Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Reçel Tarifleri

 
Malzemeler :

6 ayva

6 çorba k. toz şeker

1 çorba k. karanfil

su

 
Hazırlanışı :

6 adet ayvaların kabuklarını soyun ve çekirdeklerini çıkartın.Ayvaları küp olarak kesin.3 adet Kavanozaz  ayvaları alın.Üzerlerine karanfil ve toz şekerleri paylaştırın.Kavanozların içine su ilave edin.Kavanozların kapaklarını kapatın.

 

Tencereye kavanozları alın.Tencereye su alın ve kaynatın.Kaynadıktan sonra tencerden alın ve ters çevirip soğumaya bırakın.

afiyet olsun
 
Etiketler :
 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
#
Yorum Ekle
Adınız Soyadınız
 
Email Adresiniz
Yorumunuz

Yorumlar
1
ustam kaç dk. kaynatıcazz.onu belirtmemişsin.
serap serap |20 Ağustos 2010 Cuma Saat : 14:25
2
Hey Brandi! What an excellent post! I have to de-clutter also! I allery need to find better storage. I read in an organization book that everything needs a place to go. That is what I don't have. I allery do not have storage, so stuff piles up allery fast. What a great post and a good reminder! Have a wonderful night!Mama Hen
txINYuEINhtqE|18 Nisan 2012 Çarşamba Saat : 05:41
3
konserve kaynatılırken tencerenin içine kavanozlar nasıl yerleştirilmeli ? şişelerin ağzı yukarı mı bakcak yoksa asağı bkck şekil de mi olcak ?
hediye|17 Temmuz 2012 Salı Saat : 21:45
4
muradiye bozal diyor ki:mrb elif hanım bence deniz sizden daha zel ilgi belyokir derinle ilgilendiğiniz gibi yanii..belki ona yerken yardımcı olsanız veya hatta kendiniz bir iki kaşığı onunla bebekle ilgineir gibi ilgilenerek yedirseniz bu yersiz kaygısı son bulacak ve annem hala benimde annem dye d ş n o kendi başına yemeğe devam edecektir.nacizane fikrim bu..
YjvPbpWBIxajGI|09 Ağustos 2012 Perşembe Saat : 03:51
5
Okay I'm convinced. Let's put it to atcion.
xGvKDWyPpfujihbJK|23 Eylül 2012 Pazar Saat : 20:09
6
diyor ki:Benim oğlum da 33 aylık , normal kdoila doğmasına rağmen şu anda 10,5 kg ve 88 cm. 1 yaşından sonra kilosunda gerileme başladı ve hala devam ediyor, gitmediğimiz doktor kalmadı, birşey ıkmadı, en sonunda d n oyun grubuna gttiğimiz kreşin psikolog'u ile g r şt m. st ne d şt ğ n z i in b yle yapıyor dedi, bunun farkındayım dedim, artık sadece masada yedirmeye alışıyorum, genelde 2-3 lokma sonra evde gezinmeye başlıyor ve ben de peşinden gidiyordum, artık yapmıyorum. Yine d n sabah yumurtasını yemek istemedi, ekmeğe sal a s rmek istedi, s rd , sonra yememek i in bi s r bahane buldu. ekmeği par aladım lokma olarak verdim ağladı, b t n verdim ısır dedim ağladı. Tamam Demir, hadi sen bug n kahvaltı yapma hadi git dedim sakince..sonra baktım yemeğe başladı. 1 dilime yakın ekmek sal a ve peynirle yendi, omleti bitti, 2 dilim sucuk yedi st ne, yanında 5-6 zeytin..Tabii bu kahvaltı saati 11 e kadar s r nce bir sonraki ğ n akşam yemeği oldu ama onu da isteyerek yedi az miktarda da olsa ( yarım kase buğdaylı sebze orbası biraz ekmek ) b t n g n b yle kapattık..Bu arada psikologa hata annedeyse bir ocuğu yiyen diğeri yemeyenler nasıl oluyor o zaman dediğimde de onu da cocuklar dikkat ekmek i in yapıyor, senin 2. ocuğun olsa bence o iştahlı bir cocuk olacak kesinlikle dedi..
CubylISgzDqy|16 Kasım 2012 Cuma Saat : 04:44
7
Nevin Bul Akf6z diyor ki:Canım benim,şimdi baktım yemeklere,tariflere tek kliemeyle muhteşem,ellerine sağlık,her biri denenecek tarafımdan;e7orbasından,salata,etlisine,yelpaze geniş Gf6ze de hitabediyor,fotoğrafe7ımısınız ne!!sfcper herşey. Teşekkfcrler Zeliş Hanım,sizi izlemeye devam edeceğim. Sevgiler,selamlar.
rsMxYJAHzzrFlCfWDI|16 Kasım 2012 Cuma Saat : 16:55
#
Tarifini Gönder
Oktay Usta Haberleri
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker