Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Tavuklu Yemek Tarifleri


Köri soslu tavuk tarifimiz için, ilk önce tavuk butlarını kemiklerinden ayırıp, iri küpler halinde doğruyoruz.
Köri Soslu Tavuk Tarifi

 

Kırmızı ve yeşil biberlerin iç çekirdeklerini ayıklayıp, doğruyoruz. Sarımsağı ince kıyıyoruz. Ayrı bir tarafta tencereye makarnaları haşlamak için, su dolduruyoruz.

 
Köri Soslu Tavuk Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

3 Diş Sarımsak
700 Gram Tavuk
1 Su Bardağı Krema
3 Adet Yeşil Biber
2 Adet Kırmızı Biber
1 Tatlı Kaşığı Köri
Zeytinyağı
Karabiber
Tuz
Makarnası İçin:
1 Paket Makarna
1 Tutam Fesleğen
4 Diş Sarımsak
1 Çay Bardağı Zeytinyağı
Karabiber
Tuz
Su

 
Hazırlanışı:
 

Köri soslu tavuk tarifimiz için, ilk önce tavuk butlarını kemiklerinden ayırıp, iri küpler halinde doğruyoruz.

Kırmızı ve yeşil biberlerin iç çekirdeklerini ayıklayıp, doğruyoruz. Sarımsağı ince kıyıyoruz. Ayrı bir tarafta tencereye makarnaları haşlamak için, su dolduruyoruz. Kaynamaya bırakıyoruz. Su kaynadıktan sonra tencereye tuz ekliyoruz.

Biraz da zeytinyağı döküyoruz. Makarnaları da tencereye boşaltıyoruz. Haşlanmaya bırakıyoruz. Diğer taraftan köri soslu tavuk için, geniş tavamıza biraz zeytinyağı döküyoruz. Üzerine doğradığımız tavuk etlerini alıyoruz. Kavuruyoruz.

İnce kıyılmış sarımsakları da tavaya alıyoruz. Tavuklar suyunu bırakıp, çektikten sonra üzerine doğradığımız yeşil ve kırmızı biberleri ilave ediyoruz. Kavurmaya devam ediyoruz. Biberler de kavrulduktan sonra üzerine 1 su bardağı kremayı boşaltıyoruz. Karıştırıyoruz.

Ardından 1 tatlı kaşığı köriyi ekliyoruz. Değirmenden tuz ve karabiber kırıyoruz. Bir müddet daha pişiriyoruz. Pişen köri soslu tavuğu ocaktan alıyoruz. Bu arada makarnanın sosunu hazırlamaya başlıyoruz. Doğrayıcıya zeytinyağını boşaltıyoruz.

Üzerine 1 tutam fesleğeni alıyoruz. 4 diş sarımsağı da doğrayıcıya ekliyoruz. Tuz ve karabiber ekliyoruz. Doğrayıcıdan makarna sosunu geçiriyoruz. Geniş ve yayvan bir tencereye hazırladığımız sosu boşaltıyoruz.

1 – 2 dakika sosu kavurduktan sonra üzerine haşlanan makarnanın suyunu süzdürüp, tencereye alıyoruz. Kavuruyoruz. Hazır olan makarnamızı servis tabağımıza boşaltıyoruz. Üzerine de pişirdiğimiz köri soslu tavuğu gezdirerek döküyoruz. Hazır olan köri soslu tavuk yemeğimizi servis hazırlıyoruz.

 

Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

köri soslu tavuk tarifi, oktay usta köri soslu tavuk tarifi, köri soslu tavuk tarifi oktay usta, yemek tarifi, yemek sepeti, köri soslu tavuk oktay usta, köri soslu mantarlı tavuk, kremalı köri soslu tavuk, köri soslu tavuk sote, açelya akkoyun nerede, köri nedir, körinin faydaları, körinin zararları, değişik yemek tarifleri, oktay usta kolay tavuk yemekleri, değişik tavuk yemekleri, körili tavuk, köri sosu, 24 kasım 2014 oktay usta yemek tarifleri, soya soslu tavuk köri, soslu tavuk tarifi köri, soslu tavuk tarifi oktay usta, köri soslu mantarlı tavuk tarifi, körili tavuk tarifi, kremalı köri soslu tavuk tarifi, resimli köri soslu tavuk tarifi, köri sosu nasıl yapılır, soslu tavuk yemekleri oktay usta, köri soslu tavuk sote, oktay usta kolay tavuk yemekleri, videolu oktay usta yemekleri, 2014 tavuk yemekleri oktay usta, kremalı köri soslu tavuk tarifi, açelya akkoyun kimdir, köri soslu mantarlı tavuk oktay usta, köri sosu nasıl yapılır, köri soslu tavuk oktay usta video, köri soslu makarna oktay usta, resimli tavuklu yemekleri, soya soslu tavuk tarifi oktay usta, açelya akkoyun ve yeni dizisi, pratik tavuklu yemek tarifleri oktay usta, tavuklu yemek tarifleri, videolu yemek tarifleri, fırında tavuklu yemek tarifleri, fırında tavuk, tavuklu yemekler, yemek tarifleri videolu, pratik yemek tarifleri oktay usta, kolay yemek tarifleri oktay usta, tavuklu yemek tarifleri resimli, oktay usta, oktay ustam, yemek tarifleri, yemek tarifleri oktay usta, tavuklu yemek tarifleri tarifi, kolay tavuklu yemek tarifleri

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
#
Yorum Ekle
Adınız Soyadınız
 
Email Adresiniz
Yorumunuz

#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker