Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Haberler


Büyükşehir Belediyesi sınırları içerisindeki ilçelerde gerçekleştirilen yemek yarışmasında, Oktay Usta Juride yerini aldı.
Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 4.sü düzenlenen 'Sakarya Yemek Yarışması', sonuçlandı. Ana yemek ve tatlı kategorilerinde birincilere ödülleri verildi. Etkinlik rekli görüntülere sahne oldu.
 
a
 

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 4. sü gerçekleştirilen 'Sakarya Yemek Yarışması' Orman Park'ta gerçekleştirilen muhteşem bir finalle sonuçlandı. Nisan ayında başlayan ve ilk olarak Büyükşehir Belediyesi sınırları içerisindeki ilçelerde gerçekleştirilen yemek yarışmasında, ilçelerde dereye girenler büyük finalde yarıştı. Yarışma, ana yemek ve tatlı kategorilerinde gerçekleştirildi. Final yarışmasının jüri üyeliklerini; Nesrin Duran, Maide uslu, Ayşe Kazancıoğlu, Gülsen Yıldız, Sevda Arslan, Kevser Aydoğan, Emel Çelikel, Yıldız Beşer ve Emine Yazıcı yaptı. Jüride ayrıca; Samanyolu TV'de yemek programı yapan ünlü aşçı Oktay Aymelek'te (Oktay Usta) yer aldı.

DERECEYE GİRENLER ÖDÜLLENDİRİLDİ

Yemek yarışmasının finalinde, ana yemek kategorisinde; 'Ekşili Sulu Köfte' ile Serdivan'dan Fatma Civan birinci, 'Testi Kebabı' ile Erenler'den Sümeyye Süpürgeci ikinci ve 'Diyarbakır Dolma' ile Ferizli'den Hacer Çınar üçüncü oldu. Büyük çekişmenin yaşandığı tatlı kategorisinde ise; 'Adı Bende Saklı' ile Geyve'den Öznur Özten birinci, 'Uhut' ile Arifiye'den Arife Dönmez ikinci ve 'Sütlü Kadayıf' ile Yenikent'ten Mübeccel Temiz üçüncü oldu. Yarışmada birinci olanlar buzdolabı, ikinci olanlar bulaşık makinesi ve üçüncü olanlar ise çamaşır makinesi ile ödüllendirildi.

ZENGİN YEMEK KÜLTÜRÜNE SAHİBİZ

Yemek yarışmansın finaline Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Duran'da katıldı. Yarışmada dereceye girenlere ödüllerini veren Başkan Duran, jüri üyelerine ve katılan bütün yarışmacılara teşekkür belgesi verdi. Böyle yarışmaların Sakarya'nın zenginliğini ortaya çıkardığını söyleyen Başkan Aziz Duran, "Yemek yarışmasının bu yıl 4.sü'nü düzenledik. Artık bu yarışmamız geleneksel hale geldi. Böyle organizasyonları belediye olarak çok önemsiyoruz. Çünkü bu tür etkinlikler bizim kültürümüzün zenginliğini ortaya çıkartıyor. Bu yarışmada dereceye girenleri kutluyorum, katılan ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum' diye konuştu.

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
#
Yorum Ekle
Adınız Soyadınız
 
Email Adresiniz
Yorumunuz

#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker