Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Ana Yemek Tarifleri


Soğanı iri küpler halinde doğruyoruz. Patatesleri iri küpler halinde doğruyoruz. Domateslerin kabuklarını soyup
   
Pırasalı Kuzu Güveç Tarifi

Pırasaları da iri iri doğruyoruz. Taze sarımsağı da doğruyoruz. Biberlerin iç çekirdeklerini ayıklıyoruz. Küp küp doğruyoruz. 
Pırasalı Kuzu Güveç   Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

450 Gram Kuzu Kuşbaşı
Yarım Kilogram Pırasa
2 Adet Patates
2 Adet Soğan
1 Yemek Kaşığı Domates Salçası
1 Yemek Kaşığı Biber Salçası
4 Dal Taze Sarımsak
2 Adet Yeşil Biber
1 Adet Kırmızı Biber
4 Adet Domates
Tereyağı
Zeytinyağı
Su
Tuz
Tane Karabiber

 
Hazırlanışı:
 

Soğanı iri küpler halinde doğruyoruz. Patatesleri iri küpler halinde doğruyoruz. Domateslerin  kabuklarını soyup, küp kup doğruyoruz.

Pırasaları da iri iri doğruyoruz. Taze sarımsağı da doğruyoruz. Biberlerin iç çekirdeklerini ayıklıyoruz. Küp küp doğruyoruz. İlk önce güveci ocağa alıyoruz. Ocağı bir müddet ısıtıyoruz. Ardından üzerine kuşbaşı kuzu etlerini alıyoruz. Tahta kaşıkla karıştırarak kavuruyoruz.

Üzerine biraz da zeytinyağı döküyoruz. Et'ler kavrulduktan sonra üzerine doğradığımız soğanları ilave ediyoruz, soğanların rengi değişene kadar kavuruyoruz. Ardından üzerine salçayı alıyoruz. Karıştırıyoruz. Daha sonra ilk önce pırasanın kalın kısımlarını ekliyoruz.

Bir müddet kavuruyoruz. Ardından da pırasanın yaprak kısımlarını ekliyoruz. Taze sarımsakları da ekliyoruz, kavuruyoruz. Bu durumdan sonra artık karıştırmıyoruz. Doğradığımız patatesleri ilave ediyoruz. Doğradığımız biber ve domatesleri de ilave ediyoruz.

Tuz serpiyoruz. Tane karabiberleri serpiştiriyoruz. Tereyağını güvece alıyoruz. Yemeğimize biraz da su ilave ediyoruz. Güvecin üzerine ilk önce yağlı kağıt kapatıyoruz. Üzerine de alüminyum folyo kapatıyoruz. Ocakta 45 dakika kadar kısık ateşte pişiriyoruz.

Ardından önceden ısıtılmış 180 derecelik fırında pişmeye bırakıyoruz. Fırında da yaklaşık olarak 1 saat pişiriyoruz. Yemeğimizi sıcak olarak servise hazırlıyoruz.

 
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

pırasalı kuzu güveç, oktay usta pırasalı kuzu güveç,  pırasalı kuzu güveç tarifi, kolay kuzu güveç, pratik kuzu güveç, oktay usta  güveç tarifleri, kuzu güveç yapılışı, kuzu güveç nasıl yapılır, , bekir salim  nerede, kaburgalı patlıcan güveç tarifi, bekir salim kiminle, babacanlar kimdir, babacanlar nerede, rasim  köroğlu kimdir, etli güveç tarifi, patlıcan güveç tarifi, fırında güveç tarifi,  et güveç tarifi, dana güveç tarifi, tavuklu güveç tarifi, güveç tarifi resimli,  oktay usta ve bekir salim, leziz adana güveci tarifi, rasim köroğlu nerede, oktay usta ve rasim köroğlu,  bekir salim kimdir, babacanlar programı, kuzu güveç oktay usta, fırında kuzu  güveç, kemikli kuzu güveç, kuzu güveç tarifleri, kuzu güveç nasıl yapılır, kuzu  güveç çelik tencerede tarifleri, kuzu güveç yemek tarifleri, kuzu etli kabak güveci, güveç tarifi, oktay  usta yemek tarifleri, etli yemek tarifleri, kurabiye tarifleri, kek tarifleri,  poğaça tarifleri, börek tarifleri, çorba tarifleri, oktay usta ile yeşil elma

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker