Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Hamurlu Tatlı Tarifleri


İlk önce tatlımızın şerbetini hazırlamaya başlıyoruz. Tencereye suyu boşaltıyoruz. Üzerine şekeri boşaltıyoruz.
Çikolatalı Lokma Tarifi

Tencereye 1 dilim limonu da ilave ettikten sonra kaynamaya bırakıyoruz. Şerbet kaynadıktan sonra ocağın altını kapatıp, soğumaya bırakıyoruz. 
Çikolatalı Lokma Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

Yarım Paket Yaş Maya
3 Su Bardağı Un
1 Yemek Kaşığı Toz Şeker
1 Yemek Kaşığı Kakao
1 Fiske Tuz
Ilık Su
Kızartmak İçin:
Sıvıyağ
Şerbeti İçin:
2 Su Bardağı Su
3 Su Bardağı Toz Şeker
1 Dilim Limon
Üzeri İçin:
Çikolata Sos

 
Hazırlanışı:
 

İlk önce tatlımızın şerbetini hazırlamaya başlıyoruz. Tencereye suyu boşaltıyoruz. Üzerine şekeri boşaltıyoruz.

Ocağa alıyoruz. Tencereye 1 dilim limonu da ilave ettikten sonra kaynamaya bırakıyoruz. Şerbet kaynadıktan sonra ocağın altını kapatıp, soğumaya bırakıyoruz. Şerbeti daha sonra geniş bir cam kaseye boşaltıyoruz.

Ayrı bir tarafta karıştırma kabına unu boşaltıyoruz. Tuzu ve şekeri ilave ediyoruz. Kakaoyu da karıştırma kabına aldıktan sonra karıştırıyoruz. Unun ortasını havuz şeklinde acıyoruz. Ortaya yaş mayayı alıyoruz.

Mayanın üzerine biraz da ılık su döküyoruz. Daha sonra mayanın üzerini kenardaki unlarla kaşık yardımıyla kapatıyoruz. Bir müddet bekliyoruz. Unun çatlayarak, göz göz olup yukarı doğru kabarmasına kadar bekliyoruz.

Hamur bu duruma geldikten sonra az daha ılık su dökerek yoğurmaya başlıyoruz. Kulak memesi kıvamından daha yumuşak bir hamur elde edene kadar yoğuruyoruz. Hamurun kıvamına göre de azar azar ılık su ilave ediyoruz.

Hazırladığımız hamurun üzerine streç film kapatıyoruz. Mayalanmaya bırakıyoruz. Diğer taraftan geniş bir tencereye bolca sıvıyağ döküyoruz. Yağ kızdıktan sonra lokma hamurundan tatlı kaşığıyla parçalar koparıp, kızan yağa atıyoruz. Kızartıyoruz.

Kızaran lokmaları kevgirle alıp, soğuyan şerbete alıyoruz. Lokmalar şerbeti çektikten sonra kevgirle süzerek servis tabağına alıyoruz. Üzerine çikolata sos dökerek tatlımızı servise hazırlıyoruz.

 
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

çikolatalı lokma tarifi, oktay usta çikolatalı lokma tarifi, pratik çikolatalı lokma tarifi, yemek oyunları, oktay usta ve yeşil elma, ptatik lokma tarifi, zeytinli lokma, değişik yemek tarifleri, tatlı tarifleri, şerbetli tatlılar, hamurlu tatlılar, cengiz çelebi kimdir, tuzlu lokma tarifi, kolay lokma tarifi, videolu lokma tarifi, lokma tatlısı tarifi, ballı lokma tarifi, lokma tarifi oktay usta, oktay usta, peynirli lokma tarifi, lokma tarifi resimli, cengiz çelebi nerede, tuzlu lokma tarifi, kolay lokum tarifi, lokma tatlısı, lokma hamuru, kolay lokma tarifi oktay usta, kolay lokma yemek tarifi, soğuk tatlılar, sütlü tatlılar, tatlı tarifleri, pratik tatlı tarifleri, çilekli lokma tarifi, oktay usta ve kolay yemek tarifleri, ev yapımı lokma tarifi, hamur lokma tarifi, lokma yemekleri, lokma nasıl yalılır, lokmanın hamuru nasıl olmalıdır, cengiz çelebi ve oktay usta, kolay şerbetli tatlılar, şerbetli tatlılar oktay usta, revani, kalbura bastı, patlıcanlı lokma börek tarifi, şerbetli tatlılar tarifleri, şekerpare, sütlü tatlılar, oktay usta, özel tarifler, özel gün yemek tarifleri, pratik yemek tarifleri, salatalr, mezeler, reçel tarifleri, aperatif yemek tarifleri

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
  • Diğer
  • Hamurlu Tatlı Tarifleri
Geriİleri
#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker