Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Oktay Ustadan Haberler


Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) çocuklara istatistiği sevdirmek amacıyla ''TÜİK Çocuk'' isimli internet sitesi kurdu.
TÜİK, çocuklara yönelik internet sitesi kurdu

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) çocuklara istatistiği sevdirmek amacıyla ''TÜİK Çocuk'' isimli internet sitesi kurdu.

TÜİK'in internet web sayfasından ulaşılan ve yemyeşil dağlarla çevrili bir orman köyü manzaralı ''Çocuklar İçin İstatistik'' sayfasında, ''Kendine ait bilgileri yaz, daha fazlasını öğren'' başlığı altında çocuklarınızdan isim, cinsiyeti, doğum tarihinin gün, ay ve yıl olarak yazılması, boyu ve kilosu ile hangi ilde yaşadıkları bölümünün doldurulması isteniyor.

Söz konusu alanların doldurulması ardından kız ve erkek çocukları için 3 ayrı erkek ve kız çocuk karakteri resmi geliyor. Karakter resimlerinden birinin seçilmesi ardından çıkan sayfada bugün itibarıyla kaç günlük olduğun, yaşadığın il ile Türkiye'de senin isminde kaç kişinin yaşadığı bilgileri yer alıyor.

Ayrıca, yaşadığın il ile Türkiye'de seninle aynı tarihte doğan kaç kişinin var olduğu bilgisine ulaşılıyor. Yaş ve cinsiyetine göre boy ve kilo bakımından dünya ortanca değerinin kaç kilo ve santimetre üzerinde veya altında olduğuna dair bilgiler veriliyor.

TÜİK'den edinilen bilgiye göre, çocukların istatistik ile haşır neşir olması amacı taşıyan sitenin gelen öneriler doğrultusunda daha da geliştirilmesi hedefleniyor.

 

Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
#
Yorum Ekle
Adınız Soyadınız
 
Email Adresiniz
Yorumunuz

Yorumlar
1
çok güleryüzlü biri ayrıca misafirperver konuklarına çok nazik davranıyor
özgül çınarbay|18 Ocak 2010 Pazartesi Saat : 20:03
2
sizden allah razi olsun bütün arkadaslarim sizin tariflrinizi deniyo ve cok detayile anlatiyorsunuz ve ölsüyle oldugu icin kolay yapabiliyoruz gercek den cok bey efendi ve sakaci siniz sizi hergün tvde beyenerek izliyoruz ve tariflerinizi aliyoruz tese
emel tasdan|17 Şubat 2010 Çarşamba Saat : 16:43
#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker