close

Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Çorba Tarifleri


Bulgurların üzerini geçecek şekilde sıcak su koyuyoruz.Bunun üzerine yarma ilave edip streç filmle kapatıp dinlendiriyoruz.
Topalak Çorbası Tarifi

Bugün kü menümüzde;
Peynirli Tart Tarifi,
İçli Adana Tarifi,
Adana Böreği Tarifi,
Topalak Çorbası Tarifive
Kaymaklı Ayvalı Muzlu Ekmek Tatlısı Tarifi
var.

  
Topalak Çorbası
 
Malzeme Listesi
 

1 Su B. İnce Bulgur
1 Çay B. Yarma
1 Su B. Et Suyu
2 Diş Sarımsak
1 Çorba K. Domates Salçası
1 Çorba K. Biber Salçası
1,5 Su B. Haşlanmş Nohut
2 Çorba K. Tereyağı
Sumak Ekşisi
1 Çorba K. Nane
Tuz
Su

 
Hazırlanışı
 

Bulgurların üzerini geçecek şekilde sıcak su koyuyoruz.Bunun üzerine yarma ilave edip streç filmle kapatıp dinlendiriyoruz. Tenceremize tereyağını koyuyoruz.

Üzerine rendelenmiş sarımsağı salça ve naneyle karıştırıyoruz.Nohut ve bulguru tenceremize koyup kavuruyoruz. Üzerine sıcak su ve et suyunu koyup kaynatıyoruz.

Topalaklarıda çorbanın içerisine döküp yemeğimizi pişirmeye bırakıyoruz.

 
Günün Videolu Tarifi
 
 
Bugün Programda Neler Oldu?

Yeşil Elma Progamında bugünkü konuğumuz, dostumuz Murat Göğebakan' dı. Son albümünden çeşitli şarkılar seslendiren sanatçımız, Adana şivesiyle söylediği tarifler, ağzına çok yakıştı.

Konuğumuz ustamıza yeni çıkarmış olduğu albümünü hediye etti..ustamız konugumuza hazırlamış olduğu çay ve gözlemelerden ikram etti.Konuğumuz yeni albümünden 'vurgunum' adlı parçayı seslendirdi.
----------------------------------

 
Bugünkü Menümüz
 

Oktay Usta'nin bugünkü konuklari; Murat Göğebakan

Bugünkü menümüzde; Peynirli Tart, Içli Adana, Adana Böregi, Topalak Çorbasi ve Kaymakli Ayvali Muzlu Ekmek Tatlisi var. En güzel muffin tarifleri, helva tarifleri, kek tarifleri, yas pasta tarifleri ve birbirinden süper güzel en pratik yemek tarifleri Oktay Ustamin tek resmi web sitesi, www.oktayustam.com da sizlerle birlikte.

www.oktayustam.com 'da lezzetli, iktisatli, bereketli ve pratik tariflerin yani sira hos bir sohbet sizleri bekliyor..
.

 
Etiketler: tikla, ögren, kazan
 

Topalak Çorbası tatlisi nasil hazirlanir, Topalak Çorbası tatlisi malzemeleri, Topalak Çorbası tatlisi, Topalak Çorbası tatlisi yemek, kaymakli Topalak Çorbası tatlisi, kaymakli Topalak Çorbası tatlisi tarifi, Topalak Çorbası tatlilari, Topalak Çorbası tarifleri, Topalak Çorbası çesitleri, Topalak Çorbası tarifi, Topalak Çorbası çesitleri, Çorba tarifi, Çorba tarifleri, Çorba çeşitleri, yöresel çorba tarifleri
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
#
Yorum Ekle
Adınız Soyadınız
 
Email Adresiniz
Yorumunuz

Yorumlar
1
Oktay Usta'm tarifler gerçekten çok güzel takipçinizim ama detaya biraz daha inseniz daha da yardımcı olursunuz... Teşekkürler...
Neslihan Küncü|28 Mart 2012 Çarşamba Saat : 13:05
2
Oktay ustamın ellerine sağlık harika tarifler uyguluyor.ancak ben çalıştığım için öğlen saatlerinde seyretme imkanım olmuyor...proğramların tekrarını rica ediyorum..
aysel mine|28 Mart 2012 Çarşamba Saat : 19:55
3
Stimme ich dir zu, ist echt ne starke Truppe.Aber das kschomie ist, dass 12 Spieler aus der alten Reserve dabei sind.. Am Ende hatten die doch nicht genfcgend Spieler und haben von den Jung Elstern Spieler geholt? Das ist merkwfcrdig, kf6nnte den keiner von ecuh Namen sagen? Obwohl die Namen von den Neuzuge4ngen sehr interessant sind, aber auch die Namen von den alten we4re "interessant".
VmjCqEEvwXMDtqiEJ|28 Eylül 2012 Cuma Saat : 21:54
4
Stimme ich dir zu, ist echt ne starke Truppe.Aber das ksohmcie ist, dass 12 Spieler aus der alten Reserve dabei sind.. Am Ende hatten die doch nicht genfcgend Spieler und haben von den Jung Elstern Spieler geholt? Das ist merkwfcrdig, kf6nnte den keiner von ecuh Namen sagen? Obwohl die Namen von den Neuzuge4ngen sehr interessant sind, aber auch die Namen von den alten we4re "interessant".
HsDDSfXVPsvvkGcnLLz|15 Kasım 2012 Perşembe Saat : 22:09
5
It's a relief to find soomene who can explain things so well
wEkUnFEOMacBKrJryJ|19 Kasım 2012 Pazartesi Saat : 13:24
#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker