Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Ramazan Yemek Tarifleri


Daha sonra önce una daha sonra yumurtaya daha sonrada galeta ununa bulayarak kızartın.
Çıtır Tavuk Baget Tarifi

Daha sonra önce una daha sonra yumurtaya daha sonrada galeta ununa bulayarak kızartın.  
Çıtır Tavuk Baget Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

7 Parça Baget
2 Soğan
2 Yumurta
3 Çorba Kaşığı Un
1 Kase Galeta Unu
Tuz
Karabiber
Kızartmak İçin:
Sıvıyağ

 
Hazırlanışı:
 

Tavuk bağetlerin derilerini çıkartın. Daha sonra tencerede yarı kıvamda haşlayın. Daha sonra önce una daha sonra yumurtaya daha sonrada galeta ununa bulayarak kızartın.

Soğan halkalarını da aynı şekilde paneleyerek kızartın. Yeşilliklerle sıcak sıcak servis yapın.

 
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 
yesil elma, kure.tv, oktay usta, oktayusta, yemek tarifleri, yemek nasil hazirlanir, oktayustam.com, oktay usta resmi web sitesi, tavuk tarifi, tavuklu yemek tarifleri, tavuk tarifleri, oktay usta tavuklu yemek tarifleri, oktay usta tavuk tarifi, tavuklu yemek tarifleri
 
Yemek Sözlüğü: Aşotu Nedir?
 

Aşotu; Anayurdu Akdeniz havzası olan aşotu, günümüzde birçok yerde ve ülkemizde yabani bitki ya da kültür bitkisi olarak yetiştiriliyor. 60 santimetreye kadar boylanabilen bir yıllık otsu bitki olan aşotu, gövdesi yuvarlak kesitli, boylamasına oluklar halinde çizgili, soluk yeşil renkli ve dallara ayrılan yapıda.

Aşotunun alt ve üst bölümündeki yaprakları farklı görünüşte olur, alt yaprakları maydanoz bitkisininkilere benzer. Yaz başı ile ortası arasında gevşek şemsiyeler oluşturarak açan, beyaz ya da pembemsi açık mor renkli küçük çiçekleri olgunlaşınca, 2-7 mm. çapında yuvarlak, açık kahverengi tohum kılıfını taşıyan kokulu, kuru meyvelere dönüşür.

Bol güneşli yerleri, bitek ve hafif topraklan seven kişniş bitkisi, tohumları sonbaharda ekilerek çoğaltılır.
Anayurdu Akdeniz havzası olan aşotu, günümüzde birçok yerde ve ülkemizde yabani bitki ya da kültür bitkisi olarak yetiştiriliyor.

60 santimetreye kadar boylanabilen bir yıllık otsu bitki olan aşotu, gövdesi yuvarlak kesitli, boylamasına oluklar halinde çizgili, soluk yeşil renkli ve dallara ayrılan yapıda. Aşotunun alt ve üst bölümündeki yaprakları farklı görünüşte olur, alt yaprakları maydanoz bitkisininkilere benzer.

Yaz başı ile ortası arasında gevşek şemsiyeler oluşturarak açan, beyaz ya da pembemsi açık mor renkli küçük çiçekleri olgunlaşınca, 2-7 mm. çapında yuvarlak, açık kahverengi tohum kılıfını taşıyan kokulu, kuru meyvelere dönüşür.

Bol güneşli yerleri, bitek ve hafif topraklan seven kişniş bitkisi, tohumları sonbaharda ekilerek çoğaltılır.


Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
#
Yorum Ekle
Adınız Soyadınız
 
Email Adresiniz
Yorumunuz

Yorumlar
1
sayın bakanım bizler yıllarda bu deavlte hizmet ettik emek verdik . bu emeklerimizi gf6rmemezlikten gelmeyn artık uyandık bir derneğimiz var hepimiz bir olduk her gee7en gfcn gfccfcmfcze gfce7 katıyorz ve hakkımz olanı alacağz .sizden bir bayan olarak desteklerinizi bekliyoruz ..sayın dernek başkanımz ilminur hanım hepimiz sizinleyz ne gerekiyorsa yapmaya hazırz.
NIEsOyagqDYNijHdM|19 Kasım 2012 Pazartesi Saat : 17:47
#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker