Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Haberler


Tam 135 ülkenin stantlarında birbirinden orjinal etkinlik ve ürünler sunulmaktadır. Ulaşımın ücretsiz ve heryerden olduğu bu şöleni kaçırmamanızı tavsiye ediyoruz.
Türkçe Olimpiyatları
 
Yarın son günü gerçekleştirelecek olan programı süpriz etikinliklere sizleri bekliyor. Tam 135 ülkenin stantlarında birbirinden orjinal etkinlik ve ürünler sunulmaktadır. 
 
Facebook'ta Paylas
  
Türkçe Olimpiyatları Stand Fuarları İstanbul Fuar Merkezinde Başladı
 

Yarın son günü gerçekleştirelecek olan programı süpriz etikinliklere sizleri bekliyor. Tam 135 ülkenin stantlarında birbirinden orjinal etkinlik ve ürünler sunulmaktadır. Ulaşımın ücretsiz ve heryerden olduğu bu şöleni kaçırmamanızı tavsiye ediyoruz.

10 Türkçe Olimpiyatları Kültür Şöleni İSTANBUL FUAR MERKEZİNDE BAŞLADI; Yarın son günü gerçekleştirelecek olan programı süpriz etikinliklere sizleri bekliyor. Tam 135 ülkenin stantlarında birbirinden orjinal etkinlik ve ürünler sunulmaktadır. 

ULAŞIM, Yenibosna metrobüs durağından 3 dakika arayla kalkacak servislerle sağlanabilecektir.
PROGRAM YERİ; İstanbul Fuar Merkezi 9.10.11. salonları. (Açılış: 10:00 - Kapanış: 21:00)
ÜCRETSİZ DİĞER ULAŞIM SEFERLERİ; İstanbul Fuar Merkezine servis yapan otobüs durakları:
-Taksim Atatürk Kültür Merkezinden
-Bakırköy İETT Hareket amirliğinden
-Kadıköy İETT Hareket amirliğinden
-Ümraniye Belediye Önü
-Kartal İDO Karşısından
-Maltepe Öğrenci Yurdu Durağı
-Üsküdar Meydan
-Beylikdüzü Migros Durağı
-Bağcılar Meydan
-Güneşli Hareket Amirliği
-Arnavutköy Merkez
-Gaziosmanpaşa Belediye Altı
-Sarıyer Son Durak

Sefer başlangıç saati: 10:00
Geri dönüş başlangıç saati: 13:00
Sefer sıklığı: Saat başı

Türkçe Olimpiyatları kapsamında İstanbul'da bulunan 135 ülkeden dünya çocukları, ülkelerini tanıtmak için Kültür Şöleni'nde bir araya geldi. Stantları gezen İstanbullular, değişik yemekleri tatma imkânı bulurken, yabancı öğrencilerle bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.

Türkçe Olimpiyatları'nın büyük bir ayağı olan 'Kültür Şöleni', dünyayı İstanbul'da buluşturdu. İstanbul Fuar Merkezi'nde gerçekleştirilen şölende, 5 kıtadan 135 ülke stant açtı. Dünyayı bir çatı altında bulunduran şölene İstanbul ve çevre illerden binlerce insan akın etti. Safariyi andıran Afrika stantları özellikle ilgi görürken, Orta Asya ülkelerinin yemekleri, İskandinav ve Balkanlar'a ait stantlardaki yöresel kıyafetler, misafirlerden tam puan aldı. Kara Kıta ülkelerinden Çad standında en çok kelebek kanatlarından yapılan tablolar, iki metrelik yılan derisi ve Sudan standındaki içi doldurulmuş timsah, görenleri hayrete düşürdü. Dünya çocukları stantlarda kendi ülkelerini tanıtırken başka ülkelerin stantlarını da gezerek bol bol fotoğraf çektirdi. Faslı ve Pakistanlı öğrenciler Azerbaycan yemeklerinin tadına bakarken, Kosova standında öğretmenlerden ülkenin geleneklerini dinledi. Fransa'daki Türk okullarında görev yapan öğretmenler ise ülke tanıtımı için Fransız kültürüne ait kıyafetlerle öğrencilerine destek oldu.

Binlerce insanın katıldığı Uluslararası Türkçe Olimpiyatları Kültür Şöleni açılış kurdelesini İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Fatih Üniversitesi Rektörü Şerif Ali Tekalan kesti. Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul'un gurur verici programa ev sahipliği yapmasından duyduğu mutluluğu dile getirdi. Öğrencileri Türkiye'ye getiren öğretmenlere teşekkür eden Topbaş, "Bundan 20 yıl önce bunları konuşmuyorduk. Şu an dünyanın değişik yerlerinde okullarımız var. Akıl, sır ermez, yaşayan bilir. Onlar bir sevda uğruna bu hareketi yapıyorlar. Alperenler gibi bilmedikleri coğrafyada yaşıyorlar. Bu vizyonu ortaya koyduğu için Hocaefendi'ye de saygılarımı iletiyorum. Tanzanya, Zanzibar adasına gittik. Artvinli hemşerim okul müdürüydü. Oradaki hayatını bana coşkuyla anlattı." diye konuştu. İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu ise İstanbul'da geçen ay lale mevsimi, bu ay ise Türkçenin çocukları sayesinde gül mevsimi yaşandığını söyledi. Üretilen malı yurtdışına ihraç etmenin kolay, gönül köprüleri kurup dilini benimsetmenin ise zor olduğunu dile getiren Mutlu, "Öğretmenlerin dönmemek üzere gittiklerini biliyorum ve onların yaptıkları hizmetten gurur duyuyorum. 135 ayrı ülkede ülkemizi temsil edip görev yaptıkları için onlarla gurur duyuyoruz." şeklinde konuştu. Açılışın ardından Vali Mutlu ve Büyükşehir Belediye Başkanı Topbaş, stantları gezerek katılımcı ülke temsilcileriyle görüştü. Başta İstanbul ve çevre illerden olmak üzere binlerce ziyaretçinin akın ettiği şölen, hafta sonu da ziyaret edilebilecek.


Fuar Detayları İçin; http://www.ifm.com.tr/Default.aspx?MediaId=2090

 
türkçe olimpiyati, türkçe olimpiyatları, 10. türkçe olimpiyatları, son türkçe olimpiyatı, istanbul fuar merkezi, ülke stantlarıGeri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
#
Yorum Ekle
Adınız Soyadınız
 
Email Adresiniz
Yorumunuz

Yorumlar
1
cevabınız teşekkfcrler.beni asıl dfcşfcndfcren ve kararsızlığa iten iki knsool arasında ki oyun farklılıkları.kısaca ps3 God Of War. Xbox 360 Halo gibi.ayrıca her oyun bu iki platforma e7ıkıyormu? yani yeni e7ıkan bir oyun sadece ps3 veya xbox 360 da e7ıkabiliyor.
rsZrKWjZfBat|16 Ekim 2012 Salı Saat : 16:23
#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker