Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Haberler


Oktay Usta, Yıldırımhan İlköğretim Okulu'nun geleneksel olarak düzenlediği veliler arası 2. Yemek Yarışması'nın onur konuğu oldu.
Özel Yıldırımhan İlköğretim Okulu'nun Davetlisi Olarak Mersin'e Gelen Yemek Sunucusu Oktay Aymelek, Yarışmacılara Yemek Şovu Yaptırdı.
 
a
 

Özel Yıldırımhan İlköğretim Okulu'nun davetlisi olarak Mersin'e gelen yemek sunucusu Oktay Aymelek, yarışmacılara yemek şovu yaptırdı.

Samanyolu Televizyonu'nda yemek programı sunan Oktay Usta, Yıldırımhan İlköğretim Okulu'nun geleneksel olarak düzenlediği veliler arası 2. Yemek Yarışması'nın onur konuğu oldu. Çok sayıda kişinin katıldığı yarışma programı üç saat sürdü. Oktay Usta yarışma programı boyunca hem sunuculuk yaptı hem de sahnede öğrenci velilerine yemek şovu yaptırdı.

Öğrenci velilerinden Vali Yardımcısı Hüseyin Parlak'ın eşi Öznur Parlak, Akdeniz Kaymakamı Bekir Atmaca'nın eşi Ayşegül Atmaca, İtina Yemekçilik'in baş aşçılarından Ökkeş Gönen, Hasan Yörük ve Abdurrahim İnal'dan oluşan jüri, birbirinden güzel yemekler arasından birinciyi belirlemede oldukça zorlandı.

Yarışmada Şerife Kılıç kestaneli pilavla birinci, Hatice Memiş

yuvalama ile ikinci, Safiye Zeper testi kebabıyla üçüncü, Semra Hamidi kaburga dolması ile dördüncü, Meryem Yavuz ise maklube ile beşinci oldu. Yarışma sonunda dereceye girenlere plaket ve çeşitli hediyeler,tüm katılımcılara ise katılım belgesi verildi.

Daha önce yapılan aşure yarışmasında dereceye giren anneler de ödüllerini aldı. Yıldırımhan Mezunlar Derneği ise Oktay Usta'ya 14 numaralı Yıldırımhan forması hediye etti.

Okul Müdürü Servet Genç, "8 Mart Dünya Kadınlar Günü" kutlamaları çerçevesinde okul aile birliği ve sınıf anneleri komisyonunca geleneksel 2. yemek yarışmasını düzenlediklerini belirtti. Programa öğrenci velilerinin yoğun bir ilgisi gösterdiğini ifade eden Genç, "Yemek sayısını sınırlamak istememize rağmen 48 yarışmacı iştirak etti. Başta yarışmamızı onurlandıran Oktay Usta olmak üzere herkese teşekkür ederiz." diye konuştu. - MERSİN

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
#
Yorum Ekle
Adınız Soyadınız
 
Email Adresiniz
Yorumunuz

#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker