OKtay Ustam


Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Etli Yemek Tarifleri

Tencereye sıvıyağ koyuyoruz. Kuş başı doğranmış kuzu etini katıyoruz. Soğanı doğrayıp et ile birlikte kavuruyoruz.
Oktay Usta Ankara Tavası Tarifi

Soğanlar kavrulduktan sonra ekliyoruz. Üzerini geçmeyecek kadar sıcak su koyuyoruz. Kapağı kapalı olarak kısık ateşte etler iyice yumuşayana kadar pişiriyoruz. Altını kapatmaya yakın tuz ve karabiber ekliyoruz. 
Oktay Usta Ankara Tavası Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

2,5 Su Bardağı Pirinç
400 Gram Kuzu Eti
1 Soğan
2 Çorba Kaşığı Tereyağı
4 Domates
4 Yeşil Biber
Tuz
Su

 
Hazırlanışı:
 

Tencereye sıvıyağ koyuyoruz. Kuş başı doğranmış kuzu etini katıyoruz. Soğanı doğrayıp et ile birlikte kavuruyoruz. Domates ve biberleri küp küp doğruyoruz.

Soğanlar kavrulduktan sonra ekliyoruz. Üzerini geçmeyecek kadar sıcak su koyuyoruz. Kapağı kapalı olarak kısık ateşte etler iyice yumuşayana kadar pişiriyoruz. Altını kapatmaya yakın tuz ve karabiber ekliyoruz.

Pilavı için, tereyağını pilav tenceresine koyup eritiyoruz. Yıkanmış pirinci ekleyip kavuruyoruz. Üzerini 1 parmak geçecek kadar sıcak su koyuyoruz. Tuzunu ekliyoruz. Kapağını kapatıp orta ateşte suyunu çekene kadar pişiriyoruz. Teflon bir kalıbın tabanına pişen eti koyuyoruz. Üzerine pilavını döküp bastırıyoruz.

Düz bir servis tabağına ters çevirip servis ediyoruz.

 
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

oktay usta ankara tavası tarifi, ankara tavası oktay usta, ankara tavası tarifi, ankara tavası nasıl yapılır, ankara tavası tarifleri, ankara tavası yemek, ankara tava tarifi, kolay ankara tavası tarifi, pratik ankara tavası tarifi, bülent ustanın iskenderi ve oktay usta ankara tavası tarifi, oktay usta iskender tarifi, oktay usta yemek tarifi, bülent serttaş kimdir, bülent serttaş nerededir, bülent serttaş nerede oynadi, ankara tava, bülent serttaş ne zaman oynadi, bülent serttaş kiminle, bülent serttaş ne is yapiyor, bülent serttaş su anda nerede, bülent serttaş ve kizi, bülent serttaş kimle evli,bülent serttaş kiminle evli, bülent serttaş kim, bülent serttaş ve kizi, bülent serttaş kimle evli, bülent serttaş ve evlilik

 
Geri      Ana Sayfa      
#


Geriİleri
#

#
Yorum Ekle
Adınız Soyadınız
 
Email Adresiniz
Yorumunuz

#Magazin Haberleri
Sitene Tarif Ekle
Tarifini Gönder
Oktay Usta Haberler
anne cocuk sagligi

yemek tarifleri, pratik yemek tarifleri, kolay yemek tarifleri,
pasta tarifleri, süper yemek tarifleri DMCA.com

yemek tarifleri, pasta tarifleri, bayram yemekleri, kurban tarifleri, terayağlı yemek tarifleri, oktay usta yemek tarifleri, süper yemek tarifleri, türk yemekleri, türk yemek tarifi, kurabiye tarifleri, pasta tarifi, yemek tarifi, kurabiye tarifi, öğrenci yemekleri