Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Oktay Usta Kimdir
Zaman zaman rahatsızlık verecek derecede de mütevazıdır. Ailesine çok bağlıdır. Kızları onun her şeyidir.”
Oktay Usta ve Kemal Gülen

İşte, reyting rekorları kıran,
kitapları çok satan ve
yüzbinlerce tiraj kazandıran
Türkiye'nin en ünlü aşçısının
ilginç hikâyesi.
Kendisinin ve başkalarının dilinden...

  
Oktay Usta ve Ekibi
 

Yeşil Elma ekibine ‘Oktay Usta’yı nasıl bilirsiniz?’ sorusunu sorduk. Hemen hepsinin Usta için söyledikleri sözleşmişçesine aynıydı: “Oktay Ustamız dünya tatlısı bir adamdır. Onun kızdığını, kalp kırdığını hiç görmedim. Çok sevgi doludur, efendidir, dürüsttür ve zaman zaman rahatsızlık verecek derecede de mütevazıdır. Ailesine çok bağlıdır. Kızları onun her şeyidir.”

Zeman Göl (Yönetmen): 19 YILDIR HİÇ BU KADAR EĞLENMEDİM

Oktay Usta çok naif, özel biri. 6 aydır birlikte çalışıyoruz. 19 yıl boyunca birçok yemek programında yönetmenlik yaptım; ama hiç bu kadar keyif almamıştım. Tatlıyı çok seviyorum. Bazen ‘Bak bugün senin için tatlı yaptım’ diyor. Bu beni çok mutlu ediyor mesela. Her gün yaptığı yemeklerden bir kopya da ben alıyorum. Misafirlerime onun tariflerinden yapıyorum. Programdaki her şey doğaçlama. Yeşil Elma’yı yönetmek ise çok keyifli.

Filiz Erdoğan (Yapımcı): OKTAY USTA’DA ÇARELER TÜKENMEZ

10 yıldır bu programda çalışıyorum, 3 yıl önce de yapımcılığını üstlendim. Usta çok pratik zekâlı biri. Aksilikler olduğunda ‘Mutfakta çareler tükenmez’ diyor ve zekice bir hamlede bulunuyor. Bu işimizi çok kolaylaştırıyor. Programa ilk çıktığı günler, ‘Bana soru sormayın, çok heyecanlanıyorum’ derdi. Zamanla canlı yayına alıştı. İki yıl önce programın formatı değişeceği zaman, ‘Tek başıma sunamam, becerebilir miyim acaba?’ dedi. Yönetim de biz de ‘Usta sen bu işi yaparsın, kaçışın yok, programı sen sunacaksın’ dedik. Yıllar geçti; ama yemek programları arasında Yeşil Elma hâlâ reytingi en yüksek program. Biz başarımızı ekip ruhuna ve doğallığımıza borçluyuz.

Filiz Beştepe (Editör): EKRANDA NASILSA, KAMERA ARKASINDA DA ÖYLE

Hep ‘Ben bir garip aşçıyım’ der, başarıları hiç üzerine almaz, bu bir ekip işi der. Bazen ‘Bu kadar da mütevazı olma ustacım’ diyoruz. Yıllardır bu sektörde çalışıyorum. İnsanlar kamera önünde ve arkasında farklı olabiliyor. Usta ekranda nasılsa kamera arkasında da öyledir. Morali bozuk olduğu günler oldu, bu sene çok hastalandı mesela. Ama sıkıntılarını hiçbir zaman işine yansıtmadı, hep yüzü güldü. Usta hayatta eşine az rastlananlardan…

Saliha Artuç (Mutfak sorumlusu): HATALARIMIZI HEP ÜSTLENİR

Bizim yaptığımız hataları, kırdığımız, bozduğumuz her şeyi kendi üzerine alır ve ‘Soran olursa, Oktay Usta yaptı’ dersiniz der. Ondan çok şey öğrendim. 7 yıldır birlikteyiz. Kendimi çok şanslı hissediyorum.


oktay usta, oktay usta kimdir, oktay usta yemek tarifleri, oktay usta yemekleri, oktay usta ailesi, oktay usta yeşil elma, oktay usta resimleri, yemek resimleri, yemek videolari, yemek oyunlari, yemek, siteleri, kurabiyeler, kurabiye tarifleri dondurmalar, tatlilar, yemekler, oktay_usta_yemek_tarifleri, oktay_usta_kimdir, oktay_ustanin_hayat_hikayesiGeri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
#
Yorum Ekle
Adınız Soyadınız
 
Email Adresiniz
Yorumunuz

Yorumlar
1
Beautiful en-capturing of the experiences and I almsot felt that I was travelling with you I could feel the jaw-lock of your mom, I could feel the sprint between waiting lines, I could feel the anguish of ashthma, I could see the beautiful contours of Mana village and then, listening to you and talking to you, I could anyways feel presence of God I shall await the snaps eagerly.
peOySFoSoyWBjVwRiOB|30 Mayıs 2012 Çarşamba Saat : 00:03
2
Posted Jun 24, 2011 ...Denisha on I'm not ealisy imeesrspd. . . but that's impressing me! :) Posted Jun 02, 2011 ...Jane on Jude,This is great!!!!!!!!!!!Jane Posted May 11, 2011 ...CAPT. ARTHUR I. TRAGER on Just finished reading the booklet "To Teach and Inspire" and as a grandparent I wish I had that advise many... Posted May 09, 2011 ...Family Solicitor on Thank you for sharing with us, I think this website truly stands out I have added your... Posted Apr 28, 2011 ...Jettie Oshaughnessy on This is really interesting, You're a very skilled blogger. I have joined your feed and look forward to seeking more... Posted Apr 28, 2011 ...Magnolia Masey on I do not even know how I ended up here, but I thought this post was great. I do not... Posted Apr 21, 2011 ...facebook on i love it Posted Feb 17, 2011 ...Elvera Robante on Definitely, what a splendid site and revealing posts, I surely will bookmark your website.Best Regards! Posted Jan 25, 2011 ... on Wow this is a great resource.. I’m enjoying it.. good article Posted Jan 24, 2011 ... March 18, 2012 March 18, 2012 March 18, 2012 March 18, 2012 March 17, 2012
smggAINyVwBlfaV|30 Mayıs 2012 Çarşamba Saat : 00:03
3
A primary rsaoen that this hasn't been a great match to watch is that Roger Federer seems to have come in with a really good strategy, and is executing it very well. He is keeping the angle away from that big backhand that killed Nadal yesterday, as well as slicing the ball reallll low. Certainly Del Potro is shaken by the stage, who can blame him in his first GS final, but don't think that Federer is simply standing, waiting for him to blow it.
ccVgugNkss|30 Mayıs 2012 Çarşamba Saat : 04:05
4
Thanks for taking the time to disuscs this, I feel strongly about it and love learning more on this topic. If possible, as you gain expertise, would you mind updating your blog with more information? It is extremely helpful for me.
UNwvBSGbOIbmDeZdHHS|07 Temmuz 2012 Cumartesi Saat : 15:56
5
Good one, Sagunto! :)"Among the initiatives agered upon was the installation of new light bulbs in the town, and traffic officers and guards to keep an eye out."Right. Keep an eye out....BEFORE Breivik: Security guards WATCHED a recent rape during its occurrence near the Parliament building....(Dagbladet): "Right in front of Parliament, while the capital was bursting with life, a 20 year old Norwegian woman was raped by a 15-year north-african.""The woman was raped in front of the main entrance to Parliament, right in the center of Oslo. Surveillance pictures show several partymembers that went right past, without intervention.""Some stop and laugh. At least one filmed it all with a mobile camera. No one did anything to stop the assault."---"The article goes on to say that she appeared to be very drunk and the guards watching it happen on camera thought it was consensual."
nHfqOsHNIgFOnj|18 Şubat 2013 Pazartesi Saat : 13:35
6
Keske oktay usta o vatan haini kanaldan ciksanizda baska kanala gecseniz ne iyi olur. Cünkü sizde biliyorsunuzki reytinginiz azaldi türkiyenin yüzde 50 si artik okanala bakmiyor ve fan kaybediyorsunuz.
Anonim|26 Nisan 2014 Cumartesi Saat : 02:35
#
Tarifini Gönder
Oktay Usta Haberleri
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker