close

Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Etli Yemek Tarifleri


Tencereye sıvıyağ koyuyoruz. Kuş başı doğranmış kuzu etini katıyoruz. Soğanı doğrayıp et ile birlikte kavuruyoruz.
Oktay Usta Ankara Tavası Tarifi

Soğanlar kavrulduktan sonra ekliyoruz. Üzerini geçmeyecek kadar sıcak su koyuyoruz. Kapağı kapalı olarak kısık ateşte etler iyice yumuşayana kadar pişiriyoruz. Altını kapatmaya yakın tuz ve karabiber ekliyoruz. 
Oktay Usta Ankara Tavası Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

2,5 Su Bardağı Pirinç
400 Gram Kuzu Eti
1 Soğan
2 Çorba Kaşığı Tereyağı
4 Domates
4 Yeşil Biber
Tuz
Su

 
Hazırlanışı:
 

Tencereye sıvıyağ koyuyoruz. Kuş başı doğranmış kuzu etini katıyoruz. Soğanı doğrayıp et ile birlikte kavuruyoruz. Domates ve biberleri küp küp doğruyoruz.

Soğanlar kavrulduktan sonra ekliyoruz. Üzerini geçmeyecek kadar sıcak su koyuyoruz. Kapağı kapalı olarak kısık ateşte etler iyice yumuşayana kadar pişiriyoruz. Altını kapatmaya yakın tuz ve karabiber ekliyoruz.

Pilavı için, tereyağını pilav tenceresine koyup eritiyoruz. Yıkanmış pirinci ekleyip kavuruyoruz. Üzerini 1 parmak geçecek kadar sıcak su koyuyoruz. Tuzunu ekliyoruz. Kapağını kapatıp orta ateşte suyunu çekene kadar pişiriyoruz. Teflon bir kalıbın tabanına pişen eti koyuyoruz. Üzerine pilavını döküp bastırıyoruz.

Düz bir servis tabağına ters çevirip servis ediyoruz.

 
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

oktay usta ankara tavası tarifi, ankara tavası oktay usta, ankara tavası tarifi, ankara tavası nasıl yapılır, ankara tavası tarifleri, ankara tavası yemek, ankara tava tarifi, kolay ankara tavası tarifi, pratik ankara tavası tarifi, bülent ustanın iskenderi ve oktay usta ankara tavası tarifi, oktay usta iskender tarifi, oktay usta yemek tarifi, bülent serttaş kimdir, bülent serttaş nerededir, bülent serttaş nerede oynadi, ankara tava, bülent serttaş ne zaman oynadi, bülent serttaş kiminle, bülent serttaş ne is yapiyor, bülent serttaş su anda nerede, bülent serttaş ve kizi, bülent serttaş kimle evli,bülent serttaş kiminle evli, bülent serttaş kim, bülent serttaş ve kizi, bülent serttaş kimle evli, bülent serttaş ve evlilik

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
#
Yorum Ekle
Adınız Soyadınız
 
Email Adresiniz
Yorumunuz

Yorumlar
1
Oktay Usta Sizin yaptığınız Ankara Tavası ise ben Ankara'lı değilim. Herkes herşeyi doğru biliyor olamaz ve toplumu yanlış yönlendirmemeli. Sizin ki Pilav üstü Tas Kebabı.
BÜLENT BÜYÜKERBİL|23 Ağustos 2012 Perşembe Saat : 20:24
2
Would like to add:GREEN GOO If lobster is still on your menu in these days of riinsg food costs, be sure to leave one part behind on your plate •• the tomalley or the soft green stuff you find inside a lobster's cavity. The US Food and Drug Administration recently cautioned consumers not to eat tomalley in some types of lobsters, as they have been found to contain dangerous levels of paralytic shellfish poisoning (PSP).What to do. The good news is that lobster meat itself is unaffected; you need only avoid the tomalley, which serves as a lobster's liver and pancreas. Like the liver of all animals, it filters toxins from the bloodstream, so is a repository for dangerous substances a good reason not to eat the liver of any animal, delicious or not.
fkBDkjbFOCujZ|01 Nisan 2013 Pazartesi Saat : 10:52
3
I'm glad you found us and hope you keep coming back! I'm told Ankara has chgnaed tremendously in the last 10 years alone! The number of malls in the city is astounding! The parks are great though. It's so nice to have the green space.
TRHvdpZmtB|01 Nisan 2013 Pazartesi Saat : 18:33
4
I needed to give the coteidnaors. He's my better half!Now, there are rules: (1)if you see me, pretend you don't. I'll do the same. (2) if you leave trash behind, you will find a large pile at your front door (I'm not saying of what.) Enjoy!!!
OOGRBzEcqRI|01 Nisan 2013 Pazartesi Saat : 18:33
#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker