Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Sözlüğü


Vanilya tırmanıcı gövdeli, yetiştiği iklime göre boyu 20 metre olabilen, tüysüz, yaprakları mızrak şeklinde olan bitkidir.
Yoğurt Nedir
Vanilya tırmanıcı gövdeli, yetiştiği iklime göre boyu 20 metre olabilen, tüysüz, yaprakları mızrak şeklinde olan bitkidir.
 
  
Vanilya Nedir?
 

Botanik Bilgi; Salepgiller familyasından; tırmanıcı gövdeli bir bitkidir. Gövdesi yetiştiği iklime ve toprağa göre 20 metre boyunda olabilir, tüysüz parlak ve etkilidir. Yaprakları mızrak şeklinde, kenarları bütün, koyu yeşil veya sarımsı yeşil renkli, etli ve her yaprağın karşısında bir halizon vardır ve halizonlar çevresindeki ağaç, duvar veya çit tırmanır. Meyveleri fasulye kapcığını andırır ve uzuncadır. Olgunlaşan Meyveleri sarımsı renklidir.


Yetiştiği Yerler; Vanilya tropik ülkelerde yetişen bir bitki olup Türkiye’de ancak seralarda veya botanik bahçelerde yetiştirilebilir.


Faydaları; Ruhi bunalımı geçirir. Vücudu kuvvetlendirir. Ateşi düşürür. Cinsel gücü artırır. Sinir bozukluğunu giderir. Hazmı kolaylaştırır. Bronşları temizler ve öksürük söktürür.

 

Diğer İsimleri; Vanilla planfolia, Vanilla plant, Vanillier


Vanilyalı Yemek Tarifleri
 
Etiketler: tikla, ögren, kazan
 

vanilya nedir, vanilya yemekleri, vanilya tarifleri, oktay usta vanilya tarifleri, vanilyalı yemek tarifleri, oktay usta vanilya tarifi, oktay usta vanilya yemekleri, vanilyanın faydaları, vanilyanın zararları, vanilya nasıl hazırlanır, vanilya nasıl pişirilir, vanilya yemekleri, oktay usta vanilyalı yemek tarifleri, oktay usta vanilya tarifleri

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
#
Yorum Ekle
Adınız Soyadınız
 
Email Adresiniz
Yorumunuz

#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker