Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Oktay Ustadan Haberler


Ekranın önündeki ile hiç farkı olmayan oldukça sıcak ve samimi bir kişilik ile karşılaşıyoruz.

Her gün ekranlarda gördüğümüz Oktay Ustamızı biraz daha yakından hem tanımak hem tanıtmak istedik.

Samanyolu Televizyonun bir klasiği, bir vazgeçilmezi Yeşil Elma. Ve tabiî ki güler yüzü, hoş sohbeti ile her gün evimize konuk ettiğimiz Oktay AYMELEK.

Program çıkışı konuk oluyoruz Oktay Ustaya. Ekranın önündeki ile hiç farkı olmayan oldukça sıcak ve samimi bir kişilik ile karşılaşıyoruz. Kendisi1968 Bolu Mengen doğumlu. Soruyoruz Oktay Ustaya: “Neden aşçılık?” diye, başlıyor anlatmaya.

Çocukluğu elektrik ve suyun olmadığı bir köyde geçmiş. 70 li yıllar tabi.. Günümüzün birçok imkânı o zamanlarda yok. Bir akşam bile normal bir ışıkta ders çalışamazdık diyor. Ailelerinde bayanlar ev hanımı olur yemek yaparmış, erkekler profesyonel aşçı olurmuş yemek yaparmış. Yani aşçılık bir nevi babadan oğla geçen saltanatmış. Kendisi başka bir meslek tercih etmeyi hiç düşünmemiş ama köyün ötesindeki karayolundan geçen arabaları görünce çok özenir keşke şoför olsam dermiş. Tabi bunlar o güne bağlı çocukça hayaller.

Ailesinden çok destek görmüş Oktay Usta.

1983’ün Nisan ayında henüz 15 yaşında İstanbul’da amcasının yanında bir otelde başlamış aşçılığa. Hem para kazanmak, hem işi öğrenmek hem de gurbet hayatına alışmak zorunda olduğu için bir hayli zor olmuş ilk yıllar.

Oktay Ustaya soruyoruz:

- Bunca yıllık deneyimi tek kelime ile özetleyebilir misiniz?

Oktay Usta: Çalışmak.. Çalışmak.. Çalışmak…Sadece mesleğimi seviyorum demekle olmuyor gerçekten çok çalışmak lazım..

Oktay ustanın yoğun bir iş temposu olduğunu biliyoruz ve soruyoruz:

- Yoğun iş temponuzdan biraz bahseder misiniz sizi ve ailenizi nasıl etkiliyor iş hayatınız?

Oktay Usta: Bu zamana kadar tam 8 yıl sabah televizyonda, akşam otelde çalıştım. Televizyon, Otel ve ev arasında gittim geldim ve inanın hiçbir sosyal hayatım olmadı. Şartlandırdım kendimi motive çok önemli zevk alarak 8 yıl bu tempoda gittim. Bu arada üç tane de yemek kitabı çıkardım. Ama yaş 40’a yaklaşınca gerçekten yoruluyorsunuz o yüzden bende oteli bıraktım sadece televizyonda devam ediyorum. Arada yurt dışı konferans, kermes ve fuarlar hariç.

- Peki Oktay Usta “Yemek yapmak bir sanattır” diyebilir miyiz?

Oktay Usta demesek ayıp olur der gibi tabiî ki diyor.

Oktay Usta: Tabii ki. Kesinlikle sanat.. Yapım süreci, aşamaları, süslemesi.. Yemeğin derinliklerine inerek bir nevi tıpkı ressamın kalemi ile konuşması gibi malzemelerle hemhal olarak yapıyorsunuz yemeği. Duygu katıyorsunuz. Lezzet için yemeğe kattığınız duygu da önemli.

Yemek yapmak, bir sanattır.

 

- Programınızı takip eden seyircilerinize programdan daha istifade edebilsinler diye söylemek istediğiniz bir şey var mı?

Oktay Usta: Şunu söylemek istiyorum. Türkiye’de geçmişten bu yana yemek tarifi ekranlarda verilirdi hep. Bir programın köşesine bir aşçı konur, sunucu, konuk hâkimiyetinde aşçıda bilgilerini paylaşmaya çalışırdı.

Ama Samanyolu Televizyonu bu konuda bir ilki başardı. Yemek tarifini programının bir köşesinden kurtardı ve başlı başına bir program olarak seyircilere sundu. Hâkimiyet, program kontrolü aşçıda. Bu çok faydalı bir şey. Seyirciye tam net ulaşabiliyorum ve demek istediklerimi tekrar tekrar söyleyebiliyorum. Seyircilerimin tek yapması gereken dikkatle seyretmek ve not almak. Bu arada bir konuya değinmek istiyorum. Çok çeşit yemek yapıyorum diye eleştirenler oluyor. Ama ben çok çeşit yapıyorum ki seyircilerim hangi tarifi daha rahat yapabileceğine inanıyorsa onu alsın yapsın. Seçme şansları çok olsun böylece her programda daha çok insana faydalı olmuş oluyorum. Buna inandığım içinde çok çeşit tarif veriyorum.

- En çok sevdiği yemeği soruyoruz Oktay Ustaya

Oktay Usta: İnanın ayrım yapamam birini seviyorum desem öbürüne haksızlık etmiş olurum hepsini çok seviyorum. Diyor. Gerçekten çok duygusal biri Oktay Usta ve mesleğine ait her malzeme ile duygusal bir bağ kurmuş. Yemeklerin bile alınmasını istemediğini anlıyoruz bu cevabında.

- Televizyon hayatı ile nasıl tanıştınız?

Oktay Usta: Bundan 10 yıl önceydi. Bir otelde yemek dersi veriyordum. Yemek yaparken otele Ayşe TÜTER’de geldi. Beni gördü ve bana “ Seni televizyona çıkartmalı, evet sen televizyonlara çıkmalısın” dedi. Tabi benim için bir hayaldi bu önceden. Bir günlüğüne “Perihan Savaş Bizimle” programına konuk oldum. Stüdyoda ki Meryem Akbal ve o günkü ekip beni keşfetti ve bir daha bırakmadı. 1998’den beri sadece Samanyolu Televizyonundayım. Programın aynı zamanda sunucusu ben olduğum için her bilgiyi verebileceğim bir program yapma şansım var yıllardır burada bir yere gitmeyi de düşünmüyorum.

-Geleceğe yönelik idealleriniz neler?

Oktay Usta: Sırf Türk Mutfağına ait yemek kitabı çıkartmak, Yemek kursu ve dersi verebilmek, Yemek okulu açabilmek ya da çok deneyimli ve başarı bir restoran açmak. Tabi bunlar şimdilik sadece bir hayal finansal destek sorunum var. Ama bunları yapabilmeyi çok isterdim bunları gerçekleştirmeye çalışacağım.

- Seyircileriniz ile direk iletişim kurabileceğiniz bir siteniz var mı?

Oktay Usta: Evet www.oktayustam.com bu adresten hem bana ulaşabilirler hem de günlük Samanyolu TV de yaptığım yemek tariflerini takip edebilirler.

Program sonrası yapımcı Filiz Hanım yemeklerin farklı açılardan fotoğraflarını çekiyor. Bunları internet adresine gönderip detaylı bir şekilde tarifi veriliyor. Gündüz çalışanlar için çok iyi oluyor bu hizmet.

Oldukça duygusal biri olan Oktay Usta Televizyon da en çokta Samanyolu TV de yayımlanan “ Ölümsüz Kahramanlar” ı seyrederken çok duygulandığını her seyredişinde ağladığını söylüyor. Hayatın dönemeçlerinin oldukça zor olduğunu ve çok çalışmanın gerekliliğini vurguluyor.

Ve diyor ki; “ 15 yaşında mesleğe atılsanız anca 25’te bir şeyler öğrenirsiniz, 30 yaşına kadar iyice deneyimlerinizi arttırıp 40’a kadar bunları aktif bir şekilde paylaşabilirsiniz. Ama 40’tan sonra o verimlilik o güç kalmıyor gerçekten. Çok zor koşullarda yetişebilirsiniz ama mühim olan her koşulda başarıyı yakalayabilmektir.”

Zor koşullarda üstün başarı sağlayabilen Oktay Usta, herkese özelliklede başarının sırrını arayanlara mükemmel bir örnek. Meslek ve özel hayatında başarılar diliyor ve ayrılıyoruz.

Samanyolu Haber

Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
#
Yorum Ekle
Adınız Soyadınız
 
Email Adresiniz
Yorumunuz

Yorumlar
1
çok güzel fakat okyay ustam bi programında çörek otlu kurabiye yaparsan cokkk sevinirizzz SENİCOOOOOOK AMA COOOOOKKKK SEVİYOZZZZZZZ.......................
merve nur gün|18 Haziran 2009 Perşembe Saat : 16:04
2
sizin programızı cok seviyorum birde konuk olarak ismail yk cagırırsanız sevinirim
naide altınbas|19 Haziran 2009 Cuma Saat : 14:39
3
ben ilk kez girdim bu siteye eeeeeeee ben? fran boğazlı yaş patayı seviyorum ama annem yapmasını bilmiyor tarifini verirseniz sevinirim teşekrler
baran taşkıran|19 Haziran 2009 Cuma Saat : 16:20
4
Oktay ustam selamun aleykum !ben turkmenistandan sizin program coh bizi mutlu ediyor.benim ayle sizin programdan iyi faydalaniyor.biz turkmeniyiz eskiden bilmedik yemeklerim,izi sizden ögrenerek yapmaya başladık .bizim hanum
kurbanmuhammed Carıyew|19 Haziran 2009 Cuma Saat : 16:34
5
Oktay ustam selamun aleykum !ben turkmenistandan sizin program coh bizi mutlu ediyor.benim ayle sizin programdan iyi faydalaniyor.biz turkmeniyiz eskiden bilmedik yemeklerim,izi sizden ögrenerek yapmaya başladık .bizim hanum
kurbanmuhammed Carıyew|19 Haziran 2009 Cuma Saat : 16:42
6
bütün tarifleriniz süper tugba arkadasşımla denedik süpersinizzz
buse fidan|26 Haziran 2009 Cuma Saat : 13:53
7
mrb oktay ustam ben 19 yaşındayım ve öğrenciyim yaptığınz yemekleri elimden geldiğini yapıyorum teşekkür ederim bana kazandırdıklarınz için ellerinize sağlık kolay basit kısa zamanda yapılacak yemek tariflerinizi bekliyorum herşey için çooook teşekkürler
gizem ece adışen|26 Haziran 2009 Cuma Saat : 14:35
8
oktay usta çok cana yakın samimi biri onu çok seviyoruz
sercan gezer |26 Haziran 2009 Cuma Saat : 15:03
9
mrb oktay usta bende bolu mengengılıyım senın programın cok hosumuza gıdıyo devamlı ızlıyoruz tarıflerın cok guzel basarılarının devamını dılerım
seda|26 Haziran 2009 Cuma Saat : 16:39
10
Oktay Ustacığım.. Gelenek haline gelmiş bir cümle olacak ama, gerçekten sizi ilgiyle, memnuniyetle ve yaptığınız işteki başarınıza hürmeten saygıyla izliyoruz. Lütfen buna inanın. Hayatımıza anlam ve elbette ki tat kattığınız muhakkak. Çok teşekkürler...
Zehra|26 Haziran 2009 Cuma Saat : 21:15
11
...karakter sınırı yorumumu böldü :) Röportajınızda yemek kursu ve dersleri vermek istediğinizden bahsetmişsiniz. Bunun şimdilik hayalinizde olduğunu söyleseniz de, sizden ricamız bunu en kısa zamanda hayata geçirmeniz. Bu paylaşımı bize çok görmeyin :)
Zehra|26 Haziran 2009 Cuma Saat : 21:20
12
cok guzel ama tatile girmeseniz daha iyi olurdu
keziban coskun|26 Haziran 2009 Cuma Saat : 21:41
13
oktay usta 29/06/2009 tarihinde beim doğum günüm var lütfen benim doğum günümü anons edin
simge develi|28 Haziran 2009 Pazar Saat : 16:56
14
ben osmaniyeden büşra oktay usta annem için konuklara verilen hediyelerden istiyorum annem sizi hergün kaçırmadan izliyo raufbey mah.12sok evno 13. tel 03288130027 cep 05444421046 gönderirseniz sevinirim
büşra karaca|28 Haziran 2009 Pazar Saat : 17:28
15
merhaba ktay ustam seni cok seviyorum.hergun programini izliyorum ve tariflerini yapmaya calisiyorum.bende almanyadan yaziyorum sana.programin hep devam eder isallah.
nergis karanfil|29 Haziran 2009 Pazartesi Saat : 13:13
16
niye 255 ben 256 harfli yorum yazcakdım belki..gızdım yazmıom :P
büşra baş|29 Haziran 2009 Pazartesi Saat : 14:12
17
oktaycım yemekleriniz çok güzel çok hoş ama göz hakkı denen bişe var yane biri yer biri bakar kıyamet ondan kopar demişler yanee sizi izlerken canımız çekiyoo bence siz yabtınız yemekleri yorum yapanlara gönderin beleşe tabi bak 255 harf hakkımıda bitirdm
büşraa|29 Haziran 2009 Pazartesi Saat : 14:19
18
oktay usta seni cok sevyrum.programından cok içten ve sammi bir program basarılarınn devamını dilerim.daha 17 yasındayım ama yemk yapmakve tatlı yapmaktan haz duyuyrum seni cok seviyoruz.....
sedefffffff|30 Haziran 2009 Salı Saat : 12:27
19
meraba ben sizi bulgaristandan ariyorum....ve sizi 4ok seviyorum.....oulumna ikimiz her gun sizi izlemekte iz... fakat kimi mazemeler benim icin anlamakta zorlandim icin sizden rica etsem program suresinde gostermeden gecmeinis lutven.meselya kekik nedir?
sema rasim|30 Haziran 2009 Salı Saat : 15:01
20
s.a oktay ustam ben sızın daimi izliycilerinizdenim yaptıgız programınıza konuk olmayı cok ıstıyorum ama be ıstanbula yazın gelıyorum bırsekılde sızın programa gelmek ıstıyorum geldıgımde 6 cesıt degılde rekor kırıp 12 cesıt cıkarmak ıstıyorum
esra süer|01 Temmuz 2009 Çarşamba Saat : 16:04
21
ya ben 12 yaşındayım vakit buldukça ablam annem ve ben sizleri izliyoruz ve gerçekten çok eğleniyoruz sizden ricaam bana programda slm gönderirmisiniz ... ayriyetten biz kırıkkalede oturuyoruz... sizi çookm seviyoruz......
rumeysa ışık|02 Ağustos 2009 Pazar Saat : 12:44
22
sevgili oktay usta yaptiginiz tarifler cok guzel programinizi kacirmamaya calisiyorum bi keresinde cicic kizlar kurabiyesi yapiyopdunuz ama ben tarifi kacirdim rica etsem onuda siteye eklermisiniz tesekkurler
asiye demir|06 Ağustos 2009 Perşembe Saat : 19:27
23
oktay usta ben 14 yaşındayım hergün sizi mutlaka seyrediyorum sizden tek isteyim yarınki programda malatyadan aslıhan güldaşa slm larımız var der misiniz? lütfen ailemle birlikte sizi çok seviyoruz:)
aslıhan güldaş|06 Ağustos 2009 Perşembe Saat : 20:20
24
oktay usta s€lamun al€yküm b€n istanbul dan dilara sizin proğramı çok s€wiyorum h€p ann€ml€ birlikt€ izliyoruz w€ g€rç€kt€n çok güs€l bir proğram sunuyorsunuz ann€m y€m€k yapmak ist€diğind€ b€nd€ sizin sit€yi açıp y€m€k tarifl€rind€n y€m€k yapıyoruz
dilara ülgen|07 Ağustos 2009 Cuma Saat : 11:12
25
oktay abi bana kubbe pastası ney bi anlatırmısın :)
inci karsavuran|07 Ağustos 2009 Cuma Saat : 14:47
26
oktay ustam sizi hiç kaçırmadan izliyorum ve 16 yaşındayım pasta yapmayı inanılmaz seviyorum eger istanbulda otursaydım programınıza gelmek çok ama çok isterdim istnbul bize baya uzak ama umarım bigün bu istegim gerçek olur.....
tansu|11 Ağustos 2009 Salı Saat : 19:15
27
oktay usta yeni yayın dönemi ne zaman başlıyor.
nurgül fırat|11 Ağustos 2009 Salı Saat : 19:37
28
yemeklerınız coook ğüzel ama birde konuk olarak ankaralı namıkı cağırsanız iyi olur. sızlerıde cooook sevıyoruz.
KEZBAN AKBAĞ|11 Ağustos 2009 Salı Saat : 20:56
29
USTAM BEN SİVAS LIYIM AMA AYDIN DA YAŞIYORUM.SEN MÜKEMMEL BİR AŞÇISIN.ALLAH SENDEN RAZI OLSUN USTAM HAKKINI HELAL ET.HERGÜN SENİ İZLEYEREK BİRŞEYLER ÖĞRENİYORUZ.BİRYERDE HAKKIN GEÇİYOR BİZLRE.EŞİNE SEVGİLER KIZLARINIZIDA ÇOK ÖPÜYORUM.
GÜNGÖR|11 Ağustos 2009 Salı Saat : 22:21
30
ÇOK GÜZEL TARİFLER FIRSAT BULDUKCA İZLİYORUM
VİLDAN ŞAHİN|12 Ağustos 2009 Çarşamba Saat : 16:36
31
oktay usta seni chok seviyorur! benim elimde hich kek totmuyur sizce ne yapmaliyim? amma yemeklerim choik guzel oluyur yani bunu bana babam soyluyur. seni chok seviyorum hayranin AZERI SEVINC
seva|12 Ağustos 2009 Çarşamba Saat : 18:47
32
günaydın oktay usta bana tavuklu köyekmegini anlatırmısın bide senden mümkünse kitabını istiyorum inan çok sevinirin tşk ve kolaygelsin
arzu bulut|13 Ağustos 2009 Perşembe Saat : 10:13
33
oktay usta kolay gelsin seni örnek alıp çalişiyorum turzm aşçısıyım sen mükemmelsin her fırsatta seni izliyorm teşekkürler baybay
şükrü erben|13 Ağustos 2009 Perşembe Saat : 13:59
34
ben 12 yaşındayım aama yemek yapmayı çok seviyorum ve sizin tariflerinizden birkaç yemek ve pasta yaptım ve annemler çoook bğendi sizinki kadar güzel olmasada çok güzel oldu sizi çook seviyorum çok teşekkür ederim
pembe nur temiz|13 Ağustos 2009 Perşembe Saat : 16:27
35
oktay usta supersiniz sizin butun tariflerinizi defterime kaydetmek istiyorum ama yazamiyorum int e hepsine bakiyorum bakiyorum dayanamiyorum iyiki varsiniz benim icin malak tatlisi yaparmisiniz rica etsem karabuge has bi tatli kisin yenildigin de tok tut
oya caglak|13 Ağustos 2009 Perşembe Saat : 20:48
36
mrh. sadece yemek tarifi deil ön planda olan,kişilik ve şahsiiyetinizle bütünleşmiş bir karekter,rabbim yolunuzu her daim açık eylesin.
mahire korkmaz|22 Ağustos 2009 Cumartesi Saat : 00:27
37
oktay usta seni gerçekten çoooooook seviyoruz bütün yemek tariflerin senin sayfanda bakarak yapıyorum gerçektende çok harika oluyor ellerini sağlık
nuray olcay|22 Ağustos 2009 Cumartesi Saat : 12:30
38
oktay usta süpersiniz ama neden hiç adıyaman yöresine ait yemekleri de tanıtmıyorsunuz
sıdıka aslan|22 Ağustos 2009 Cumartesi Saat : 17:08
39
Sevgili oktay usta programınızı çok seviyorum başarılarınızın devamını dilerim özelliklede maddiyatı fazla zorlamayacak malzemelerden yemek tarifleri verdiğiniz için çok teşekkür ederim siz bence çocuklarada iyi bir örneksiniz allaha emanet olun
Selin Arı|23 Ağustos 2009 Pazar Saat : 16:19
40
mrb oktay ustam sizin yemeklerinizin hayranıyım lütfen yemeklerinizinsırrını söyleyin ama ben yemek yapıyorum sizin yemekleriniz kadar güzel olmuyor küthahya da fatma
fatma inleyen|23 Ağustos 2009 Pazar Saat : 17:49
41
oktay usta merhaba önceden siziekrandan takip ediyordum şimdi ise netten alıyorum bütün bilgilerinizi çok tşk ederim size bir sorum olacak yanıtlarsanız sevinirim havuçları yuvarlak yapmanın formülü bu makinayı nerde bulabilirim
ayten önay|23 Ağustos 2009 Pazar Saat : 18:00
42
oktay ustam ben urfali havva seni çok seviyoruz gönüllerimizde taht kurdun senden yemeklerin harika hepsini yapya çalışıyorum öğrenciyim derslerime ayırdığım vakit kadar senini yemek ve tatlılarınada ayırıyorum aileden abim gibisin seni çok seviyoruz
HAVVA TOPRAK|24 Ağustos 2009 Pazartesi Saat : 15:14
43
oktay usta her zaman güzel tariflerinizi bekleriz
döndü çiçek|24 Ağustos 2009 Pazartesi Saat : 16:32
44
tek kelimeyle süpersiniz sizin tariflerinizi yapıyorum eşim bayılıyor hanım seninle iyiki evlenmişim diyor bilmiyorki bu sırrın sebei oktay usta başarılarınızın devamını dilerim
nezaketbolat|25 Ağustos 2009 Salı Saat : 11:58
45
Ben ve 2,5 yaşındaki kızım Ece sizi düzenli izlemeye çalışıyoruz. Konuşmaya başladığımda ilk söylediklerinden biri adınız oldu. Çünkü zor yediği dönemde hep sizinle yedik yemeklerizi. Sizi nerde görse tanıyor. Kitabınızı hiç elinden bırakmıyor. Selamlar
Deniz ŞAHİN|26 Ağustos 2009 Çarşamba Saat : 22:24
46
Aşçılık zevkli ama bir o kadar da zor zanaat.Benim eşim de pastacı.Lüks otelde çalışıyor.Sürekli ayakta.Allah tüm ayakta çalışanlara güç,kuvvet,sabır versin.Dışardan görüldüğü gibi değil.Oktay ustama da sağlık nasip etsin.O'nu zevkle izliyoruz.Başarılar:)
selda parlak|27 Ağustos 2009 Perşembe Saat : 18:48
47
merhaba oktay ustam diyarbakırda vatani görevini yapan abim ugur avşara kucak dolusu sevgiliremi ve öpücüklerimi iletiyorum canlı yayında anons ederseniz çok memnun olurum.programınızı sevgiyle izliyorum veseni çok seviyorum. gaziantepten NURAN AVŞAR
nuran avşar|27 Ağustos 2009 Perşembe Saat : 20:12
48
SALAM OKTAY USTAM SENI CHOK SEVIRIK. RAMAZAN BAYRAMINIZ MUBAREK OLSUN. ALLAH QEBUL ELESIN. AMIN. HER ZAMAN GOZEL TARIFLERINIZI BEKLERIZ. TEK KELIMEYLE SUPERSINIZ. ALA,ALA SEVGILERLE AZERI SEVINC
SEVINC MURADLI|27 Ağustos 2009 Perşembe Saat : 22:43
49
meraba oktay ustam programını begeniyle izliyorum çok seviyorum sizden bi ricam var bana meyveli yaş pastanın tarifini tam olarak verebilir misiniz şimdiden teşekkür ediyorum hayırlı ramazanlar diliyorum
ayşe özdmir|07 Eylül 2009 Pazartesi Saat : 15:59
50
mrh.oktay usta,,,programınızı hiç kaçırmadan izliyorum gerçekten süpersiniz eşimde sizin büyük bi hayranınız başarılarınızın devamını dileriz.şimdiden ramazan bayramınız mübarek olsun.
Didem Alataş|08 Eylül 2009 Salı Saat : 20:19
51
Sayin Oktay Usta bende size tesekkur etmek istiyorum .Tariflerinizden dunyanin obur ucundan dahi istifade ediyoruz.Allah saglik afiyetler versin basarilarinizin devamini dilerm.Hurmetler Avusturalyadan selamlar.
Kevser Hepyuzuguler |05 Ekim 2009 Pazartesi Saat : 16:14
52
süpersin ustam.sizi yıllardır izlerim bebeklerim bile size bayılıyor.büyük kızım bebekken oktay uşta diye bagırır,reklamlarda aglardı.şimdi de ikizlerim öyle yapıyor.sizi çooooooooook seviyoruz
birsel gültekin|06 Ekim 2009 Salı Saat : 01:12
53
Oktay usta seni büyük bir zevkle tam saatinde ekrana gecerek izliyoruz annem ise tam 10 yıldır izliyor yemekleriniz çok güzeltariflerini nette oldugu halde yazıyoruz.Sizi Kapadokyaya bekliyoruz saygılar...
NİGAR DURMUŞ|06 Ekim 2009 Salı Saat : 20:00
54
programınız süper, süperde gidiyor.ev yapımı ketçap yapıldığı gün izleyemedim ve çok büyük bişey kaçırdım.internette yazan tarifi anlayamadım bu ev yapımı ketçaba ne kadar sirke şeker koyulduğu ve nezaman koyulduğu belirtilmemiş.tekrarlayabilirmisiniz
hamide öztürk|06 Ekim 2009 Salı Saat : 21:20
55
ilgiyle izliyorum çok başarılısınız mutfak gereçleriniz harika başarılar
füsun turgut|13 Ekim 2009 Salı Saat : 23:14
56
merhaba oktay usta tarifleriniz mukemmel mesleginizde basarilar
ozgen|14 Ekim 2009 Çarşamba Saat : 01:26
57
Ben öğrenciyim ve programınıza yetişmek için alel acele eve geliyorum.Sizden öğrendiklerimi uyguluyorum ve çok beğeniliyor.Allah yardımcınız olsun inşallah.Önlüklerinize bayılıyorum bu arada.Çok geçmiş olsun size.
serap yıldız|19 Ekim 2009 Pazartesi Saat : 15:07
58
yaklaşık 10 yıla yakın bir süreyle sizi izliyorum yemekleriniz bi harıka oktay usta yaparsa en güzeli yapar bence her zaman bizimle kalın
havva kurt|25 Ekim 2009 Pazar Saat : 20:01
59
çok başarılı samimi ve güler yüzlü ALLAH evlatlarına bağışlasın başarıları daim olsun
emine|22 Kasım 2009 Pazar Saat : 21:36
60
mrb.oktam ustam.sizleri çokl severek izliyor ve samiminiyetiniz sizi gerçek kılıyor.sizi megenerek izliyorum alllah sizi maşımızdan eksit etmesin.inş saygılarımı sunuyorum.ben sakaryalı dilek...sevgilerimle.....köyümde sizleri severek ve begenerek izliyo
dilek|30 Kasım 2009 Pazartesi Saat : 18:55
61
selm bn büşra oktay usta senin herseyi bnde deniyorum vede çok qüsel oluor.ellerine saqlık
bşr umr|29 Aralık 2009 Salı Saat : 15:21
62
esselamu aleykum nasılsınız.iyisinizdir insaalah sizin ozbek pilavıyla olan ilginizi yakından takip ediyoruz ve ayrıca sizi stv aracılıgıyla ozbekistanda da ilgiyle izliyorduk şimdi istanbulda mihman orta asya sofrası adıyla meşhur orta asya lezzetlerinde
Ahmet Razık|29 Aralık 2009 Salı Saat : 20:28
63
özbek pilavı,uygur mantısı,kaşgar legmeni ve buhara kebabi gibi tatları sizlerin damak zevkinize sunmaktan mutluluk duyuyoruz ayrıca mekanımızda sizleri şeref misafiri olarak ağırlamayıda sabırsızlıkla bekliyoruz ,ahmet adres:gençturk Cad. no:65 fatih
Ahmet Razık|29 Aralık 2009 Salı Saat : 20:38
64
sevgili oktay usta pırokramını cok beyenerek izliyorum yemeklerinizi bende zevkle yapmaya calışıyorum ama malesefsizinkisi kadar güzel olmuyur beni yanınıza cırak olarak alsanız :)
zubeyde gedik|30 Aralık 2009 Çarşamba Saat : 14:54
65
slm oktay ustam ben 7 aylık evliyim ve çalışma hayatını evlendikten sonra bıraktım. ve çalıştığım için pek yemeklerle aram olmadı ve siz yetiştiniz imdadıma çok teşekkür ederim size allaha emanet olun selametle
ezgi can|30 Aralık 2009 Çarşamba Saat : 16:51
66
sizin en büyük hayranlarınızdan biriyim. ödemiş'e geldiğiniz zaman çekildiğimiz fotoğrafı mutfağımın en güzel köşesine astım. herkesin çok hoşuna gidiyor. sizi yakından gördüğüm için çok şanslıyım. size çok teşekkür ederim..
rezzan ökenel|31 Aralık 2009 Perşembe Saat : 17:27
67
bize yemek yapmayı sevdirdin
iklim ve büşra |31 Aralık 2009 Perşembe Saat : 19:11
68
sevgili oktay usta. sizi hergün beğenerek izliyorum. çok başarılı buluyorum. ödemiş'e geldiğiniz ve sizi yakından gördüğüm için çok mutluyum. fotoğrafınızı mutfağımın en güzel köşesine astım. başarılarınızın devamını dilerim. sevgiler; saygılar..
rezzan |01 Ocak 2010 Cuma Saat : 15:21
69
merhaba oktay usta ben istanbuldan öznur benim 4 yaşında daha yeni konuşmaya başlayan yiğenim var sizin programınızı hiç kaçırmıyo sürekli izliyo ve sizin önlüklerinizden istiyo yollarsanız sevinirim hergün ağlıyo cvp bekliyorum asi.kiz.oznur@hotmail.com
öznur uçum|01 Ocak 2010 Cuma Saat : 18:21
70
merhaba oktay usta ben istanbuldan öznur benim 4 yaşında daha yeni konuşmaya başlayan yiğenim var sizin programınızı hiç kaçırmıyo sürekli izliyo ve sizin önlüklerinizden istiyo yollarsanız sevinirim hergün ağlıyo cvp bekliyorum asi.kiz.oznur@hotmail.com
öznur uçum|01 Ocak 2010 Cuma Saat : 18:22
71
Mhb ben Mizgin sizin programinizi her gun izliyorum simdiye jadar butun kek tarifleri denedim cok guzel eleriize salik sizi cok seviyorum .... Muhtis bir ustasiniz unluk size cok yakisiyor ... ALLAHA EMANET OLUN SELAMETLE
Mizgin Ozdal|01 Ocak 2010 Cuma Saat : 21:34
72
ustam selamun aleykum. çok guzel harika turk mutvaigini temsil demeyimde ah kelimegi bulamadim neyse.tesekkur ederim fransadan ama arada sirada size bazi tarifeler vermek isterim frandanin musade ederseniz siz"de ekranda yaparsiniz selametle ustam belma
belma dolgun|01 Ocak 2010 Cuma Saat : 21:35
73
SELAMİNALYKÜM OKTAY USTA.SİZİ LİBYADAN İZLİYORUM.COOK GÜZEL YEMEK TARİFLERİ VERİYORSUNUZ BAŞARILARINIZIN DEVAMIYLA ALLAHA EMANET OLUN
Filiz Uygun|06 Ocak 2010 Çarşamba Saat : 00:39
74
salam oktay ustam. ben size azerbaycanin mingecevir wehrinden yaziyorum. Ben azeriyim sizin proqraminizi hep izliyorum. benom 24 yasim var sizden cok sey oyrendim. sizin sayenizde cok guzel turk baklavasi yapa biliyorum. her sey icin cok tesekkkur ederim.
fidan meherremova|20 Ocak 2010 Çarşamba Saat : 12:20
75
oktay ustacım size çok kırgınım ben bir ev hanımı olarak sizin poragramınızı devamlı takipteyim defterlerım sizin tariflerinizle doldukaç tane meil attımsa hiç yayınlamadınız cevap yazmadınız sizden lütfen arnavutların kümüştuvar tatlı börek tarifini rica
mediha zeytun|24 Ocak 2010 Pazar Saat : 12:09
76
ediyorum neden bilişyormusunuz benim çok deger verdigim 2 tane ablam dan abimden hiç farksız komşum var neolkur onlara süprüz yapmak istiyorum onların anneleri yaparmış fakat vefat ettti neolur allah aşkına okadar aradım tarifi bulamadımhiç biryerde bunu
mediha zeytun|24 Ocak 2010 Pazar Saat : 12:15
77
siz yaparsınız muhallebili oluyormuş adı kümüştuvarmış size yolunuzda başarılabr diliyorum allah yardımcınız olsun
mediha zeytun|24 Ocak 2010 Pazar Saat : 12:20
78
merhaba kahraman maraş tan sizi beğeniyle izlemeye devam ediyorum nolursunuz bbize farklı farklı lezzetlerinizi sunun proğramınıza konuk olark volkan konak cagırırsanız sevinirim başarılarınızın devamını diliyorum
neslihan genç|24 Ocak 2010 Pazar Saat : 15:42
79
slm oktay ustam, sizi ve stv yi cok seviyoruz.cok güzel ve herkesin yapabilecegi tarifler veriyorsunuz. 3 yasinda oglum da size bayiliyor. bende yemek yapmak istiyorum diyor ve bana cok yardim ediyor(corbayi karistiriyor) basarinizin devamini dileriz.AEO
zöhre |25 Ocak 2010 Pazartesi Saat : 14:38
80
Programınızı zevkle izliyorum.Ablam sizi İzmi'de görmüş.-bir insana soyadı bu kadar yakışır,dedi.Ustam, dünkü programınız çok güzeldi fakat Osmanlı lezzeti olan pamuk şekeri makinasının üzerindeki 'cotton candy ' yazısı beni çok rahatsız etti.Saygılarımla
Hatime Ercengiz|26 Ocak 2010 Salı Saat : 01:13
81
MERHABA YEMEKLERİN USTASI.MUTFAKTA HARİKALAR YARATIYORSUNUZ.SİZLERİ BEYENİYLE İZLİYORUM.BEN ESKİŞEHİRDEN NAZLI 32 YAŞINDAYIM.EV HANIMIYIM.SİZİN KADAR BECERİKLİ OLMASAMDA YEMEKLERİNİZİ YAPMAYA ÇALIŞIYORUM.BAŞARILARINIZIN DEVAMINI DİLİYORUM.
NAZLI BÜYÜKBAYRAM|26 Ocak 2010 Salı Saat : 14:03
82
oktaybey nasıl sınız ben osmancıkda yaşıyorum eşim cok yemek ayırt edıyor hıc bır yemek beyendıremıyorumsızın kıtap larınızı alamıyorum burda sızın kıtap larınınzı soruyorum yok denılıyor sızı hayranlıkla seyredıyorum ne olursunuz bana bır kıtabınızı gönd
sare kabakcı|26 Ocak 2010 Salı Saat : 19:49
83
Programınızı beğeni ile izliyoruz.{1998}yılından beri :)) izliyorum çok keyif alarak. çok güzel yemek tarifleri veriyorsunuz.Ama biraz kitap okuyarak kendinizi geliştirmenizi istiyorum.
Neslihan TUTAR|26 Ocak 2010 Salı Saat : 20:28
84
Size Ailecek Çok Hayranız LÜÜTFEN bana oktay uasta çay saatı kıtabını istiyoruz Sevgilerimle....
KEVSER ŞEN|27 Ocak 2010 Çarşamba Saat : 00:12
85
gerçekten sizi izliyoruz süper tarifleriniz var gazeteden çıkan dergilerinizi alıyoruz ama içinde pek fazla bir şey yok kibanızı almak istiyoruz ama kuponla veriyorlar hepte almayı unutuyoruz okitapçıdan alamıyoruz paramız yok sizi seviyorum yardım edin..
beysu şenoğlu|27 Ocak 2010 Çarşamba Saat : 12:23
86
oktay usta bakida seni cox sevirler. Bakiya niye gelmirsen seni qonaq edirik. birde xahish edirik arada AZERI yemekleride hazirlayin cox sevinerdik
fidan aqayeva|03 Şubat 2010 Çarşamba Saat : 18:17
87
merhaba oktay ustamız ben bır firmada ahcılık yapıyorum ve sizin hayranınızımkolay vae fabrıkaya gıdecek tarıflerınız olsa cok daha mutlu olurum ama 70 miş kişilik olsun sizı seviyorum saygılar
sebahat ötün|07 Şubat 2010 Pazar Saat : 17:35
88
oktay ustam yaaa bu hafta içli köftenin tariflerni tam olarak anlatır ve yaparmısınız? birde oranın adresini ve numarasını gönderirmisiniz rica edersem bu arada hep internetten sizin yaptıgınız yemeklerin trifini alıyor ve yapıyorum ve sizi çok
büşra çalış|07 Şubat 2010 Pazar Saat : 19:37
89
Programınız gerçekten çok güzel sizi internetten takip etmeye çalışıyorum.Allah yolunuzu açık etsin
derya|07 Şubat 2010 Pazar Saat : 23:06
90
yemeklerinize ve önlüklerinize hayranım önlüğünüzden gönderirseniz çok sevinirim.bu arada mükemmel bir aşçısınız başarılar
SULTAN KIRILMAZ|08 Şubat 2010 Pazartesi Saat : 00:00
91
ben sizin hayranınızım sizin her programınızı izliyorum ve tariflerinizi çok beyeniyor ve uyguluyorum mümkün ise sizden bir ricam kitabınızı istiyorm şimdiden ilginiz için tskrler barıs mah. 50184 sok. no 10 adana /seyhan sizi ailece seviyorzz!
recep emir ateş|08 Şubat 2010 Pazartesi Saat : 17:18
92
ı love you oktayn usta
selen karadeniz|08 Şubat 2010 Pazartesi Saat : 19:56
93
OKTAY USTAM YA BEN SİZİN HEM KENDİNİZİ SEVİYOM ABİ GİBİ HEM DE BİR YANDAN SİZİN O GÜZEL YEMEKLERİNİZİ HEM YAPIYORUM HEMDE TATMAKTA YEMEKTE ÇOK ZEVK ALIYORUM İNŞALLAH BU HAFTADA GÜZEL Bİ İÇLİ KÖFTE YAPARSINIZ HERHALDE BENİ KIRMAZSÖZ VERİR TUTARSINIZ
büşra çalış|08 Şubat 2010 Pazartesi Saat : 21:37
94
sevgili oktay usta tariflerinizi cok begeniyorum.zaman zaman evimde deneyip yapiyorum.basarilarinazin devamini diliyorum.arada ev hanimlari için pratik bilgiler verirseniz sevinirim...
senay bozhüyük|09 Şubat 2010 Salı Saat : 00:29
95
slmun alykm hocam tariflerinz cok işime yarıyr sagoln sizden bir istegm var; 4 subat 2010 persembe günü yaptıgınız bir börek mi desem peynirli kek mi desem bilmiyorum.onun hamurunun nasıl hazırlandıgını izleyemedim,tarifini yazarsanız cok sevirm AEO
Halime |09 Şubat 2010 Salı Saat : 14:49
96
sizi beyenerek izliyorum oktay usta lütfen tariflerinizi yavaş hazırlarsanız çok memnun olurum.özelliklen un kurabiyesi tarifini istiyorum ben yapıyorum benmki olmuyor tam bir ölçüistiyorum.bunu okursanız çok memnun olurum cuma gününe kadar lütfen yapın .
deniz ışık|09 Şubat 2010 Salı Saat : 15:01
97
merhaba ustam.irandayken seni kardeşımle cok izlerdim.şimdide evlenib buraya galdim yine sizi seyrederim.ayar istanbulda olsaydim sizin porograma katilmak isterdim ama malesef ozakim . kalin salicak.allah nazerden korusun sizleri.
solmaz tok|09 Şubat 2010 Salı Saat : 20:22
98
merhaba sevgili oktay ustacim yillardir sizi izliyorum tek kelimeyle tarifleriniz ve siz mükemmelsiniz.her yeni tarifinizi mümkün oldugunca deniyorum ve gercekten inanilmaz lezzetler ortaya cikiyor.cok tesekkurler
Aysel Gürganboz|09 Şubat 2010 Salı Saat : 23:01
99
slmlar oktay usta benim sizden iki isteğim olacak öncelikle istemeye gelinecek bi kardeşiniz olaraktan şöle muhteşem bolca köpüklü türk kahvesi yapımının tarifi (yemek&pasta) tarifleri kitaplarınızdan istiyorum gönderirseniz bolca duacınız olurum sevgiler
özlem cengiz |10 Şubat 2010 Çarşamba Saat : 15:54
100
Ailece sizi çok begeniyoruz yMEEKLERİNİZ gERÇEKTEN ÇOK GÜZEL yapıyorsunuz Tarifleri siteye yayınlarsanız çok seviniriz...
fadime çakır|10 Şubat 2010 Çarşamba Saat : 18:12
101
selam sana ey ustaların ustası gerek ALLAHa kul gerekse türk halkına aşçıların aşçısı olma yolunda iyi adımlarla ilerliyorsunuz.tariflriniz çok güzel.samanyoluna bu program ve diğerleri için çok teşekkür ederim.dilinizden düşürmediğiniz RABBİMİZE EMANETol
serpil gültekin|11 Şubat 2010 Perşembe Saat : 10:13
102
muhtesem yemekler sunuyorsunuz...
miyese karadeniz|11 Şubat 2010 Perşembe Saat : 17:14
103
slm oktay ustaçım tariflerinizi beğeniyle izliyorum ama sizin tariflerinizde bulunan mazemelerin çoğunu ben bulamıyorum kızlarım yaptığınız pastalardan istiyor ne yapayım bende sizi çok seven hayranların ısparta allahın selamı üzerinizde olsun
sema ersoy|11 Şubat 2010 Perşembe Saat : 20:42
104
slm okyat ustam ben lıse 3 ogrencısıyım ımam hatıpte okuyorum sızın porograma katılmak cok ıstıyorum bende ascılıkla urasıyorum belgemı alacam seneye allah ızın verırse annemle beraber.bana msj bırakırmısınız msn adresıme nolur cvp belıyorum slmler a.e.o
oguz öztürk|12 Şubat 2010 Cuma Saat : 17:00
105
oktay usta seni ailece çok seviyoruz. gerçekten çok beceriklisin. birarada diyet olarak sebzeli köfte hazırlarsanız gerçekten çok seviniriz...
kardelen sakaryalı|12 Şubat 2010 Cuma Saat : 17:04
106
ben sizin yaptığınız yemeklere hayranım ama size çok dargınım ban bir kitap göndermenizi isterim bedava isterim
zübeyde tatar|13 Şubat 2010 Cumartesi Saat : 12:50
107
Oktay ustam sizin yemek kitabinizi nece ala bilerik bakude satilmir. Cox xahis edirik canli yayinla bize bildiresiniz. Sizi cox sevirik.....AZERBAYCAN!
fidan aqayeva|13 Şubat 2010 Cumartesi Saat : 13:28
108
slm ustam sizi surekli seyrediyorum kitabinizida aldim tariflerinizi her zaman deniyorum cokda guzel oluyor basarilarinizin devamini diliyoruz...ALMANYA
emine capan|15 Şubat 2010 Pazartesi Saat : 20:58
109
oktay usta selam ben almanyadan münichten size yaziyorum sizin yaptiginz yemekleri börekleri ve tatlilari cok ama cok seviyorum ve yapiyorum.Tek kelimeyle SÜPERSINIZZ.Bütün kitaplarinizda bende var. Ayrica ablam sizin fanatiginiz ona Emine usta diyorum.
Senay Mümin|15 Şubat 2010 Pazartesi Saat : 22:46
110
selam oktay usta tek kelimeyle SÜPERSINIZ.Ablamda sizin yemeklerinizi böreklerinizi tatlilarinizi hep yapiyor ve bende ona Emine usta diyorum.
Senay Mümin|15 Şubat 2010 Pazartesi Saat : 23:17
111
Oktay usta merhaba sizi izlerken hep keşke bende bu kadar becerikli olabilsem diyorum.7 Aylık bir bebeyim var ona sizin tariflerinizden faydalanarak yemekler yapıyorum fakat kitabınızı almak nasip olmuyor.Ama birgün almayı istiyorum.
FATMA TURAN|16 Şubat 2010 Salı Saat : 15:15
112
oktay usta merhaba.men seni baku dan izledim cox gozel yemekler yapiyorsun.ellerine saglik
Arif usta|17 Şubat 2010 Çarşamba Saat : 23:20
113
SELAM OKTAY USTA ÖNCELİKLE SİZİ ÇOK SEVDİĞİMİ SÖYLEMEK İSTİYORUM 5 YAŞINDA YEĞENİM VAR ADI NİSANUR ODA SİZE KABARTMA TOZU DİYOR BEN SİZİ İZLERKEN ODA BENİMLE BİRLİKTE İZLİYOR TARİFLERİNİZ MÜKEMMEL ALLAH'A EMANET OLUN
özden akkaya|18 Şubat 2010 Perşembe Saat : 01:24
114
oktay ustam ben seni hergün izliyorum hiç kaçırmadan pastalarını falanda yapıyorum herkes çok begeniyo yiyenler nerden aldın diyolar bende oktay ustdan aldım diyorum programınız çok güzel çok begeniyoruz allaha emanet olun...
betül ünver|10 Haziran 2010 Perşembe Saat : 15:00
115
oktay ustam sizi çok seviyorum programınızı elimden geldikçe hiç kaçırmıyorum oktay ustam önlükleriniz çok güzel rica etsem 1 tane bana göndere bilirmisiniz allaha emenet olun allah yar ve yardımcınız olsun van dan esmanur akdeniz.
Esmanur akdeniz|12 Ocak 2011 Çarşamba Saat : 13:26
116
salam Oktay usta. Biz sizi Bakıdan seyr edirik. Çox sev?-sev? izl?yirik.Allah sizi qorusun.
Pakize Hasanlı|07 Ekim 2011 Cuma Saat : 10:19
117
yemeklerinizi çok begenıyorum tatlı tariflerinizde başarılı aynı zamanda renklı önlüklerinizde nerden alıyorsanız bize söylermisiniz işinizde başarılar
munire güner|12 Ekim 2011 Çarşamba Saat : 15:14
118
hayırlı geceler oktay bey nasılsınız ben çorumdan akçader işçi derneğinden merve hanım kutlu doğum ayıyla alakalı efendimizi anlatan pasta yarışması yapmak istiyoruz jüri olarakta sizi aramızda görmek istiyoruz teşrif ederseniz bizi onurlandırırsınız
ezel merve sarıgül|03 Nisan 2012 Salı Saat : 00:17
119
man ostad kare ganade hastam
hosein|22 Aralık 2012 Cumartesi Saat : 11:15
#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker