Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Haberler


Oktay Aymelek`in 11 önlüğü hayırsever tarafından yardım muhtaç talebeler için açık artırmaya çıkarıldı.
İzmir Buca`da düzenlenen programda, ünlü aşçı Oktay Aymelek`in 11 önlüğü hayırsever tarafından yardım muhtaç talebeler için açık artırmaya çıkarıldı. Oktay ustanın giydiği 11`inci önlük, açık artırmada hayırsever Birsen Davuçuoğlu tarafından satın alındı.
 
a
 

İzmir Buca`da düzenlenen programda, ünlü aşçı Oktay Aymelek`in 11 önlüğü hayırsever tarafından yardım muhtaç talebeler için açık artırmaya çıkarıldı. Oktay ustanın giydiği 11`inci önlük, açık artırmada hayırsever Birsen Davuçuoğlu tarafından 3 bin 500 liraya satın alındı.

İzmir`in Buca ilçesinde bulunan Gönülver Eğitim ve Yardımlaşma Derneği, Belka Hanımlar Kültür Eğitim ve Yardımlaşma Derneği ile Nevbahar Hanımlar Derneği`nin ortaklaşa düzenlediği `Hanımlar Yemek Yapmada Yarışıyor` konulu program düzenlendi.

Buca Kaynaklarda, Bucalı hanımlar tarafından düzenlenen programa bin 500`in üzerinde bayan katıldı. Program, İzmirli bayanların Türkiye`nin çeşitli yörelerinden 11 çeşit yemeğin yapılmasıyla başladı. Gurme biri bayan dokuz kişiden oluşan jüri, ilk üç ve jüri özel ödülüne layık görülen yemeği seçti.

Jüri, Erzurum yöresinin `hıngel` yemeği ile Zemzem Sağır birinci, Batman yöresinin kurutulmuş malzemelerinden dolma yemeği ile Pakize Çakmaklı ikinci, Kayseri mantısıyla Hatice Karagöz`ü üçüncü seçerken, Kahramanmaraş yöresinin içli köftesiyle de Gülay Terzi`yi jüri özel ödülüne layık gördü.

Jüri seçim yaparken Oktay usta da 60 bayanı salatalıktan lale, portakaldan sepet, pırasadan palmiye gibi yarışmalarda yarıştırarak çeşitli ödüller verdi.

Daha sonra önlüklerin muhtaç talebeler ve aileler yararına açık artırmayla satılmasına geçildi. Açık artırmada ünlü aşçı Oktay Aymelek`in önlükleri en fazla bin 500 lira satıldığını söylemesi üzerine İzmirli hayırsever Birsen Davuçuoğlu tarafından 3 bin 500 liraya satın alınarak derneklere hayır işleri için bağışlandı.

 

oktay usta önlükleri, oktay ustanın önlükleri, oktay ustanın önlük modelleri, oktay ustanın mutfak önlükleri, oktay usta önlük modelleri, mutfak önlüğü modelleri, oktay usta mutfak önlükleri, oktay usta mutfak önlüğü modelleri, oktay usta önlükleri nerden alınır, mutfak önlükleri, mutfak önlüğü modelleri oktay usta, mutfak önlüğü, oktay ustanın mutfak önlüğü modelleri, oktay usta mutfak önlüğü, önlük modelleri, mutfak önlük modelleri, oktay ustanın mutfak önlük modelleri, mutfak önlükleri modelleri, oktayustaönlükleri, oktay usta önlük, oktay ustanin onlukleri, oktay ustanin önlükleri, mutfak önlüğü modeli, oktayustanınönlükleri, oktay ustaönlükleri

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
#
Yorum Ekle
Adınız Soyadınız
 
Email Adresiniz
Yorumunuz

Yorumlar
1
sayın oktay usta bılmıyorum bu msj sıze ulasırmı gorcekmısınız ama ben sızın programınızı fırsat buldukca ızlıyorum cunkı özel bırkıreste ögrt yapıyorum tam gun alısıyorum.bu ayınsonunda ALLAH kısmet ederse evlenecegım ama ben sızın önluklerınızıden ıstym
hatice şenel|05 Eylül 2011 Pazartesi Saat : 19:18
#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker