Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Haberler


Finikeli kadınlar, Oktay Usta eşliğinde en güzel yemeği yapmak için yarıştı. Oktay Aymelek'in bir arzusu daha gerçek oldu.
Samanyolu Televizyonu'nda yayınlınan Yeşil Elma programıyla tanınan Oktay Aymelek(Oktay Usta) Finikeli kadınların yemek yarışmasına katıldı. Oktay Usta, en lezzetli yemeği yapan yarışmacıya çeşitli hediyeler verdi. Finike'yi çok beğendiğini belirten ünlü Aşçı, portakalı daldan koparıp yemenin mutluluğunu da yaşadı.
 
a
 

Antalya'nın Finike ilçesi Aquapark alanında yapılan şenlik havasındaki yarışmayı Deniz Yıldızı Kültür ve Yardımlaşma Derneği (DYKYD) düzenledi. Onlarca ev hanımının hünerli ellerinden yapılan yemekler jüri tarafından dereceye kondu. Çeşitli meslek dallarından ve ev hanımlarından oluşan 16 jüri heyeti en lezzetli yemeği seçmekte zorlandı. Çorba, et yemekleri, sebze ve tatlı olmak üzere 4 dalda yarışma yapıldı. Çorbada patlıcan, et yemeğinde mantı, sebzede de enginar dolması gruplarında birinci oldu. Tatlıda ise 2 birinci çıktı. Birincilere Oktay usta tasarımı fırınlar verilirken, ikinci ve üçüncü olanlara da çeşitli beyaz eşyalar hediye edildi.

Oktay Usta, programda 12 mutfak önlüğünü dernek yararına açık arttırma ile sattı.

"BU DİLEĞİM DE GERÇEK OLDU"
Oktay Aymelek'in bir arzusu da gerçek oldu. Antalya'nın narenciye deposu olan Finike portakalıyla meşhur bir ilçe. Finikeye gideceğini günler öncesinden duyuran Oktay Usta, dalından portakal kopartıp yemek nasib olacak mı? diye duyurmuştu. Deniz Yıldızı Derneği de bu arzuyu duyduğundan meşhur ustaya sürpriz yaptı. Programın sonunda Oktay Ustayı portakal bahçelerine götüren dernek yetkilileri arzusunu gerçekleştirdi. Dalından kopartıp yediği portakalları çok lezzetli bulduğunu belirten Oktay Usta, "Çok arzu ediyordum, acaba dalından portakal kopartıp yiyebilir miyim diye. Bu dileğim de gerçek oldu. Portakallar dalından koparıp yemek çok daha lezzetli." diye konuştu.

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
#
Yorum Ekle
Adınız Soyadınız
 
Email Adresiniz
Yorumunuz

Yorumlar
1
Yes, Jimmy FinMin, the economy is craiknng right along. Like the North Star, bright in the sky! June 11 - Bloomberg (Theophilos Argitis): "Canadian industrial companies used less of their production capacity last quarter than at any time in the past 15 years, as auto manufacturers and lumber mills slowed production. The proportion of plants in use fell to 79.8%..."LP
lzomldamNhSHRxRPJ|30 Mayıs 2012 Çarşamba Saat : 08:37
#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker