OKtay Ustam


Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Kurabiye Tarifleri

Limon sıkma aparatının kap kısmının ters tarafının içine malzemden alın ve kozalak şekli verin.
Kozalak Kurabiye Tarifi

Limon sıkma aparatının kap kısmının ters tarafının içine malzemden alın ve
kozalak şekli verin.  
Kozalak Kurabiye Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

1 Paket Pirinç Patlağı
10 Adet Karamelli Çikolata
1 Çorba K. Margarin
Üzeri İçin:
Pudra Şekeri

 
Hazırlanışı:
 

10 adet karamelli çikolatayı elinizle kırıp karıştırma kabına alın. Üzerine 1 çorba kaşığı margarin ilave edin. Benbari usülde çikolataları ve margarini eritin.

Eriyen çikolatalı margaranin içine 1 paket pirinç patlağı ilave edin ve karıştırın. Limon sıkma aparatının kap kısmının ters tarafının içine malzemden alın ve kozalak şekli verin.

Servis tabağına alın. Soğuduktan sonra Üzerine pudra şekeri serpin ve servis edin.

 
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 
yesil elma, kure.tv, oktay usta, oktayusta, yemek tarifleri, yemek nasil hazirlanir, oktayustam.com, oktay usta resmi web sitesi, kozalak kurabiye tarifleri, oktay usta kozalak kurabiye tarifi, oktay usta kozalak kurabiye tarifleri, kozalak kurabiye , kozalak kurabiye , kozalak kurabiye tarifi, kozalak kurabiye tarifleri, yemek tarif videoları, yemek videolari, yemek videousu, kurabiye videosu, videolu kurabiye tarifi, kurabiye video tarifi, kurabiye tarifi, kurabiye tarifleri, kurabiye ne demek, kozalak, kozalak kurabiyesi, kozalak kurabiyesi tarifleri, kozalak kurabiye tarifi, kozalak kurabiye tarifi
 
Yemek Sözlüğü: Kayısı Nedir?
 

Kayısı; 2-10 m yüksekliğinde, dikensi ve tüysüz bir ağaçtır. yapraklar uzunca ve mızraksı, kenarları dişli, ucu sivri veya küttür. çiçekler beyaz veya pembe renkli olup, yapraklardan daha önce meydana gelirler. Meyvelerin üzeri tüylü olup, sarımsı turuncu renkte eriksidir. Yabanisine zerdali adı verilir kayısı, ve Zerdali, bilimsel adlarının aksine Kuzeydoğu çin kökenli meyvelerdir.

Yaz ortasında soframızda taze meyve olarak sevilip yendiği gibi kurusu, hoşafı, kompostosu, reçeli, marmeladı, şurubu, meyve suyu, şekerlemesi, pestili ve tatlısı da makbul sayılan kayısı meyvesini veren Kayısı ağacı, Gülgiller'dendir. Kimi kaynaklarda anayurdunun Çin, kimilerinde de Doğu Anadolu'da bir dönem Ermenilerin yaşadığı bölge olduğu belirtilen kayısı ağacı, Akdeniz havzası ülkelerinden, Kaliforniya'ya ve hatta Avustralya'ya kadar uzanan geniş coğrafyada yetiştirilmektedir.

A, B, C ve P vitamini açısından zengin bir meyve olan kayısı aynı zamanda bol miktarda demir içerir. Ayrıca magnezyum, kalsiyum, fosfor, kükürt, bakır, krom ve manganez mineralleri açısından da zengindir.

Kayısı besleyici ve iştah açıcıdır. Bol miktarda demir içerdiğinden kansızlığa iyi gelir. Vücuttaki zararlı maddelerin uzaklaştırılmasına yardımcı olur. Başta akciğer ve cilt kanseri olmak üzere kansere karşı koruyucudur. Vücuda kuvvet verir.

Bedensel ve zihinsel yorgunluğu giderir. Özellikle gelişme çağındaki çocuklara faydalıdır. Raşitizm gibi gelişme bozukluklarını önler. Hastaların iyileşmesini hızlandırır. Sinirleri sakinleştirir ve uyku verir. Migrene karşı da iyi gelir. Ayrıca cildi besler, nemlendirir ve yumuşatır.


Geri      Ana Sayfa      
#


Geriİleri
#

#
Yorum Ekle
Adınız Soyadınız
 
Email Adresiniz
Yorumunuz

#Magazin Haberleri
Sitene Tarif Ekle
Tarifini Gönder
Oktay Usta Haberler
anne cocuk sagligi

oktayustam.com Webutation

yemek tarifleri, pratik yemek tarifleri, kolay yemek tarifleri,
pasta tarifleri, süper yemek tarifleri DMCA.com

yemek tarifleri, pasta tarifleri, bayram yemekleri, kurban tarifleri, terayağlı yemek tarifleri, oktay usta yemek tarifleri, süper yemek tarifleri, türk yemekleri, türk yemek tarifi, kurabiye tarifleri, pasta tarifi, yemek tarifi, kurabiye tarifi, öğrenci yemekleri