Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Haberler


Reklâm arası sohbet ederken sahurda sadece hurma yediğini, üzerine de süt içtiğini söyledi.
Yıllardır ekranlarda olup da hiç bıkmadan yılmadan süper bir tempoda harika yemekler yapan gönlü zengin iyi mi iyi bir insan 'Oktay Aymelek'
a

Yeşil Elma programını bilmeyen yoktur sanırım. Hem konuk ağırlıyor hem beraber yemek yapıyorlar. Eğlenceli, komik ve harika yemeklerin yapıldığı bir program. Bu kadar övgüyü sadece Oktay usta için değil tüm ekibine gönderiyorum. Çok sevdiğim arkadaşım yapımcı Filiz Erdoğan, yönetmen Filiz Beştepe hepsi çok iyi ve işlerini titizlikle yapıyor. Oktay usta bence çok şanslı böyle güzel, donanımlı bir ekibe sahip olduğu için.

Çok keyif alarak gittiğim bir yer, ne zaman çağırsalar programa katılıyorum ve bir sürü hediyelerle eve dönüyorum daha ne olsun süper.


Yemeklerini yapanlar da söylüyor tarifler birebir uyuyor. İşin en ince ayrıntısına kadar anlatıyor, püf noktaları da verince tadından yenmiyor Yeşil Elma.


Evde maydanoz, domates, biber, nane yetiştirebilirsiniz diyerek, o kadar güzel bir bahçe yapmış ki imrenmemek elde değil.  Babasının da usta bir aşçı olduğunu duymuştum. Serde Bolulu olmak var tabii ve baba mesleği. Geçirilmiş birçok güzel ve aynı zamanda zor günler var elbette ama neticede tecrübelerin birleşmesiyle ustaların ustası Oktay usta çıkmış işte var mı ötesi.


10 yıl hiç ara vermeden ekranlarda olmak kolay iş değil. Bu başarının arkasında Oktay ustaya destek olan ve arkasında olan Samanyolu televizyonu da var. Oktay ustayı ellerinde tutmayı başarabilmişler. Eşi ve kızlarına da çok sevgiler gönderiyorum. Tüm erkek şefler gibi acaba Oktay ustaya da 'Evde yemek yapmaz mısın' diye sordum. Cevap süperdi. 'Gerekirse yaparım eşime yardım ederim' dedi.


Reklâm arası sohbet ederken sahurda sadece hurma yediğini, üzerine de süt içtiğini söyledi.


'Böylece  hem çok yemeden zayıf kalabiliyorum hem de gün içinde enerjim bitmiyor' diyerek tiyo verdi. Ve ekledi 'Ben Ramazan'da kilo veririm.'


İşte kilo almak istemeyenler Oktay usta formülünü uygulayacak.


Benden bir gün önce doğmuş Oktay ustayla (27 eylül) aynı burçtayız. Terazi hem güzel yemek yapar hem detaycıdır hem başarılı olur yaptığı işlerde. Ama bu işlerin burçla alakası yok sanırım. İyi bir insan olmak yatıyor işin özünde hani eskiler derya 'Hamuru iyi'


Evet tüm ekibe, kameraman arkadaşlara, yardım eden güzel kadınlara, herkese çok teşekkürler ve kocaman öpücükler.


Besmeleyle çıktım yola  
Selam verdim sağa sola  
A benim ağalarım  
Ramazanınız mübarek ola
Yedikleriniz 
Afiyet, bal, şerbet ola...

Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
#
Yorum Ekle
Adınız Soyadınız
 
Email Adresiniz
Yorumunuz

Yorumlar
1
cokk begemdim
hafize goktepe|15 Mart 2012 Perşembe Saat : 19:28
2
Beauty.!!!! Calgary no less....Indian givers no less..Fathers day no less.Happy Fathers Day to all expect the Lie Conceal Fabricate Stephen Harpster whose capacity to Lie Conceal Fabricate is only exceeded by his capacity to bribe politicians and to be incompetent and corrupt.....and to present that very image of Canada to the rest of the world.
pghknQgsgqMNvTKUCM|30 Mayıs 2012 Çarşamba Saat : 09:06
#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker