Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Çorba Tarifleri


Öncelikle brokolileri yıkayıp parçalara bölüyoruz ve tencereye alıp üzerine soğuk su ilave ederek haşlamaya bırakıyoruz.
Brokoli Çorbası Tarifi

 

Haşlanan suya tuz atarak yeşilinin canlı kalmasını sağlıyoruz. Yaklaşık 15 dakika kadar pişmeye bırakıyoruz.

 
Brokoli Çorbası Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

100 Gram Tereyağı
500 Gram Brokoli
1 Adet Havuç
2 Dal Taze Soğan
4 Diş Sarımsak
1 Litre Tavuk Suyu
1 Su Bardağı Krema
2 Yemek Kaşığı Un
Zeytinyağı
Tuz

 
Hazırlanışı:
 

Öncelikle brokolileri yıkayıp parçalara bölüyoruz ve tencereye alıp üzerine soğuk su ilave ederek haşlamaya bırakıyoruz.

Haşlanan suya tuz atarak yeşilinin canlı kalmasını sağlıyoruz. Yaklaşık 15 dakika kadar pişmeye bırakıyoruz. Haşlanan brokolileri buzlu suya alıyoruz pişmeye devam etmesin, rengi değişmesin diye ve daha sonra soğuduktan sonra ufak ufak doğruyoruz.

Şimdi tenceremize tereyağı ve zeytinyağını alıp içerisine sarımsakları doğrayıp ekliyoruz. Hemen ardından havucu rendeleyerek ekliyoruz ve taze soğanlarıda ufak ufak doğrayarak kavrulan havuca ekleyerek bir miktar daha kavuruyoruz.

Tavuk suyu ve haşlanan brokoli suyundan ilave ederek doğranan brokolileride ilave ediyoruz. Kaynamaya bıraktığımız çorbamızı bağlamak için unu bir kasede su ile açıp çorbamıza yavaşça ilave ediyoruz.

Koyulaşana dek pişirip altını kapatıyoruz ve hafif ılıyan çorbamıza kremasını ekliyoruz. Kreması sıcakken eklenirse kesilebilir ve tuzunuda ileve ederek servise sunabiliriz.

 

Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

brokoli çorbası tarifi, oktay usta brokoli çorbası tarifi, brokoli çorbası tarifi oktay usta, sütlü brokoli çorbası tarifi, oktay usta brokoli çorbası tarifi, kremalı brokoli çorbası tarifi, yoğurtlu brokoli çorbası tarifi, brokoli çorbası tarifi resimli, yemek sepeti, kremasız brokoli çorbası tarifi, kremalı brokoli çorbası tarifi oktay usta, çorba tarifleri oktay usta, brokoli çorbası tarifi kolay, resimli brokoli çorbası yapımı, oktay usta kremalı brokoli çorbası tarifi, resimli brokoli çorbası tarifi, oktay usta brokoli yemekleri, yemek oyunları, kolay yemekler, özel tarifler, özel gün yemek tarifleri, resimli brokoli çorbası tarifleri, kolay çorba tarifi, kremalı brokoli çorbası tarifi oktay usta, brokoli çorbası tarifi oktay ustadan, özel yemek tarifleri, değişik çorba tarifleri, sebze çorbası tarifi, domates çorbası tarifi, tarhana çorbası tarifi, kolay brokoli çorbası tarifi, pratik çorba tarifleri, çorba tarifleri, kolay çorba tarifleri, oktay usta pratik çorba tarifleri, çorba tarifleri oktay usta, resimli çorba tarifleri, ezogelin çorbası, yemek tarifleri, yayla çorbası, domates çorbası, çorbalar, çorba çeşitleri, çorba tarifleri kolay, şehriye çorbası, çorba tarifleri oktay usta resimli, çorbalar, domates çorbası, çorba tarifleri resimli, pilav tarifleri oktay usta, oktay usta kolay yemek tarifleri

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
#
Yorum Ekle
Adınız Soyadınız
 
Email Adresiniz
Yorumunuz

#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker