Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Haberler


Jüri heyeti tarafından göze hitap, lezzet ve sunuma göre yapılan puanlamada birinciler arasında en yüksek puanı alarak Altın Kepçe Yarışması`nda birinci seçildi.
Samsun Beyazinci Kadın Eğitim ve Kültür Derneği`nin düzenlediği `Altın Kepçe Yemek Yarışması` büyük çekişmeye sahne oldu. En güzel yemek yarışmasında tirit yemeğiyle birinci olan Mahiye Yetkin altın kepçenin sahibi oldu.
 
a
 

Samsun Beyazinci Kadın Eğitim ve Kültür Derneği`nin düzenlediği `Altın Kepçe Yemek Yarışması` büyük çekişmeye sahne oldu. En güzel yemek yarışmasında tirit yemeğiyle birinci olan Mahiye Yetkin altın kepçenin sahibi oldu.

Özel Feza Eğitim Kurumları, Zafer Yemek ve Mediva Hastanesi sponsorluğunda Büyük Samsun Otel`de, Yeşil Elma programı yapımcısı ve sunucusu Oktay Aymelek`in koordinesinde gerçekleştirilen Altın Kepçe Yemk Yapma Yarışması`nda ev hanımlarının yaptığı yemekler, jüri heyetine sunuldu.

Yarışma öncesi açıklamada bulunan Beyazince Derneği Başkanı Ayşe Yılmaz, `Farklı bir şey olsun istedik, dostlarımız hayırda yarıştıkları gibi yemekte de yarışsın diye bu etkinliği düzenledik.` dedi.

Selam, sevgi, iyi niyet, hoşgörülü davranışların samimiyeti arttırdığını belirterek misafirlere hitap eden Ayşe Yılmaz, `Dostluklar kuralım, doyasıya değil, ölesiye olsun. Sevelim, sevilelim dünya kimseye kalmaz. Sizleri her zaman yanımızda ve yakınımızda görmek istiyoruz.` diye konuştu.

Konuşmaların ardından platforma çıkan Moğolistanlı 4 kız öğrenci, Türkçe olarak kendilerini tanıttıktan sonra ilahiler söyledi. Türkiye`ye gelmeden önce Türkleri farklı düşündüklerini belirten öğrenciler, `Türkler çok sıcakkanlı insanlar. Bize çok iyi davranıyorlar. Türkiye`ye gelmeden önce böyle düşünmüyorduk. Ülkemize gittiğimizde uluslararası birlik, beraberlik ve dostluğun sağlanması için çalışmalarda bulunacağız. Türkiye`yi halkımıza anlatacağız` şeklinde konuştu.

50 YEMEK ARASINDAN TİRİT YEMEĞİ BİRİNCİ OLDU

Konuşmaların ve açılış etkinliklerinin tamamlanmasının ardından yaklaşık 50 yemek arasından finalde yarışmaya hak kazanan yemekler görücüye çıktı. Finale kalan 15 yemek arasından birincileri, Oktay Aymelek ile Zafer Yemek Fabrikası aşçıbaşı Ayhan Demir ve Büyük Otel aşçıbaşı Cemalettin Ceylan`dan oluşan jüri heyeti tarafından seçildi. 3 dalda yapılan yarışmada birinciliğe, sıcak yemek dalında tirit yemeği ile Mahiye Yetkin, hamur işi dalında Havva Çelebi, tatlı dalında ise Laz böreğiyle Serap Şahin seçildi.

Jüri heyeti tarafından göze hitap, lezzet ve sunuma göre yapılan puanlamada birinciler arasında en yüksek puanı alarak Altın Kepçe Yarışması`nda birinci seçilen Mahiye Yetkin, altın kepçeyi almaya hak kazandı.

Yaptığı Laz böreğiyle yarışmanın finalisti olan Mahiye Yetkin`e ödül olarak altın kepçe verilirken, dereceye giren diğer yarışmacılar ise çeşitli hediyelerle ödüllendirildi.

Programın son bölümünde ise Oktay Aymelek, etkinliğe gelen misafirler arasında da eşitli yarışmalar yaptırarak, birincilerine hediye takdim etti. Davetlilerin yoğun ilgisiyle karşılaşan Oktay Usta, kadınlara yemek yapmanın püf notlarını da anlatarak, bilgi verdi.

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
#
Yorum Ekle
Adınız Soyadınız
 
Email Adresiniz
Yorumunuz

#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker