Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Etli Yemek Tarifleri


Güvecin zeminine kuzu kaburgaları yerleştirin. Biberleri ve soğanları doğrayın. Patatesleri soyun ve elma dilimi doğrayın.

 
Malzemeler :

Yarım Kg. Kuzu Kaburga
750 Gr. Patates
2 Soğan
5 Diş Sarımsak
1 Çorba K. Biber Salçası
1 Çorba K. Biberli Tuz
3 Biber
4 Domates
Zeytinyağı
Tuz
Tane Karabiber
Su

 
Hazırlanışı :

Güvecin zeminine kuzu kaburgaları yerleştirin. Biberleri ve soğanları doğrayın. Patatesleri soyun ve elma dilimi doğrayın.

 

Domatesleri de doğrayın. Kuzu etinin üzerine doğranmış soğanı, biberi ve patatesi koyun. Biberli tuzu ve salçayı koyun.

 

Domatesleri üzerine ilave edin. Yağını, tuzunu ve biberini atın. Üzerini önce yağlı kağıtla ardından alüminyum folyoyla kapatın. Ocakta pişmeye bırakın.

afiyet olsun
 
Etiketler :
 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
#
Yorum Ekle
Adınız Soyadınız
 
Email Adresiniz
Yorumunuz

Yorumlar
1
Oktay Ustam sizden kaburga dolması arifi istiyorum. Teşekkürler
Tarık Demiryakanoğlu|01 Eylül 2010 Çarşamba Saat : 02:46
2
d6ZLEM diyor ki:merak etme elife7im ilk yazan ben olucam sanırım ama şimdi aadkmarn bende bendeee diye yfckselen sesleri duyar gibi olucaksın . Evet bende ayyynen dediğin gibiyim fcstelik ben gfczel yemek yapan ailede de nam salmış evet f6zlemin sofrası e7ok gfczeldir denen biriydimmm, biriydim diyorum e7fcnkfc artık f6yle fcşengee7 oldum ki hele ki 2. e7ocuktan sonra hepten dağıttım , bende dediğin gibi aman karnımız doysun diye yemeği gee7iştiren ( yani sağlıklı ama sıradan yemekler yapan ) elini hie7birşeye sfcrmeyen bir hatun oldum e7ıktım . 2. den sonra baktım olmuyor hem iş hem e7ocık hem ev evi fcstfcmden attım her hafta kadın gelip temizliyor birgfcn fctfclerim yapılyor bana sadece yerleştirmek kalıyor. Ne gfczel dimi ama ben aslında rahatsızım evimin bu kadar benden e7ıkıp başkaları tarafından hallediliyor olmasından aslında rahatsızım bende kendimi artık becerikli hissedemiyorum ayhh ne oldu bf6yle sabah sabah ne ie7imi df6kesim varmış neysee sonue7 : yalnız değilsin al bende de okadar
BzfdkTWoYDOEgW|09 Mart 2012 Cuma Saat : 01:22
#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker