Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Zeytinyağlı Tarifleri


Enginar dolması tarifimiz için ilk önce iç harcını hazırlamaya başlıyoruz. Soğanları küp küp doğruyoruz.
Enginar Dolması Tarifi

Tencereye biraz zeytinyağı döküyoruz. Üzerine dolmalık fıstıklarım ekliyoruz. Kavuruyoruz. 
Enginar Dolması Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

3 Adet Soğan
5 Adet Enginar
1 Tutam Maydanoz
1 Tutam Dereotu
2 Yemek Kaşığı Dolmalık Fıstık
1 Su Bardağı Pirinç
3 Yemek Kaşığı Kuş Üzümü
Zeytinyağı
Tuz
Su

 
Hazırlanışı:
 

Enginar dolması tarifimiz için ilk önce iç harcını hazırlamaya başlıyoruz. Soğanları küp küp doğruyoruz.

Tencereye biraz zeytinyağı döküyoruz. Üzerine dolmalık fıstıklarım ekliyoruz. Kavuruyoruz. Ardından doğradığımız soğanları alıyoruz. Kavuruyoruz. Soğanların rengi değiştikten sonra üzerine kuş üzümünü alıyoruz.

Yıkayıp, suyunu süzdürdüğümüz pirinçleri ekliyoruz. Kavurmaya devam ediyoruz. Tuz serpiyoruz. Biraz da sıcak su ekliyoruz. İç harcımız piştikten sonra ocağın altını kapatıyoruz. İç harcımızın ilk sıcaklığı çıktıktan sonra üzerine ince kıyılmış maydanoz ve dereotunu ekliyoruz.

Karıştırıyoruz. Daha sonra ayrı bir tarafta enginarları koza şeklinde alıyoruz. Üst kısmından yanlamasına kesiyoruz. Yapraklarını da tek tek koparıyoruz. Enginarlar çok çabuk kararacağı için çok hızlı ayıklıyoruz.

Enginarların iç kısmındaki tüylü kısmı bıçağın ucuyla enginara fazla zarar vermeden temizliyoruz. Ardından enginarları iyice yıkıyoruz. Temizleyip, yıkadığımız enginarları geniş ve yayvan bir tencereye diziyoruz.

İç kısımlarına iç harçtan dolduruyoruz. Enginar dolmalarının üzerine zeytinyağını gezdirerek döküyoruz. Enginar dolmalarının üzerine birer halka dilim limon yerleştiriyoruz.

Dolmaların yarısını kadar su dolduruyoruz. Tencerenin kapağını kapatarak kısık ateşte pişmeye bırakıyoruz.

 
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasil bulurum
 

enginar dolması tarifi, oktay usta enginar dolması tarifi, enginar dolması tarifi oktay usta, dolma tarifleri, zeytinyağlılar, zeytinyağlı yemek tarifleri, zeytinyağlı yemekler, değişik yemek tarifleri, kolay yemek tarifleri, pratik yemek tarifleri, enginar nasıl temizlenir, kolay enginar dolması tarifi, pratik enginar dolması tarifi, antep kuru dolması, aslı hünel nerede, yemek sepeti, küre tv, yemek oyunları, ilginç yemek tarifleri, oktay usta zeytinyağlı enginar dolması tarifleri, zeytinyağlı enginar dolması tarifi, oktay usta enginar dolması tarifi,etli enginar dolması tarifi, enginar dolmasının yapılışı, enginar dolması nasıl pişirilir, enginar dolması yemek tarifi, zeytinyağlı yemek tarifleri, meze tarifleri, aslı hünel kimdir, tavuk dolması, sebze yemekleri, tavuk yemekleri, zeytinyağlı fasulye, oktay usta, zeytinyağlı yemek tarifleri oktay usta, zeytinyağlı yemek tarifleri video, zeytinyağlı etli emek tarifleri, zeytinyağlı yemek yemekler, oktay usta yemek tarifleri zeytinyağlı fasulye, oktay ustadan zeytinyağlı yemek tarifleri, zeytinyağlı bamya yemeği tarifi oktay usta, aslı hünel ve yeni tv programı, enginar çorbası, zeytinyağlı pırasa yemeği tarifi oktay usta, oktay usta zeytinyağlı kereviz yemeği tarifi, zeytinyağlı yemekler, zeytinyağlı yemekler neden ısıtılmaz, zeytinyağlı yemekler oktay usta, salatalar, zeytinyağlı taze fasulye, zeytinyağlı barbunya

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker