Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Bayram Yemek Tarifleri


Kurban bayramında gelen misafirlerimize ikram edebileceğimiz kavurma tarifini mutlaka denemelisiniz.
Kurban Kavurması Tarifi

 

Haydi hazırlayalım. Dana etini kuşbaşı şeklinde doğruyoruz. Geniş bir tencereye alıyoruz. Tencerenin kapağını kapatarak orta ateşte pişmeye bırakıyoruz.

 
Kurban Kavurması Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

4 Kilogram Dana Eti
500 Gram İç Yağı
Tuz
Garnitürü İçin:
Mevsim Salatası
Turşu

 
Hazırlanışı:
 

Kurban bayramında gelen misafirlerimize ikram edebileceğimiz kavurma tarifini mutlaka denemelisiniz.

Haydi hazırlayalım. Dana etini kuşbaşı şeklinde doğruyoruz. Geniş bir tencereye alıyoruz. Tencerenin kapağını kapatarak orta ateşte pişmeye bırakıyoruz. Etlere hiç bir şey eklemiyoruz. Etler, bir müddet sonra kendi suyunu bırakıp, pişecektir.

Yaklaşık olarak 2 saatte etleri kendi suyuyla pişiriyoruz. Küçük küçük doğradığımız iç yağını ayı bir tencereye alıyoruz. Eritiyoruz. Bu arada etlerin pişmesine yakın, tencerenin kapağını açıyoruz. Bu şekilde pişirerek suyunu çekmesini sağlıyoruz.

Etler suyunu çektikten sonra üzerine erittiğimiz iç yağını boşaltıyoruz. İç yağının içindeki kıkırdakları isterseniz etlere ekleyebilir, isterseniz ayırabilirsiniz. Etlerin üzerine tuz serpiyoruz.

Karıştırarak 15 dakika kadar kavuruyoruz. Bu şekilde çok lezzetli bir kavurma hazırlamış oluyoruz. Hazırladığımız bayram kavurması tarifimizi mevsim salatası ve turşu ile servise hazırlıyoruz.

 

Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

kurban kavurması tarifi, oktay usta kurban kavurması tarifi, kurban kavurması tarifi oktay usta, kolay kurban kavurması tarifi oktay usta, pratik kurban kavurması tarifi oktay usta, oktay usta kurban kavurması tarifi, kurban eti kavurması nasıl yapılır, kurban kavurması türkçe, kurban kavurma tarifi, kurban bayramı, oktay usta bayram yemek tarifleri, kurban kavurmasi nasil yapilir, kurban kavurması nasıl yapılır, kurban kavurması nasıl yumuşak olur, yemek sepeti, kurban eti kavurması nasıl yapılır, oktay usta kurban kavurma tarifi, oktay usta bayram yemek tarifleri, kurban kavurması tarifi, kurban kavurma yemek tarifi, kurban kavurma tarifi resimli, kurban kavurmanin tarifi, kolay kavurma tarifleri oktay usta, kolay kurban kavurma tarifi, kurban kavurma yemekleri, oktay usta et kavurma tarifi, kurban eti kavurması tarifi, kurban eti kavurması nasıl yapılır, oktay usta et yemekleri, yemek oyunları, oktay kurban yemekleri, kurban kavurması nasıl yapılır 2014, kurban bayramı, saç kavurma tarifi oktay usta, kavurma tarifleri, kavurma nasıl yapılır, tavuk kavurma tarifleri, kolay bayram yemek tarifleri oktay usta, kavurma yemek tarifleri, oktay usta pratik bayram yemekleri, kışlık kavurma tarifleri, kavurma tarifi, kavurma püf noktaları, yemek tarifleri, kavurma yemekleri, kavurma nasıl yapılır oktay usta, dana kavurma tarifi, çoban kavurma nasıl yapılır, kavurma tarifi, kavurma nasıl pişirilir, saç kavurma nasıl yapılır, kavurma nasıl saklanır, kavurma tarifleri, dana kuşbaşı kavurma tarifi, dana kavurma tarifi oktay usta, kavurma püf noktaları, kavurma nasıl yapılır, dana eti kavurma tarifi, dana eti kavurma, dana kavurma yemek tarifi

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
#
Yorum Ekle
Adınız Soyadınız
 
Email Adresiniz
Yorumunuz

Yorumlar
1
Yahu siz kurban kesenler için tarif vermişsiniz kurban kesenlere verilen etler ile tarif verseniz yuh ya 4 kilo et diyor yahu çok güldüm Ne diyebilirim ki burası Türkiye
fatma kaska|01 Eylül 2017 Cuma Saat : 22:40
#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker