close

Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Sebze Yemeği Tarifleri


Soğanları ince bir şekilde doğrayıp sıvıyağ koyduğumuz bir tencerede kavuruyoruz. Tavuk göğsünü kuş başı doğrayıp soğanlarla birlikte kavuruyoruz.

www.oktayustam.com

Malzemeler:

Oktay Usta Pirinçli Tavuklu Ebegümeci Tarifi

1 Tavuk Göğsü
1 Demet Ebegümeci
2 Soğan
1 Çay B. Pirinç
1 Çorba K. Domates Salçası
1 Çorba K. Biber Salçası
Sıvıyağ
Tuz
Değirmen Karabiber

Hazırlanışı:

Soğanları ince bir şekilde doğrayıp sıvıyağ koyduğumuz bir tencerede kavuruyoruz. Tavuk göğsünü kuş başı doğrayıp soğanlarla birlikte kavuruyoruz.

Oktay Usta Resmi Web Sitesi; Resmi Web Sitemiz www.oktayustam.com dur

Domates salçası, biber salçası, tuz ve değirmen karabiber katıyoruz. Temizlenmiş ebegümecileri doğrayıp ekliyoruz. Yıkanmış pirinci üzerine döküyoruz.Kapağını kapatıp orta ateşte pişiriyoruz. Piştikten sonra yoğurt ile servis ediyoruz.

afiyet olsun
Günün Videosu:
 

Oktay Usta'nin bugünkü konugu; Sümer Tilmaç

 

Menüde; Oktay Usta Sebzeli Meyaneli Çorba Tarifi, Oktay Usta Pirinçli Tavuklu Ebegümeci Tarifi, Oktay Usta Püreli Biberiyeli Kül Bastı Tarifi, Oktay Usta Tahıllı Simit Tarifi ve Oktay Usta Damla Çikolatalı Pasta Tarifi var.


Konuğumuz Sümer Tilmaç;
15 Temmuz 1946 yılında Malatya'da doğdu. 1964 yılında Arena Tiyatrosu'nda oyunculuğa başladı. 1968 'de İstanbul Belediye Konservatuarı'ndan mezun oldu.Tilmaç, Münir Özkul ve Gazanfer Özcan gibi sanatçıların öğrencisi olarak yetişti. 210 dan fazla filmde rol alan Tilmaç, yaklaşık olarak 60 tiyatro oyununda oynamıştır.Bugün halen Yeşilçam oyuncuları denen oyuncular grubundan gelip günümüz tiyatro ve sinema sektöründe tutunmuş sayılı oyunculardan biridir. Tiyatro çalışmalarının yanısıra, Meraklı Köfteci, Vatandaş Rıza, Ah Güzel istanbul, Gırgıriye, Kılıbık, Damga, Acı Dünyalar, Reis Bey, Kahpe Bizans, ve Hemşo gibi birçok sinema filminde ve Süper Baba ve Karaoğlan televizyon dizilerinde rol almıştır.Tecrübeli oyuncu, 2002 yılında Son filmindeki rolüyle en iyi yardımcı erkek oyuncu dalında Sadri Alışık ödülü kazandı ve son olarak Gönül yarası filminde oynadı.www.oktayustam.com 'da lezzetli ve pratik tariflerin yani sira hos bir sohbet sizleri bekliyor...

Etiketler:

Oktay Usta Sebzeli Meyaneli Çorba Tarifi, Oktay Usta Pirinçli Tavuklu Ebegümeci Tarifi, Oktay Usta Püreli Biberiyeli Kül Bastı Tarifi, Oktay Usta Tahıllı Simit Tarifi ve Oktay Usta Damla Çikolatalı Pasta Tarifi, ebegümeci, ebegumeci, püre, püreli, meyan, meyan kökü, Sümer Tilmaç kimdir, Sümer Tilmaç nerededir, Sümer Tilmaç nerede oynadi, Sümer Tilmaç ne zaman oynadi, Sümer Tilmaç kiminle, Sümer Tilmaç ne is yapiyor, Sümer Tilmaç su anda nerede, oktay ustam, oktayusta yemek tarifleri com, 28/11/2011 tarihli program tarifleri, 28-11-2011 tarihli program tarifleri, 28.11.2011 tarihli program tarifleri, oktay usta yemek tarifleri, yirmi sekiz kasim tarihli tarifler, tarihli yemek tarifleri, oktayustayemektarifleri.com, oktayustatarifi.com, oktayusta yemektarifi.com, oktayusta.com, oktayusta.gen.tr, annemmutafakta.com, samanyolu.tv, samanyolu yesilelma, ikbal gürpinar, yöresel yemekler, yoresel yemekler, yöresel yemek tarifleri, kure tv, küretv, yemek zamani, Sümer Tilmaç kimdir, Sümer Tilmaç evlendi, Sümer Tilmaç ve kizi, Sümer Tilmaç kimle evli, acelya akkoyun kiminle evli, enis cergel kim, acelya akkoyun kim, acelya akkoyun ve kizi, Sümer Tilmaçlu kimle evli, Sümer Tilmaç evlilik, orman kebabı tarifi, kebap tarifleri, dolması, dolma tarifleri, dolmasi,i yemek tarifleri, tarifler, tarifi, tarif, tarifçi, tarifci, magazin, yaş pasta tarifleri,

Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
#
Yorum Ekle
Adınız Soyadınız
 
Email Adresiniz
Yorumunuz

#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker