Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Haberler


Yaklaşık 500 kişinin izleyici olarak katıldığı yemek yarışmada hayranları Oktay Usta`ya büyük ilgi gösterdi.
Samanyolu Televizyonu`nun sevilen programlarından Yeşil Elma`nın yapımcısı ve sunucusu Oktay Usta (Aymelek), Adana Çağlayan Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği tarafından düzenlenen `6. Geleneksel Yemek Yarışması`nda hayranlarıyla birlikte...
 
a
 

Samanyolu Televizyonu`nun sevilen programlarından Yeşil Elma`nın yapımcısı ve sunucusu Oktay Usta(Aymelek), Adana Çağlayan Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği tarafından düzenlenen `6. Geleneksel Yemek Yarışması`nda hayranlarıyla bir araya geldi.

Hayal Balo Salonu`nda düzenlenen yarışmada Adanalı kadınlar hünerlerini gösterdi. Yöresel yemekler, hamur işleri, pastalar ve şerbetli tatlılar kategorisinde 36 yarışmacı birincilik için yarıştı. Birbirinden güzel yemeklerin ve tatlıların yapıldığı yarışmada jüri üyeleri birinciyi seçmekte zorlandı. Yeşil Elma Programı`nın sunucusu Oktay Usta`nın sunduğu programda canlı performans yarışmaları da düzenlendi. Yaklaşık 500 kişinin izleyici olarak katıldığı yarışmada hayranları Oktay Usta`ya büyük ilgi gösterdi.

4 kişilik jüri şerbetli tatlılar kategorisinde Mevlana Tatlısı ile Mebrure Hayta`yı, yöresel yemekler kategorisinde Perde Pilavı ile İnci Gökay`ı, pastalar kategorisinde Vişneli Çağlayan Pastası ile Hacer Ceylan`nı, hamur işleri kategorisinde de Metaz ile Emine Bağca`yı birinci olarak belirledi. Jüri Özel Ödülü`nü ise Nagihan Yardım`ın Kutlu Doğum Pastası`na verildi. Yarışma sonucunda dereceye giren yemekler açık artırmayla misafirlere satıldı. Jüri özel ödülüne layık görülen Kutlu Doğul Pastası`nı izleyicilerden Fatma Acar bin liraya satın aldı.

Adana Çağlayan Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Nuriye Yağcı, yarışmaya katılan bütün bayanlara teşekkür ederken, jürinin birinciyi belirlemede oldukça zorlandığını söyledi. Amaçlarının geleneksel ve yeni keşfedilen lezzetleri ortaya çıkarmak olduğunu ifade eden Yağcı, geleneksel tatların kaybolmaması ve gelecek nesillere aktarılması gerektiğine dikkat çekti.

Programda ayrıca Oktay Usta, 3 dakika yarışmaları düzenledi. Oktay Usta, kendi mutfak önlüğünü de açık artırmayla satışa sundu. Hayranlarıyla bol bol hatıra fotoğrafı çektiren Oktay Usta, program sonunda kitaplarını imzaladı.

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
#
Yorum Ekle
Adınız Soyadınız
 
Email Adresiniz
Yorumunuz

#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker