Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Ana Yemek Tarifleri


Domatesin kabuklarını soyup, küp küp doğruyoruz. 2 adet kırmızı biberin iç çekirdeklerini ayıklıyoruz.
Kabaklı Tepsi Kebabı Tarifi

 

İnce ince doğruyoruz. Maydanozu ince ince doğruyoruz. Soğanı ve sarımsağı da küçük küçük doğruyoruz.

 
Kabaklı Tepsi Kebabı Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

1 Adet Soğan
1 Yemek Kaşığı Salça
600 Gram Kıyma
3 Adet Kırmızı Biber
2 Diş Sarımsak
3 Adet Kabak
1 Tutam Maydanoz
2 Adet Domates
Karabiber
Kimyon
Sıvıyağ
Tuz

 
Hazırlanışı:
 

Domatesin kabuklarını soyup, küp küp doğruyoruz. 2 adet kırmızı biberin iç çekirdeklerini ayıklıyoruz.

İnce ince doğruyoruz. Maydanozu ince ince doğruyoruz. Soğanı ve sarımsağı da küçük küçük doğruyoruz. Daha sonra doğradığımız sebzeleri tahtaya alarak satırla ince ince kıyıyoruz.

Satırla doğradığımız sebzeleri geniş bir kaseye alıyoruz. Üzerine kıymayı ilave ediyoruz. Kimyonu, karabiberi ve tuzu serpiyoruz. Yoğurmaya başlıyoruz. Yuvarlak fırın tepsisine ilk önce salçayı sürüyoruz.

Daha sonra hazırladığımız köfte harcını tepsiye alıyoruz. Elimizle genişleterek tepsiye yayıyoruz. Hafiften bastırarak köfte harcının üzerini düzleştiriyoruz. Köfte harcının üzerine sıvıyağını gezdirerek döküyoruz.

Kabakları ilk önce uzunlamasına ikiye kesiyoruz. Daha sonra uzun ve ince dilimler kesiyoruz. Kalan 1 adet kırmızı biberin iç çekirdeklerimi ayıklayıp, uzun ve ince dilimler kesiyoruz. Kestiğimiz kabak dilimlerini köfte harcının üzerine yelpaze şeklinde diziyoruz.

Kırmzıı biberleri de kabakların aralarına diziyoruz. Kalan kabak ve kırmızı biber dilimlerini de tepsinin ortasında kalan boşluğa muntazam bir şekilde diziyoruz. Yağlı kağıdın ortasından bir delik açıyoruz.

Tepsinin üzerine yağlı kağıdı kapatıyoruz. Daha sonra önceden ısıtılmış 180 derecelik fırında pişmeye bırakıyoruz.

 
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

tepside kabak kebabı tarifi, oktay usta tepside kabak kebabı tarifi, tepside kabak kebabı tarifi oktay usta, oktay usta ve yeşil elma, kabaklı şiş köfte, küre tv, korhan fırat kimdir, şefkat tepe dizisi oyuncuları yeşil elma da, özel tarifler, yemek sepeti, yemek oyunları, kabak kebabı tarifi, kabak yemekleri, enfes tavuk köftesi, patlıcan kebabı, kabak yemeği, zeytinyağlı kabak yemeği, sebze yemekleri, köfte yemekleri, kebap tarifleri, kabak yemeği oktay usta, değişik yemek tarifleri, kolay kabak kebabı, içli köfte, fırın yemekleri, kıymalı kabak yemeği, kabak dolması, pirinçli kabak yemeği, kabak yemeği tarifi, kabak yemekleri, şefkat tepe dizisi ne zaman, patlıcan yemeği

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker