close

Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Çorba Tarifleri


Buğdayı geniş bir kaseye alıyoruz. Üzerine sıcak su döküyoruz. Şişene kadar bekletiyoruz.
   
Yoğurtlu Yarma Çorbası Tarifi

 

Daha sonra buğdayları yıkayıp, tencereye alıyoruz. Üzerini örtecek şekilde sıcak su veriyoruz. Haşlıyoruz. Diğer taraftan ayrı bir kaseye yoğurdu alıyoruz.

 

Yoğurtlu Yarma Çorbası Tarifi

 
           
Malzeme Listesi
 

1 Su Bardağı Buğday
1 Yumurta Sarısı
1 Kase Yoğurt
2 Yemek Kaşığı Un
Tuz
Su
Üzeri İçin:
1 Yemek Kaşığı Tereyağı
Kuru Nane

 
Hazırlanışı:
 

Buğdayı geniş bir kaseye alıyoruz. Üzerine sıcak su döküyoruz. Şişene kadar bekletiyoruz.

Daha sonra buğdayları yıkayıp, tencereye alıyoruz. Üzerini örtecek şekilde sıcak su veriyoruz. Haşlıyoruz. Diğer taraftan ayrı bir kaseye yoğurdu alıyoruz. Üzerine unu ekliyoruz. Yumurta sarısını da alıyoruz.

Çırpma teliyle sürekli karıştırarak terbiyenin kıvamını ayarlıyoruz. Biraz soğuk su ekleyerek terbiyenin kıvamını açıyoruz. Daha sonra buğdayın kaynayan suyundan kepçe ile alarak terbiyenin üzerine boşaltıyoruz.

Bir yandan da karıştırıyoruz. Terbiyenin kıvamı ılıdıktan sonra buğdayın olduğu tencereye yavaş yavaş boşaltıyoruz. Bir yandan da karıştırmaya devam ediyoruz. Tuz serpiyoruz. Yoğurtlu yarma çorbamızın kıvamına göre sıcak su veriyoruz. Pişmeye bırakıyoruz.

Yoğurtlu yarma çorbamız kaynayıp, kıvamını aldıktan sonra servis kasesine boşaltıyoruz. Ayrı bir tarafta küçük bir tavaya tereyağını alıyoruz. Tereyağı eridikten sonra üzerine kuru naneyi ekliyoruz. Karıştırıyoruz.

Servis kasesindeki çorbamızın üzerine gezdirerek döküyoruz. Hazır olan yoğurtlu yarma çorbamızı sıcak olarak servise hazırlıyoruz.

 

Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

yoğurtlu yarma çorbası tarifi, oktay usta yoğurtlu yarma çorbası tarifi, yoğurtlu yarma çorbası tarifi oktay usta, yoğurtlu yarma çorbası tarifleri, yoğurtlu yarma çorbası nasıl yapılır, yoğurtlu yarma çorbası yapımı, yoğurtlu yarma çorbası yapılışı, yemek oyunları, yoğurtlu yarma çorbası oktay usta, yarma çorba tarifi, oktay usta nefis çorba tarifleri, düğün çorba tarifi, yoğurtlu yarma çorbası yemek tarifi, yoğurtlu yarma çorbası, oktay usta yemek tarifleri 2015, 24 nisan 2015 oktay usta yemek tarifleri, yarma çorbası nasıl yapılır, sütlü yarma çorbası, yoğurtlu yarma çorbası çorba tarifleri, yarma çorbası tarifi oktay usta, nohutlu yarma çorbası tarifi, yoğurtlu yarma çorbası yemek tarifi, yarma nedir, çorba tarifleri, yemek tarifleri oktay usta, kolay yemek tarifleri oktay usta, pratik yemek tarifleri oktay usta, kolay çorbalar oktay usta, resimli yemek tarifleri oktay usta, nefis yemek tarifleri oktay usta, lezzetli yemek tarifleri oktay usta, yemek tarifi oktay usta, kolay yemek tarifi oktay usta, pratik yemek tarifi oktay usta, nefis yemek tarifi oktay usta, lezzetli yemek tarifi oktay usta, resimli yemek tarifi oktay usta, 24 nisan 2015 yeşil elma yemekleri, yemek sepeti,  oktay usta lezzetli ve pratik çorba tarifleri, kolay çorba tarifleri, çorba tarifleri oktay usta, resimli çorba tarifleri, ezogelin çorbası, yemek tarifleri, yayla çorbası, domates çorbası, soğuk çorba tarifleri, oktay ustam yemek tarifleri, çorba çeşitleri, çorba tarifleri kolay, şehriye çorbası, çorbalar, çorba tarifleri resimli, yemek tarifleri oktay usta, pilav tarifleri oktay usta

 

 

 

Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
#
Yorum Ekle
Adınız Soyadınız
 
Email Adresiniz
Yorumunuz

#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker