close

Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Meze Tarifleri


Dondurulmuş kalamarları oda sıcaklığında bekleterek çözdürüyoruz. Düz bir tabağa un boşaltıyoruz. Kalamarlar çözündükten sonra una buluyoruz.
Kırmızı Biberli Kalamar Şöleni Tarifi

Tavaya kalamarları kızartmak için bolca sıvıyağ döküyoruz. Yağ kızdıktan sonra una bulanmış kalamarları alt üst çevirerek kızartıyoruz. 
Kırmızı Biberli Kalamar Şöleni Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

3 Adet Kapya Kırmızı Biber
1 Paket Dondurulmuş Kalamar
3 Dal Fesleğen
Zeytinyağı
Sıvıyağ
Un
Tuz

 
Hazırlanışı:
 

Dondurulmuş kalamarları oda sıcaklığında bekleterek çözdürüyoruz. Düz bir tabağa un boşaltıyoruz. Kalamarlar çözündükten sonra una buluyoruz.

Tavaya kalamarları kızartmak için bolca sıvıyağ döküyoruz. Yağ kızdıktan sonra una bulanmış kalamarları alt üst çevirerek kızartıyoruz. Kızarttığımız kalamarları kevgirle tabağa alıyoruz. Kırmızı biberlerin iç çekirdeklerini ayıklıyoruz.

İnce ince şeritler halinde kesiyoruz. Fesleğeni de ince ince kıyıyoruz. Ayrı bir tavaya biraz zeytinyağı döküyoruz. Üzerine ince kırmızı biberleri alıyoruz. Karıştırarak soteliyoruz. Biberler sotelendikten sonra üzerine ince kıyılmış fesleğenleri alıyoruz.

Tuz serpiyoruz. Karıştırıyoruz. Ocağın altını kapatıyoruz. Sotelenen biberleri servis tabağımıza alıyoruz. Kızarttığımız kalamarları da üzerine dizerek yemeğimizi servise hazırlıyoruz.

 
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

kırmızı biberli kalamar şöleni tarifi, kalamar tarifi, pratik kalamar tarifi, kolay kalamar tarifi, yemek oyunları, kalamar yapılışı, kalamar nasıl yapılır, kalamar tarifi oktay usta, dondurulmuş kalamar tarifi, kalamar tarifi soda, sebzeli balık buğulama, kalamar sosu, kalamar nedir, kalamar yemekleri, kalamar terbiyesi, tarator sos, resimli salata ve meze tarifleri, kolay meze tarifleri, soğuk meze tarifleri, meze yapılışı, resimli soğuk meze tarifleri, oktay usta meze tarifleri, salata tarifleri, mezeler, kiremitte somon tarifi, soğuk mezeler tarifleri, kolay pratik mezeler, meze salata tarifleri, acılı ezme mezesi tarifi, salata tarifleri, meze tarifleri oktay usta, haydari tarifi, sizden gelen yemek tarifleri, salatalar ve meze tarifleri, özel tarifler, yemek sepeti, salata tarifleri resimli, meze tarifleri, kurabiye tarifleri, pratik kabak mezesi tarifi, kek tarifleri, pasta tarifleri, börek tarifleri, balıklı yemek tarifleri, etli yemek tarifleri, salata tarifleri, kalamar dolması tarifi, kalamar tava, kalamar yemek tarifleri

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker