close

Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Çorba Tarifleri


Havuçlu patates çorbası tarifimiz için, soğanları küp küp doğruyoruz.
Havuçlu Patates Çorbası Tarifi

 

Havuç ve patateslerin de kabuklarını soyup, ayrı ayrı tabaklara rendeliyoruz. Çorba tanceremize biraz zeytinyağı döküyoruz.

 
Havuçlu Patates Çorbası Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

1 Adet Havuç
1 Adet Soğan
2 Adet Patates
1 Kase Yoğurt
2 Yemek Kaşığı Un
Yarım Limon
Zeytinyağı
Tuz
Su
Üzeri İçin:
2 Diş Sarımsak
Tereyağı
Taze Soğan

 
Hazırlanışı:
 

Havuçlu patates çorbası tarifimiz için, soğanları küp küp doğruyoruz.

Havuç ve patateslerin de kabuklarını soyup, ayrı ayrı tabaklara rendeliyoruz. Çorba tanceremize biraz zeytinyağı döküyoruz. Üzerine doğradığımız soğanları alıyoruz. Kavuruyoruz. Soğanlar pembeleştikten sonra üzerine rendelediğimiz havuçları ekliyoruz.

Kavurmaya devam ediyoruz. Havuçlar da sotelendikten sonra üzerine rendelediğimiz patatesleri ilave ediyoruz. Bir müddet sebzeleri kavurduktan sonra üzerine biraz sıcak su veriyoruz. Tencerenin kapağını kapatarak pişmeye bırakıyoruz.

Ayrı bir tarafta havuçlu patates çorbamızın terbiyesini hazırlamaya başlıyoruz. Bir kaseye yoğurdu boşaltıyoruz. Üzerine 2 yemek kaşığı unu ekliyoruz. Yarım limonun suyunu sıkıyoruz.biraz da soğuk su ekleyerek terbiyenin kıvamını açıyoruz.

Daha sonra tencerede kaynayan sudan kepçe ile alarak terbiyeninn üzerine ekliyoruz. Terbiyenin kıvamı ılıdıktan sonra çorba tenceresine yavaş yavaş boşaltıyoruz. Bir yandan da çorbamızı karıştırmaya devam ediyoruz.

Havuçlu patates çorbamızın kıvamına göre sıcak su ekliyoruz. Tuz serpiyoruz. Çorbamızı pişmeye bırakıyoruz. Ayrı bir tarafta da havuçlu patates çorbamızın sosunu hazırlıyoruz. Ayrı bir tavaya tereyağı alıyoruz.

Tereyağı eridikten sonra üzerine ince doğranmış sarımsak ve taze soğanları ekliyoruz. Karıştırıyoruz. Tavayı ocaktan alıyoruz.

Bu arada pişen havuçlu patates çorbamızı servis tabağına boşaltıyoruz. Üzerine taze soğanlı sarımsaklı sosu gezdirerek döküyoruz. Sıcak olarak servise hazırlıyoruz.

 

Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

havuçlu patates çorbası tarifi, oktay usta havuçlu patates çorbası tarifi, havuçlu patates çorbası tarifi oktay usta, yemek sepeti, oktay ustam, küre tv, kolay yemek tarifleri, yemek tarifleri, pratik yemek tarifleri, havuçlu patates çorbası yemek tarifi, özel tarifler, 29 aralık 2014 oktay usta yemek tarifleri, kolay ve lezzetli çorba tarifleri, havuçlu patates çorbası tarifleri, pratik havuçlu patates çorbası tarifi, havuçlu patates çorbası oktay usta, patatesli havuçlu çorba, havuçlu çorba tarifleri, arda esen kimdir, havuç çorbası tarifleri, havuclu corbasi tarifi, 2014 oktay usta çorba tarifleri, çorba tarifleri, kolay çorba tarifleri, yemek oyunları, arda esen nerede, çorba tarifleri oktay usta, oktay usta çorba tarifleri, videolu patates çorbası, resimli çorba tarifleri, ezogelin çorbası, yemek tarifleri, yayla çorbası, kolay havuçlu patates çorbası tarifi, arda esen ve tiyatro oyunları, domates çorbası, soğuk çorba tarifleri, kolay çorba tarifleri, tavuk yemekleri, yoğurt çorbası, pratik çorba tarifi oktay usta, 29 aralık 2014 yeşil elma yemek tarifleri, resimli yemek tarifleri oktay usta, oktay usta çorba tarifleri, ezogelin çorbası, yayla çorbası, resimli yemek tarifleri, oktay usta yemek tarifleri, şehriye çorbası, kolay çorba tarifleri oktay usta, domates çorbası, kolay çorba tarifleri resimli, kolay yemek tarifleri, resimli çorba tarifleri, kolay çorba tarifleri video

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
#
Yorum Ekle
Adınız Soyadınız
 
Email Adresiniz
Yorumunuz

#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker