Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Tavuklu Yemek Tarifleri


Yağlı kağıdı 1 metre boyunda 3 parça kesiyoruz. Üst üste farklı açılarla koyuyoruz. Temizlenmiş tavuğu ortasına koyuyoruz.

www.oktayustam.com

Malzemeler :

Sebzeli Biberiyeli Kağıtta Bütün Tavuk

1 Bütün Organik Tavuk
2 Kabak
2 Patlıcan
1 Havuç
1 Soğan
3 Dal Biberiye
Tuz
Değirmen Karabiber
Sıvıyağ
Yağlı Kağıt

HazırlanışıYağlı kağıdı 1 metre boyunda 3 parça kesiyoruz. Üst üste farklı açılarla koyuyoruz. Temizlenmiş tavuğu ortasına koyuyoruz. Tuz ve karabiberi tavuğun içine ve dışına serpiyoruz.Tavuğun iç kısmına biberiyeleri koyuyrouz. Patlıcan, kabak ve havucu jülyen kesim doğrayıp tavuğun kenarlarına koyuyoruz. Sebzelerin üzerine tuz ve karabiber serpiyoruz.Kağıtları ortaya doğru birleştirip plastik bir bağ ile bağlıyoruz. Fırın tepsisine koyuyoruz. Önceden ısıtılmış 200 derece fırında pişiriyoruz.Piştikten sonra kağıdını kesip servis ediyoruz.

afiyet olsun
Video
Oktay Usta Yemek Tarifleri Konuğu
 

Oktay Usta'nın bugünkü konuğu; İnci Ertuğrul

Menümüzde; Yer Fıstıklı Çilekli Kurabiye tarifi, Yaza Veda Dolması tarifi , Sebzeli Biberiyeli Kağıtta Bütün Tavuk tarifi, Cevizli Kekli Baklava tarifi, Patatesli Kaşarlı Kıvrık Börek tarifi ve içinizi ısıtacak çok güzel bir sohbet var.

 

Konuğumuz İnci Ertuğru; Trabzon Akçaabat’ta doğan İnci Ertuğrul ilk, orta ve lise eğitimini Akçaabat’ ta tamamladı. Karadeniz Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü mezunu olan Ertuğrul TRT’nin açmış olduğu ‘Spikerlik’ sınavıyla mesleğe adım attı.

TRT’deki eğitiminin ardından Türkiye’nin ilk özel radyosu olan Rdayo Anki’de 3 yıl program sunucusu ve yapımcısı olarak görev aldı.Bu dönemde Jülide Gülizar, Tuna Huş gibi usta isimlerden meslek içi eğitim almaya devam etti. Aynı dönemde TRT GAP’ta çeşitli programlarda sunuculuk yaptı.1993 yılında TGRT’nin kuruluşuyla birlikte çalışma hayatına İstanbul’da devam eden Ertuğrul 3 ay Londra_Reuters binasından gerçekleştirilen yayınlarda görev aldı. ‘Hayırlı Günler’ adlı sabah canlı yayın kuşağı, ‘Gençlerle’ adlı tartışma programlarının sunumunun yanında radyo programcılığını da sürdürdü…Ardından Haber merkezinde ‘Spiker’ olarak görev alan İnci Ertuğrul pek çok özel yayının da sunuculuğunu gerçekleştirdi. Türkiye Gazetesinde ‘İnci Ertuğrul ve Renkler’ adlı sayfada 4 yıl yazılar yazıp röportajlar yapan Ertuğrul, 3,5 yıl boyunca sosyal konuların ele alındığı ve kayıp insanların arandığı ‘İnci Ertuğrul Sizin Sesiniz’ adlı programla yeniden program sunuculuğuna dönüş yaptı. 678 kayıp insan bulunarak bir rekora imza atılan program TGRT_FOX_FLASH ve son olarak da STAR TV’de yayınlandı. Bir süre televizyona ara veren İnci Ertuğrul bu dönemde özel bir üniversitede dersler vermeye başladı.CİNE 5'de ‘İnci Ertuğrul ile Rengarenk’ adlı kadın kuşağının yayınını gerçekleştiren Ertuğrul halen TRT Haber’de ‘İnci Ertuğrul ile Haber Tadında’ adlı programı sunmakta ve öğretim görevlisi olarak çalışmayı sürdürmektedir. Evli olan İnci Ertuğrul bir kız çocuk annesidir.


www.oktayustam.com 'da lezzetli ve pratik tariflerin yani sira hos bir sohbet sizleri bekliyor...

 
Etiketler

Yer Fıstıklı Çilekli Kurabiye tarifi, Yaza Veda Dolması tarifi , Sebzeli Biberiyeli Kağıtta Bütün Tavuk tarifi, Cevizli Kekli Baklava tarifi, Patatesli Kaşarlı Kıvrık Börek tarifi, inci ertugrul kimdir?, inci ertugrul nerede, inci ertugrulun çocukları, inci ertugrulun kızı, inci ertugrulun ailesi, inci ertuğrulun annesi, inci ertugrul kimdir

Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
#
Yorum Ekle
Adınız Soyadınız
 
Email Adresiniz
Yorumunuz

#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker