Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Haberler


Ünlü aşçılar "Yemekteyiz"in bir yemek programından çok reyting amaçlı yapılmış bir `şov` programı olduğu görüşünde birleşti.
`Yemekteyiz` yarışması eleştirilse de çok izleniyor.
 
a
 

Dedikodu, tartışma ve yarışmacıların birbirlerini aşağılamalarıyla gündeme gelen Show TV`nin `Yemekteyiz` programını değerlendiren Ayşe Tüter`den ilginç yorum: Bizim insanımız da maalesef dedikoduyu ve çekişmeyi seviyor. Böyle şeyler daha çok ilgi görüyor

Samanyolu`ndan Oktay Aymelek(Oktay Usta), Digitürk`ten (Elmax) Emine Beder, Ayşe Tüter (Türkmax), Sedef İybar ve Star TV`de program yapan Eyüp Kemal Sevinç, `Yemekteyiz`in bir yemek programından çok reyting amaçlı yapılmış bir `şov` programı olduğu görüşünde birleşti. Zaman`dan Yusuf Bülbül`e konuşan uzmanların görüşleri şöyle:

Emine Beder: Amaç reyting

Burada yemek öğretilmiyor. Amaç kesinlikle şov ve reyting. Zaten insanlar da bir şey öğrenmek için izlemiyorlar. Bizim kültürümüzde `eline sağlık` diye bir söz var. Bu cümle burada hiç geçmiyor. Sürekli eleştiri. En çok da insanları yerden yere vurarak yapılan eleştiriler üzüyor. Keşke yemeklerin sorgulandığı bir program olsaydı. Daha öğretici olurdu.

Ayşe Tüter: İzleyici dedikoduyu seviyor

Kesinlikle doğru bulmuyorum. Bizim insanımız da maalesef dedikoduyu ve çekişmeyi seviyor. Böyle şeyler daha çok ilgi görüyor. Keşke imkânımız olsa da ekranda yemek eğitimi versek. Yemekte kıl da çıkabilir, ama bunu gözümüze sokmanıza gerek yok. Mide bulandırıcı...

Sedef İybar: Bu kadar çirkin değiliz

Yemek kültürünü yok eden bu kadar rezil bir şeye insanların ihtiyacı yok. Biz bu kadar çirkin değiliz. Böyle bir sofra kültürümüz yok. Konuşma adabımızın bu kadar aşağı olduğunu düşünmüyorum. Şu an bunları konuşuyor olmak bile onlara prim yaptırır. Keşke bana bir yemek tarifi sormuş olsaydınız.

Oktay Aymelek: Reyting için insanları zehirlemeyelim

Yemek programı değil bir kere. Hoş olmayan davranışlar ekrana yansıyor. Bir de misafirliğin adabını, usulünü yerle bir ediyorlar. Kimsenin kimseye saygısı yok. Gençlere kötü örnek oluyorlar. Yapılan işler normalmiş gibi algılanabilir. Zaten format değişmiş, dedikodu programı olmuş. Faydası yok, zararı var. Reyting için insanlar zehirlenmemeli.

Eyüp Kemal Sevinç: Mutfağımıza katkısı olmaz

Tartışmalar `gelin kaynana` programlarını andırıyor. Yemek kültürümüze bir katkısı yok. Verilen tarifler boş. Reyting amaçlı yapılmış işler, ancak izleyici ilgi gösteriyor. Fazla uzun süreceğini zannetmiyorum.

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
#
Yorum Ekle
Adınız Soyadınız
 
Email Adresiniz
Yorumunuz

#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker