Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Haberler


Yeşil Elma programının sevilen yapımcısı ve sunucusu aşçı Oktay Usta (Aymelek)’nın yönettiği yarışmaya kadınlar büyük ilgi gösterdi.
Antalya’nın Serik ilçesinde düzenlenen yemek yarışmasında kadınlar hünerlerini sergiledi.
 
a
 

Samanyolu Televizyonu'nda yayınlanan Yeşil Elma programının sevilen yapımcısı ve sunucusu aşçı Oktay Usta (Aymelek)’nın yönettiği yarışmaya kadınlar büyük ilgi gösterdi.

Yaklaşık 2 bin kişinin katıldığı yarışma programında, Çorba, et yemekleri, sebze yemekleri ve tatlı olmak üzere dört ayrı kategorilerinde toplam 41 kişi yarıştı. Serik Eğitim Gönüllüleri Derneği tarafından Belediye Düğün Salonu’nda düzenlenen programda Oktay Usta yarışmaya katılan kadınlara portakal kabuğundan gül, salatalıktan lale, pırasadan palmiye ağacı gibi küçük yarışmalar yaptırdı. Zaman zaman yaptığı esprilerle de salondakileri güldüren Oktay Usta programın yoğun ilgi görmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Yarışma sonunda Oktay usta için özel olarak üretilen 10 tane mutfak önlüğü açık artırma usulüyle satışa sunuldu. Program boyunca giydiği önlük ise ihtiyaç sahibi öğrenciler yararına 50 TL'den başlayıp, kıran kırana süren çekişmeler sonucu 575 TL’ den alıcı buldu. Yapılan değerlendirmeler sonucunda Çorba dalında kelle paça çorbası ile Dudu Kilit, sebze yemekleri dalında enginer yemeğiyle Özlem Çetin, et yemekleri dalında tandır yemeği ile Gülsüm Bankoğlu, tatlılarda ise haşhaşlı revani tatlısı ile Gülsüm Kumbul birinci oldu. Yapılan yemeklerin fakir öğrenciler yararına satışa çıkarıldığı program sonunda Oktay Usta kitaplarını imzaladı.

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
#
Yorum Ekle
Adınız Soyadınız
 
Email Adresiniz
Yorumunuz

Yorumlar
1
a healthy salad with help from a food bssnieus owner and published author in this free video series. Spring cucumber salad involves parsley, chives and green onions in addition to the cucumbers. Make plication/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="425" height="355"> Spring cucumber salad
EJQWRzkPIOgSm|27 Aralık 2012 Perşembe Saat : 14:31
#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker