri kesiyoruz. Yeşil biberin iç çekirdeklerini ayıklıyoruz. İri iri doğruyoruz. Geniş ve yayvan bir tencereye az sıvıyağ döküyoruz. Üzerine doğradığımız kuzu etlerini alıyoruz. Tahta kaşıkla karıştırarak kavuruyoruz.

Etler kavrulup, suyunu çektikten sonra üzerine salçayı alıyoruz. Karıştırıyoruz. Daha sonra üzerine iri doğradığımız soğan ve sarımsağı alıp, kavurmaya devam ediyoruz. Soğanlar pembeleştikten sonra üzerine defne yaprağını alıyoruz.

5-6 adet tane karabiber atıyoruz. Defne yaprağını tencereye alıyoruz. Tuz ve karabiber serpiyoruz. Karıştırıyoruz. Yemeğimizin üzerine domates sosunu da gezdirerek döküyoruz. Biraz da su ilave ediyoruz. Tencerenin kapağını kapatarak kısık ateşte pişmeye bırakıyoruz.

 
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

kuzu etli soğan yahnisi tarifi, oktay usta kuzu etli soğan yahnisi tarifi, yemek oyunları, pratik kuzu etli soğan yahnisi tarifi, oktay usta ve yeşil elma, resimli kuzu etli soğan yahnisi tarifi, arpacık soğan yahnisi, etli tas kebabı tarifi, soğan yahnisi nasıl yapılır, etli soğan yahnisi tarifi, nohutlu soğan yahnisi, soğan yemeği, papaz yahnisi, et yemekleri, zürbiye yemeği soğan aşı, bebek soğan yemeği, aperatif yemek tarifleri, özel yemek tarifleri, özel tarifler, sebze yemeği tarifleri, zeytinyağlı yemekler, kuzu etli kabak güveci, özel gün yemek tarifleri, soğan yemek tarifleri, soğan yemeği tarifi, soğanlı kolay yemek tarifleri, soğan yemekleri, soğan yemek tarifi, et tarifleri soğan, yemek sepeti, kolay ana yemek, basit ana yemekler, kolay ana yemek tarifleri, soğanlı kuzu etli terbiyeli kereviz, kolay yemek tarifleri, soğan yemek tarifleri, tavuklu yemek tarifleri, kebap tarifleri, oktay usta ve etli yemek tarifleri, ana yemek tarifleri, soğan kebabı tarifi, sizden gelen yemek tarifleri, etli yemek tarifleri resimli, etli yemekler tarifi, etli çorba tarifi, et yemekleri tarifi, etli sulu yemek tarifleri, enfes etli yemek tarifleri ve oktay usta, dana etli yemek tarifleri, et yemekleri

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker