Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Pilav Tarifleri


Havucu kibrit şeklinde ince ince doğruyoruz. Soğanı küp küp doğruyoruz.
   
Özbek Pilavı Tarifi

 

Üzerine kuşbaşı etleri alıyoruz. Karıştırarak kavuruyoruz. Etleri kavrulduktan sonra üzerine doğradığımız soğan ve havuçları ekliyoruz.

 
Özbek Pilavı Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

400 Gram Kuşbaşı Kuzu Eti
4 Su Bardağı Jasmin Pirinç
1 Adet Soğan
2 Adet Havuç
1 Paket Kuş Üzümü
Sıvıyağ
Tuz
Su

 
Hazırlanışı:
 

Havucu kibrit şeklinde ince ince doğruyoruz. Soğanı küp küp doğruyoruz. Geniş ve yayvan bir tencereye biraz sıvıyağ döküyoruz.

Üzerine kuşbaşı etleri alıyoruz. Karıştırarak kavuruyoruz. Etleri kavrulduktan sonra üzerine doğradığımız soğan ve havuçları ekliyoruz. Kavurmaya devam ediyoruz. Sebzeler de kavrulduktan sonra üzerine yıkayıp, suyunu süzdürdüğümüz hasımın pirinçleri ilave ediyoruz.

Karıştırıyoruz. Kuş üzümlerini de yıkayıp, üzerine ilave ediyoruz. Tuz serpiyoruz ve karıştırıyoruz. Üzerini 4 parmak geçecek kadar soğuk su döküyoruz. Tencerenin kapağını kapatarak pişmeye bırakıyoruz.

Burada önemli bir nokta belirtmek gerekirse; tencerenin içine kaşığın sapını batırırsanız su daha çabuk kaynayacaktır. Pilavımız piştikten sonra üzerine havlu peçete koyup, kapağını kapatıyoruz, pilavımızı 10 dakika kadar dinlendiriyoruz. Pilavımızı sevis tabağına ters çevirerek servise hazırlıyoruz.

 

Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

özbek pilavı tarifi, oktay usta özbek pilavı tarifi, pratik özbek pilavı, kolay özbek pilavı, yöresel yemek tarifleri, sebzeli pilav tarifi, özbek pilavı yapılışı, özbek pilavı nasıl yapılır, yemek sepeti, yemek oyunları, şahsenem kimdir, şahsenem nerede, şahsenem kiminle, şahsenem yeni albümü, oktay usta ve şahsenem, bulgurlu yaz pilavı tarifi, murat ince kimdir, murat ince nerede, murat ince kiminle, oktay usta ve murat ince, murat ince yeni albümü, oktay usta yemek tarifleri, oktay usta özbek pilavı, tavuklu özbek pilavı, pilav tarifleri, salata tarifleri, börek tarifleri, kek tarifleri, kurabiye tarifleri, körili tavuk pilav tarifi, pasta tarifleri, oktay usta ile yeşil elma, kure.tv

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker