Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Meze Tarifleri


Patlıcanları yıkıyoruz. Kabuklarını alacalı soyup, küp küp doğruyoruz.
Kırmızı Biber Sarması Tarifi

Havuçların kabuklarını soyup, yıkıyoruz. Küp küp doğruyoruz. Geniş bir tavaya patlıcan ve havuçları kızartmak için sıvıyağ döküyoruz. 
Kırmızı Biber Sarması Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

2 Adet Havuç
6 Adet Kırmızı Kapya Biber
4 Adet İnce Patlıcan
2 Adet Yeşil Soğan
Sıvıyağ
Tuz

 
Hazırlanışı:
 

Patlıcanları yıkıyoruz. Kabuklarını alacalı soyup, küp küp doğruyoruz.

Havuçların kabuklarını soyup, yıkıyoruz. Küp küp doğruyoruz. Geniş bir tavaya patlıcan ve havuçları kızartmak için sıvıyağ döküyoruz. Yağ kızdıktan sonra doğradığımız patlıcan ve havuçları kızartıyoruz.

Kızarttığımız havuç ve patlıcanları geniş bir kaseye alıyoruz. Üzerine tuz serpiyoruz. Kırmızı biberleri köz tavasına diziyoruz. Alt üst çevirerek közlüyoruz. Közlediğimiz biberleri bir tabağa alıyoruz. Biberler soğuduktan sonra dikkatlice kabuklarını soyuyoruz.

Yeşil soğanların yeşil yapraklarını uzun olarak kesiyoruz. Kalan beyazlı kısmını ince ince doğrayıp, patlıcan ve havuç kızartmasının üzerine ekliyoruz. Karıştırıyoruz. Kabuklarını soyduğumuz kırmızı biberleri uzunlamasın ikiye kesiyoruz.

Uç kısmına kızarttığımız patlıcanlı havuç karışımından yerleştiriyoruz. Dikkatlice rulo şeklinde sarıyoruz. Sardığımız kırmızı biberleri yeşil soğan yapraklarıyla bağlıyoruz.

Hazırladığımız kırmızı biber sarmasını servis tabağımıza dizerek servise hazırlıyoruz.

 
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

kırmızı biber sarması tarifi, sizden gelen kırmızı biber sarması tarifi, yemek oyunları, oktay usta ve yeşil elma, değişik yemek tarifleri, öay saati ikramları, karışık kızartma tarifi, patates kızartma tarifi, kızartma sosu tarifi, zeytinyağlı çağla meze tarifi, hamur kızartma tarifi, kızartma sosu, patates kızartması, kızartma nasıl yapılır, yemek tarifleri, yumurtalı patlıcan kızartması, unlu patlıcan kızartması, yoğurtlu patlıcan kızartması, patlıcan kızartması nasıl yapılır, patlıcan kızartması sosu, pratik meze tarifleri, peynirli patlıcan kızartması, özel tarifler, aperatif yemek tarifleri, salatalar, mezeler, içecekler, pratik yemek tarifi, yemek sepeti, tavuklu yemek tarifleri, etli yemek tarifleri, zeytinyağlılar, krepli balık meze tarifi, kolay yemek tarifleri, mısır unlu patlıcan kızartması, patlıcan kızartması oktay usta, yemek sepeti, unlu yumurtalı patlıcan kızartması, yumurtalı patlıcan kızartması, mısır unlu patlıcan kızartma yemekleri, mısır unlu patlıcan kızartması oktay usta, soğan dolması tarifi, patlican kızartması, unlu kabak kızartması, kırmızı biber sarması tarifi, güzel kırmızı biber sarması, pratik kırmızı biber sarması, kırmızı biber dolması, peynirli kırmızı biber sarması, kırmızı biber dolması tarifi, fırında kırmızı biber dolması, kirmizi biber sarmasi tarifi, dolma_tarifleri, kirmizi_biber, sarma_tarifleri, dolma_tarifleri, meze_tarifleri

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
#
Yorum Ekle
Adınız Soyadınız
 
Email Adresiniz
Yorumunuz

#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker