Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Oktay Usta Kimdir


İşte, reyting rekorları kıran, kitapları çok satan ve yüzbinlerce tiraj kazandıran Türkiye'nin en ünlü aşçısının ilginç hikâyesi.
Oktay Usta ve Kemal Gülen

İşte, reyting rekorları kıran,
kitapları çok satan ve
yüzbinlerce tiraj kazandıran
Türkiye'nin en ünlü aşçısının
ilginç hikâyesi.
Kendisinin ve başkalarının dilinden...

  
Havanda Un Dövülür mü?
 

Yaz mevsimi gelir ve İzmir Gümüldür’deki Sultan Oteli’nin mutfak bölümüne yerleşirler baba-oğul. Küçükken fazla zaman geçiremediği babasıyla birlikte çalıştığı için çok mutlu olduğunu söylüyor Aymelek: “Babamın varlığı bana çok güven verdi.

Diğer tarafta amcam vardı; ama yine de babanın yerini kimse tutmaz. Hayatı boyunca babasıyla birlikte olamamış biri için de bu durum biçilmiş kaftan misaliydi.” Bir sene kadar mutfak havası solumuş olsa da Oktay Usta’ya temizlik ve patates-soğan soymanın dışında herhangi bir görev verilmez yine. Çünkü aşçı olmak uzunca ve çileli bir yolu başarıyla tamamlamaktan geçer.

İlk yıldan sonra çırağın pratiklik kazanması için tavada tuz, mercimek sallatılır, çevirirken de düşürüp düşürmediğine bakılır. Eğer düşürdüyse temizliğe ve sebze soymaya biraz daha devam ettirilirmiş. Çıraklığının ilk yılında yaşadığı bir hatırayı bugün de hâlâ gülerek anlatıyor Oktay Usta: “Bir gün arkadaşım, ‘Bana çok acil un getir, havanın içine koyup döv’ dedi. Çok telaşlı bir anda söyledi bunu. Ben de getirdim, başladım havanı dövmeye. Vurdukça un yukarı sıçrıyor.

Başka bir usta gördü, ‘Ne yapıyorsun sen?’ dedi. Ben de Ahmet Usta, havanda bu unu dövmemi istedi dedim. İki usta birden gülmeye başladı. O zaman şaka yaptıklarını anladım. Yanaklarım çok kızarmıştı, şakayı anlayamadığım için utanmıştım.”

Devamı için Lütfen Tıklayınız; Havanda Un Dövülür mü?

oktay usta, oktay usta kimdir, oktay usta yemek tarifleri, oktay usta yemekleri, oktay usta ailesi, oktay usta yeşil elma, oktay usta resimleri, yemek resimleri, yemek videolari, yemek oyunlari, yemek, siteleri, kurabiyeler, kurabiye tarifleri dondurmalar, tatlilar, yemekler, oktay_usta_yemek_tarifleri, oktay_usta_kimdir, oktay_ustanin_hayat_hikayesiGeri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
#
Yorum Ekle
Adınız Soyadınız
 
Email Adresiniz
Yorumunuz

Yorumlar
1
Wazzup Fella, What you ?came up with here really have me wkceid up to the last sentence, and I wanna tell you I am not that typical man who read through the full length post of blogs because I most of the time got sick and tired of the trash content that is presented on the internet on a daily basis and then I just end up checking out the pics and maybe a headline, a paragraph etc. But your headline and the first paragraphs were so cool and it immediately tuned me on your stedle. So, I just wanna say: nice and rare job! Thanks, really.
qIjQKohMnDt|08 Ağustos 2012 Çarşamba Saat : 13:55
2
arkadaşlar, gelen yorumların sayısına bakılırsa derneğin kumurlası hususunda ihtiyae7 hasıl olduğunu dfcşfcnenler bfcyfck bir yanılgı ie7indedir. f6yle gf6rfcnfcyor ki ya usta f6ğretici arkadaşlar hallerinden memnunlar ya da derneğin bir fayda sağlamayacağını dfcşfcnfcyorlar.
olCWplSbpcKXbwrpj|02 Aralık 2012 Pazar Saat : 13:58
3
ben doğunun kf6ylerinde 8 yıl usta f6ğreticilik yaptım zor şartlar ie7inde ama severek fakat gee7en yıl gf6rev vrleemidi danıştayın kararı fczerine..mağduruyetimizi anlatmaya gerek yok sanırım.tahmin edilebilir.tasarı ie7in TBMM grup ve fcyelerine bizi destekleyenlere tşk ederiz inşlh hakkımızda en hayırlısı olur hakkettiğimiz şeyler verilir
cHxPllvTkX|27 Aralık 2012 Perşembe Saat : 14:09
4
Oktay Ustam Bir Gün Pragramınıza Resul Dindarı Davet Edermisiniz :D http://resuldindar.com/
Cumhur Çakır|14 Ocak 2013 Pazartesi Saat : 17:38
#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker