close

Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Kış Hazırlık Tarifleri


Kışa hazırlık yapıyoruz. Melemenlik hazırlıyoruz. Bu tarifimizde miktar veremiyoruz.
Melemenlik Tarifi

 

Siz de isteğinize göre ayarlayabilirsiniz. Yeşil biberlerin çekirdeklerini ayıklıyoruz. İnce ince doğruyoruz.

 
Melemenlik Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

Domates
Yeşil Biber
Sıvıyağ
Tuz

 
Hazırlanışı:
 
Kışa hazırlık yapıyoruz. Melemenlik hazırlıyoruz. Bu tarifimizde miktar veremiyoruz.

Siz de isteğinize göre ayarlayabilirsiniz. Yeşil biberlerin çekirdeklerini ayıklıyoruz. İnce ince doğruyoruz. Domateslerin kabuğunu soyup, küp küp doğruyoruz. Geniş bir kaba alıyoruz.

Malzemelerin miktarına göre geniş bir tencereye biraz sıvıyağ döküyoruz. Üzerine biberleri alıyoruz. Kavuruyoruz. Süzgeci geniş bir tabağa yerleştiriyoruz. Üzerine doğradığımız domatesleri alıyoruz. Suyunu süzdürüp, tencereye boşaltıyoruz.

Tenceredeki melemenliği arada karıştırarak pişiriyoruz. Tuz serpiyoruz. Süzdürdüğümüz domates suyunu sürahiye doldurarak misafirlerimize ikram etmek için değerlendiriyoruz. Tenceredeki melemenliği 1,5 saat kadar kaynatıyoruz.

Fakat herkesin hazırladığı miktar aynı olmayacağı için, çok sulu olmayana kadar kaynatmaya devam ediyoruz. Sizde kendi hazırladığınız miktara göre, kıvamını ayarlayabilirsiniz.

Kıvamını alan melemenlikleri kavanozlara dolduruyoruz. Kavanozun ağız kısmını silerek temizliyoruz. Kavanozun kapağını sıkıca kapatıyoruz. Dikkatlice kavanozu ters çeviriyoruz.

Bir gece bu şekilde beklettikten sonra serin bir ortamda muhafaza ediyoruz.
 
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

melemenlik tarifi, oktay usta melemenlik tarifi, melemenlik tarifi oktay usta, kışa hazırlık tarifleri, sami özer kimdir, sami özer nerde, kışlık soslu fazulye tarifi,sami özer ve son albümü, yemek oyunları, yemek sepeti, oktay usta ve yeşil elma, küre tv, özel tarifler, çay saati ikramları, sucuklu menemen tarifi, kışa merhaba salatası, kıymalı menemen tarifi, peynirli menemen tarifi, kaşarlı menemen tarifi, menemen tarifi resimli, ev yapımı domates tarifi, evde kışa hazırlık tarifi, kırmızı biber püresi, salatalar, mezeler, buzlukta ne saklanır, oktay usta ve kışa hazırlık tarifleri, domates sos nasıl hazırlanır, patlıcan sos nasıl hazırlanır

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
  • Diğer
  • Kış Hazırlık Tarifleri
Geriİleri
#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker