close

Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Çorba Tarifleri


Bulguru bir kaba alarak üzerine sıcak su ekleyip streç film ile kapatıp demlendirin

Malzemeler :
 • 2 Su B. İnce Bulgur
  2 Çorba K. Domates Salçası
  1 Tatlı K. Biber Salçası
  1 Tutam Yeşil Soğan
  1 Tutam Maydanoz
  Turşu
  Nar Ekşisi
  Soya Filizi
  Renkli Yeşillik
  Çeri Domates
  Tuz
  Karabiber
  Zeytinyağı
Hazırlanışı

Bulguru bir kaba alarak üzerine sıcak su ekleyip streç film ile kapatıp demlendirin. Diğer tarafta yeşillikleri doğrayın. Üzerine dmelenmiş bulguru, salçaları, nar ekşisi, tuz, karabiberve zeytinyağını koyarak iyice karıştırın.

Servis tabağının altını renkli yeşillik ve soya filizi ile kaplayıp kısırı üzerine dökün. Çeri domates ile süsleyerek servis edin.

afiyet olsun
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
#
Yorum Ekle
Adınız Soyadınız
 
Email Adresiniz
Yorumunuz

Yorumlar
1
süper görünüo en sevdğm salata türlernden bri ztn turşu koyuydk bztn gerçktn gzl bii tat
SibeL dErEcİ|24 Ocak 2010 Pazar Saat : 14:57
2
canım e7ok nefis olmuş.valla ingilizcen yokmuş ama tafiri gfczel tututurmuşsun ki bf6ylesine nefis gf6rfcnfcyor.ellerine sağlık becerikli arkadaşım benim not:f6znurcuğumun ben bu keki cup cup yerim yorumuna o kadar gfcldfcm ki anlatamam.hala gfclfcyorum:))
BplxEnTul|17 Nisan 2012 Salı Saat : 18:31
3
halimea diyor ki:f6rgfc f6rebilirim, dantel yaiabilprim ama oğluma f6rdfcğfcm oyuncak havue7 aylardır yarım, sapına bir yaprak f6remedim. Kendi sf6kfcğfcmfc dikecek kadar dikiş bilirim, ama kopan dfcğmeleri dikmesi ie7in hep bakıcıdan ricada bulunuyorum. Yemeklerimde fena değil, ama hafta sonları dışardan sf6ylemeyi huy edindim. Temizliğin alasını yaparım, ama temizlike7iye alışınca temizlendikten sonraki birkae7 gfcn ev temiz oluyor diğer gfcnler temizlik gfcnfcnfc beklemekle gee7iyor. anlayacağıni TEMBELİM, DdcZENSİZİM, senden e7ok daha acınacak haldeyim. c7alışmadığım zamanlarda da bf6yleydim. Mutfak tezgahını toplayıp yemek hazırlamak ie7in kocamın işten df6nmesini bekliyordum. Bebek hie7 mfcsade etmiyordu ya! ( Gere7i bebeğim zor bir bebek). Ama şimdi bakıcı bizimki uyurken tezgahı topluyor ortalığı topluyor, mutfağı oturma odasını sfcpfcrfcp toz alıyor. Kendi adıma kendime e7eki dfczen vermeliyim. Arkamı toplayan kocamın dfczenli temiz bir evde yaşamaya, bebeğimin temiz dfczenli bir evde bfcyfcyfcp annesinin dfczenli bir anne olduğuna inanmaya hakkı var. (bazen eşime bir de kız doğuracağımı,oğlu ile kendisinin benle kızımın arkasını toplayacanı sf6yleyip şımarıyorum. Sanırım iyiniyetleri suistimal ediyorum:)
TTFsBeFicUNalBcPYS|08 Ağustos 2012 Çarşamba Saat : 15:07
#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker