Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Soğuk Tatlı Tarifleri
Sütü tencereye koyup ocağın üstün alıyoruz. Şeker ve irmiği ekliyoruz. Vanilyayı katıp sürekli karıştırarak koyu bir kıvama alana kadar pişiriyoruz.

www.oktayustam.com

Malzemeler :

Oktay Usta Muzlu Bisküvili İrmik Tatlısı Tarifi

1 Lt. Süt
1 Su B. Toz Şeker
6 Çorba K. İrmik
1 Yumurta Sarısı
1 Çorba K. Vanilya
2 Pk. Kakaolu Bisküvi
2 Muz
1 Tatlı K. Tarçın
1 Su B. Fındık

Hazırlanışı :

Sütü tencereye koyup ocağın üstün alıyoruz. Şeker ve irmiği ekliyoruz. Vanilyayı katıp sürekli karıştırarak koyu bir kıvama alana kadar pişiriyoruz.Kakaolu bisküvinin bir paketini borcamın tabanına diziyoruz. Kremayı bisküvilerin üzerine döküyoruz. Ilımaya bırakıyoruz. Ilıdıktan sonra, muzları doğrayıp üzerine diziyoruz.Tarçın, fındık ve diğer bisküvileri robotta parçalayıp toz haline getiriyoruz. Muzun üzerine serpip buzdolabından dinlendirdikten sonra servis ediyoruz.

afiyet olsun
Video
 

Bugünkü konuğumuz; Hülya Aydın HanımdırMenümüzde; Ispanaklı Isırganlı Gözleme, Muzlu Bisküvili İrmik Tatlısı, Karnıbaharlı Kaşık Köftesi, Portakallı Halka Tatlısı ve Balık Kokoreç var.Konuğumuz Hülya Hanım;
Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuarı Tiyatro - Oyunculuk Bölümü mezunudur.


Görev Durumu;


Devlet Tiyatrosu’nda Oyunculuk. (1992-93)
TRT Seslendirme Sanatçılığı (1992-98)
TRT Program Yapımcılığı (1993)
TRT Ankara Haber Muhabirliği (1993-94)
TRT Haber Merkezinde Hava Durumu Sunuculuğu (1994-97)
TRT Yapımcılığı ve Sunuculuğu (1994-98)
TGRT İstanbul Haber Spikerliği (1998-2002)
SKYTÜRK haber spikerliği (2003-2004)
TV8 Haber Program Yapımcılığı ve Sunuculuğu (2004) “Hülya Aydın ile Gün Ortası”
TV8 Kadın Kuşak Program Yapımcılığı ve Sunuculuğu (2004-2006) “Hülya Aydın ile Yeni Vizyon”
Digitürk Elmax’da haftaiçi hergün yayınlanan “Hülya Aydın’la Hayata Dair” isimli kuşak programını hazırlayıp sundu. (2007)
Digitürk Türkmax’ta haftaiçi hergün yayınlanan “Hülya Aydın’la Hayata Dair” isimli kuşak programını hazırlayıp sunuyor.
İstanbul Kültür Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi İletişim Sanatları Bölümü’nde öğretim görevlisi.
Diyalog Anlatım-İletişim okulunda eğitmen.VERDİĞİ EĞİTİMLERSöyleyiş Ve Ses Bilgisi
İletişimde Etkili Konuşma
Topluluk Önünde Konuşma
Fonetik, diksiyon, mimik, rol, oyunculuk.
İşletme Karakterine İletişimsel Destek
Spikerlik, Sunuculuk Teknikleri
TV ProgramcılığıALDIĞI ÖDÜLLER


Yapım yardımcılığı ve sunuculuğunu yaptığı ve Türkiye’de büyük ses getiren “Batmayan Güneş Zeki Müren” belgeseli ile TRT kurumuna Cengiz Polatkan Özel Ödülünü kazandırdı.


TV8 “Hülya Aydın’la Yeni Vizyon” isimli sabah kuşağı programı Magazin Gazetecileri Derneği’nin düzenlediği yarışmada TV oskarı olarak adlandırılan Altın Objektif Ödülünü kazandı. Hülya Aydın’ın hazırlayıp sunduğu bu program halk oylamasıyla 2005 yılının “EN İYİ SABAH KUŞAĞI PROGRAMI”seçildi.


Hülya Aydın’ın hazırlayıp sunduğu “Hülya Aydın’la Yeni Vizyon” Özel Radyo Televizyon Yayıncıları Derneği tarafından da yine halk oylamasıyla 2005 yılının “En iyi Sabah Kuşağı Programı”seçildi.


Hülya Aydın ayrıca pek çok sivil toplum örgütü, vakıf ve dernek çalışmalarına programlarında verdiği destek ve ilgiden ötürü sayısız plaketlerle de ödüllendirildi.


HAZIRLAYIP SUNDUĞU BAZI TV PROGRAMLARITRT İstanbul Televizyonu bünyesinde gerçekleştirilen ve 2 yıl süreyle her hafta yayınlanan “Genç Başarı”adlı insan öykülerini anlatan bir magazin, aktüalite programını hazırlayıp sundu. Mesleğinde ön plana çıkmış Türkiye’nin en ünlü kişileriyle röportaj yaptı. Cem Yılmaz, Yılmaz Erdoğan, Ceylan Pirinçcioğlu, Naim Süleymanoğlu, Sertab Erener, Savaş Ay, Bedri Baykam, Süheyl-Behzat Uygur gibi..1.Uluslararası Pamukkale Müzik ve Kültür Festivali Ulusal ve Uluslararası Şarkı Yarışması sunuculuğunu yaptı. Aynı yarışmayı 2 yıl yine sundu Melih Kibar ile... Yarışma sonrası İtalya Tv’lerinden teklifler aldı. 13. Kuşadası Altın Güvercin Şarkı Yarışması’nı Halit Kıvanç ile birlikte sundu. Kıbrıs Yeşil Hat Konseri Sunuculuğu (Türk-Rum buluşmasının gerçekleştiği Burak Kut-Sakis Ruva konseri) “Ankara Rüzgarı” isimli müzik-eğlence programının sunuculuğu (TRT Ankara TV) “Ayışığı” isimli talk show programının yapımcılığını ve sunuculuğunu yaptı.TRT’nin ilk magazin programı olan “Olur Olmaz”ı hazırlayıp sundu. Bu arada TRT Ankara Televizyonu bünyesinde gerçekleştirilen pek çok festival, halk konseri, çeşitli kuşak programları da sundu.


Türkiye’de büyük ses getiren “Batmayan Güneş Zeki Müren” belgeselinin sunuculuğunu ve yapım yardımcılığını yaptı. Sanat Güneşi Zeki Müren ile Türkiye’de son röportajı Hülya Aydın yaptı. Zeki Müren’in 6 yıl aradan sonra ilk kez evine kabul ettiği ve adına “Mimozam” dediği sunucu oldu. Tüm Türkiye bu olayı konuştu. Bu belgesel ödül aldı.

 

“Batmayan Güneş Zeki Müren” belgeseli çok ilgi görünce Sanat Güneşi Zeki Müren’in özel isteği ile TRT İzmir stüdyolarında yapılan “Batmayan Güneş Zeki Müren Özel Eğlence Programı”nın sunuculuğunu yaptı. Bu program içinde yer alan ve Zeki Müren için yapılan ödül töreni anında Zeki Müren “Mimozam” dediği sunucusu Hülya Aydın’ın ellerini tutarak hayata gözlerini yumdu. (Eylül 1996)CNNTÜRK’te “Oradaydım” isimli belgeselde Hülya Aydın Zeki Müren’i anlattı, çok özel anları seyirciyle paylaştı. Bu çalışma çok beğenildi.Zeki Müren’in ölümünden sonra yine bu büyük sanatçı için hazırlanan bir başka belgeselin "ARDINDAN" sunuculuğunu ve yapım yardımcılığını yaptı.1998 yılında özel kanallardan pek çok teklif aldı ve TRT’deki görevinden istifa edip TGRT İstanbul’a haber spikeri olarak transfer oldu.


1998-2004 yılları arasında pek çok özel kanal ve haber kanalında; depremler, seçimler, savaşlar derken Türkiye ve dünya gündemini etkileyen sıcak gündemin tam göbeğinde haberci kimliği ile ekranlarda yer aldı.


TV8’de kendisinin hazırlayıp sunduğu “Hülya Aydın İle Gün Ortası” isimli haber programında yaptığı özel röportajlarla gündeme damgasını vurdu. Bülent-Rahşan Ecevit, Süleyman Demirel, Deniz Baykal, Mehmet Ağar, Muammer Güler... v.s.

 

2004 yılından itibaren hem programcı hem de haberci kimliğinin verdiği tecrübe ve yılların birikimiyle hafta içi hergün yediden yetmişe herkese, özellikle de kadınlara hitap eden inişleriyle, çıkışlarıyla gündeme oturan olayları, öğretileri, haberleri, bilgileri, eğlencesiyle hayatın ta kendisini hazırlayıp sunuyor.TV8’de başlayan ve pek çok ödüle layık görülen Hülya Aydın ile Yeni Vizyon seyircilerin güvenle ve çok severek izlediği başarılı bir sabah kuşak programı oldu.2007 Mart ayında Digitürk- Elmax kanalında sabah kuşağında yeralan Hülya Aydın’la Hayata Dair’i hazırlayıp sundu.


2008 Mart ayında Digitürk- Türkmax kanalına transfer olan Hülya Aydın, hazırlayıp sunduğu Hülya Aydın’la Hayata Dair programında birbirinden farklı köşeleri, ünlü konukları, yenilikleri, süprizleri, tasarım atölyesi, toplumsal konulara uzman konuklarıyla farklı bakış açısı, yaşamın enerjisiyle kadınlara açtığı pencereden hayatın nabzını tutmaya devam ediyor.
www.oktayustam.com 'da lezzetli ve pratik tariflerin yani sira hos bir sohbet sizleri bekliyor...

Etiketler

Oktay usta ıspanaklı ısırganlı gözleme tarifi, Oktay usta muzlu bisküvili irmik tatlısı tarifi, Oktay usta karnıbaharlı kaşık köftesi tarifi, Oktay usta portakallı halka tatlısı tarifi, Oktay usta balık kokoreç tarifi, Hülya Aydın kimdir, Hülya Aydın nerededir, Hülya Aydın nerede oynadi, Hülya Aydın ne zaman oynadi, Hülya Aydın kiminle, Hülya Aydın ne is yapiyor, Hülya Aydın şu anda nerede, oktay ustam, oktayusta yemek tarifleri com, 23/11/2011 tarihli program tarifleri, 23-11-2011 tarihli program tarifleri, 23.11.2011 tarihli program tarifleri, oktay usta yemek tarifleri, yirmi iki kasım tarihli, tarihli yemek tarifleri, oktayustayemektarifleri.com, oktayustatarifi.com, oktayustayemektarifi.com, oktayusta.com, oktayusta.gen.tr, annemmutafakta.com, samanyolu.tv, samanyolu yeşillema, ikbal gürpınar, yöresel yemekler, yoresel yemekler, yöresel yemek tarifleri

Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
#
Yorum Ekle
Adınız Soyadınız
 
Email Adresiniz
Yorumunuz

Yorumlar
1
muzlu bisküvili irmik tatlisi yapimi çok kolay ve lezzeti süper...
seda eren balci|12 Aralık 2011 Pazartesi Saat : 01:12
2
oktay usta tatlıların süper böyle tatlılar yapmaya devam et muzlu irmik tatlın harikaydı yeni kesfettim
kiraz kara|06 Mart 2012 Salı Saat : 17:56
3
I am also one one of those too young to grasp the full meaning of maajors mask this article does ereat job. Im one of those 3ds owners who would like to see a remake of this for the Ds if they do make one for the ds im sold thanks to this article.. Nintendo should hire you bud.
fsWmBaZgIQ|30 Mayıs 2012 Çarşamba Saat : 00:49
4
Very true! Makes a change to see seoonme spell it out like that. :)
pfTIAcptKmPWpli|23 Eylül 2012 Pazar Saat : 16:27
5
tatlıyı denedim cok güzel oldu hafif ve yapımı zahmetsiz
elif güven|18 Ocak 2013 Cuma Saat : 14:05
#

Tarifini Gönder
Oktay Usta Haberleri
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker